Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana gumek stabilizatora Octavia II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana gumek stabilizatora Octavia II

    Arti_r1, tak zimą latam na 16 ale z gumą 205x60, bo dopiero ta wysokość opony zbliżona jest do 225x50x17.
    Jak kupiłem auto były zimówki 17 ale tak doryte że w trakcie sezonu musiałem zmienić no i zapadła taka decyzja że jest set na 16"
    Zimą na takim zestawie mi osobiście się lepiej jeździ - jest bardziej miękko, lepiej amortyzuje dziury, wyrwy, muldy ale jest jeden minus - wygląda trochę gorzej :?

  • #2
    Wymiana gumek stabilizatora Octavia II

    Czy ktoś wymieniał gumki przedniego stabilizatora w Octavii II ?
    Rocznik 2005 silnik 2.0 TDI 16V BKD - jeżeli ma to jakieś znaczenie.

    Problem w tym, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to , że te gumki stanowią całość montażową ze stabilizatorem. Myślę tak, bo:
    1. Nigdzie nie mogę kupić samych gumek do OII . Przeglądnąłem Allegro i ebaya i nic.
    2. Gościu na ebayu sprzedaje używkę stabilizator razem z gumkami i obejmami jako całość.
    3 W książce "Sam naprawiam" zawieszenie przednie jest rozrysowane co do jednej nakrętki, a stabilizator z gumkami występuje jako jeden element.
    4. No i w ASO jak zapytałem o gumki to powiedzieli mi , że sprzedają je razem ze stabilizatorem.

    Co prawda podali mi osobno cenę gumek i stabilizatora, ale jak nie sprzedadzą osobno, to małe pocieszenie.
    Poradźcie coś koledzy, bo przecież nie będę wymieniał całego stabilizatora tylko dlatego, że mi gumki skrzypią.
    A, średnica stabilizatora to 23mm , lub coś koło tego ( moja suwmiarka też się nadaje do kosza)

    Komentarz


    • #3
      Stabilizator i gumy wraz z obejmami oryginalnie stanowią jedną całość i nic na to nie poradzisz. :cry:

      Komentarz


      • #4
        djtomi2 w dodatku są trzy średnice stabilizatorów oznaczone kolorami:
        1K0 411 303 BH 21,7x3 pomarańczowy
        1K0 411 303 BJ 22,5x3,5 niebieski
        1K0 411 303 BK 23,6x3,5 zielony

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #5
          No dzięki chłopaki. Nie powiem, żeby mnie te informacje pocieszyły, ale przynajmniej wiem już na 100 % na czym stoję. Swoją drogą to jestem bardzo zawiedziony na naszej wspaniałej marce. Skąd w ogóle taki pomysł? Tym bardziej, że jak czytam na forum to skrzypiące gumki są dość częstą przypadłością. Trudno przecież zmieniać stabilizator co 20-30 kkm. Na szczęście to samochód żony i póki lusterko jest na swoim miejscu to wszystko jest ok. Ja ujeżdżam starą poczciwą "jedynkę" i bardzo ją sobie chwalę. Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich

          Komentarz


          • #6
            a tu:
            Tuleje poliuretanowe - polibusze Powerflex PERFORMANCE | Inter-Rally
            jest pełna rozmiarówka zamienników gum na poliuretany - w tym wszystkie stabilizatory...

            ja z kolei nie wiem jaki mam stabilizator - gdzie tego szukać (oprócz pomiaru w aucie)
            ETKA pisze że są trzy: 19, 21,23mm, ale nie wiem który do którego auta
            jak w opisie - mam 1,6 TDI CAYC

            Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

            mój szkodnik

            Komentarz


            • #7
              qbec, to zdjecie i rysunki na nim są jak najbardziej do Octavii 1.

              Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

              Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
              Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
              Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

              Komentarz


              • #8
                aha...
                (spalam się ze wstydu)
                Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

                mój szkodnik

                Komentarz


                • #9
                  Ale lipa do Octavii 1 można kupić osobno za 20zł a do 2 z całym stabilizatorem :shock:

                  Komentarz


                  • #10
                    ok, tu są do II




                    aktualne pozostaje pytanie - który mamja i które gumki wybrać...

                    i jak wpłynie to na zużycie innych elementów - łączników zwłaszcza... ?
                    Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

                    mój szkodnik

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak zakończył Ci się ten temat ? Mam ten sam problem
                      1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                      Komentarz


                      • #12
                        No niestety, ale nie znalazłem rozwiązania.
                        Tak jak pisałem wcześniej to samochód żony i ja jeżdżę nim sporadycznie. Dlatego jak ona nie narzeka to ja też się nie wychylam. Powoli myślę też nad kupnem czegoś nowszego, więc temat w moim przypadku umrze śmiercią naturalną.
                        Mogę tylko napisać, że nie jest to usterka ciągła. Dzisiaj np. po powrocie z tygodniowego urlopu przejechałem się nim, żeby go "rozruszać" i tym razem zadnego skrzypienia nie było.
                        Pozdrawiam.

                        Komentarz


                        • #13
                          Jestem po wymianie całego drążka stabilizatora (razem z gumami). Narazie cisza :wink:
                          1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                          Komentarz


                          • #14
                            Te gumy stabilizatora da się już dokupić, w IC są.

                            Komentarz


                            • #15
                              Ale to chyba raczej na tył są w IC. Na przód nie widziałem do Octavii II
                              1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                              Komentarz


                              • #16
                                Woocash78, na przód. W IC i SkodaCzesci jest.
                                Producent: TEDGUM
                                Nr kat: 00724672 i 00724685
                                30-34zł za szt.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Sprawdziłem ten pierwszy numer w IC. To mi pokazuje komunikat:

                                  Produkt nie pasuje do Twojego samochodu:
                                  Skoda OCTAVIA (1Z3) 1.8 TSI, moc: 152 KM/112 kW (Pokaż pasujące produkty) | (zmień)

                                  ...ale z drugiej strony w zakładce Numery OE jest numer 1K0411303BJ a to właśnie taki numer części podali mi w ASO na cały drążek (niebieski). Mi udało się na farcie zamówić nowy na allegro - bardzo tanio. Jest jeszcze coś bo w IC podają że średnica wewnętrzna to 21,7 a drążek ma 22,5. Nie za bardzo wiem jakby można było nałożyć tą gumę na drążek bo on ma płaskie końce, na tych gumach nie widać rozcięcia.
                                  1.8 TSI 152 KM FAMILY PLUS

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Te gumy trzeba samemu rozciąć przez środek płaskiej powierzchni. Jak wymontujesz stare to sam zobaczysz, że też są tak rozcięte.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      To w końcu jak jest z tymi tulejami (gumami), można je kupić same (jest możliwość zdemontowania starych i czy są zamienniki), czy trzeba kupić cały stabilizator w ASO.
                                      U mnie jest sprawa "trzeszczenia, skrzypienia" z przodu przy przejazdach przez muldy (progi zwalniające). I chyba to jest powodem tego dyskomfortu, ale do końca nie jestem pewien.
                                      Dotyczy Octavia II 1.8 Tsi FL 2011r

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        to jest dział o OI :roll:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Przenoszę od działu OII...
                                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            odgrzewam temat, czy w OCT II 2.0 TDI 16V BKD da się wymienić same gumy na drążku?

                                            [ Dodano: Pią 08 Sty, 16 21:26 ]
                                            juz wiem ze sie da wymienic: forum.skoda-club.ru • Просмотр темы - Резинки переднего стабилизатора поперечной устойчивости

                                            dziekujemy ASO za zdzieranie kasy (528) w kieszeni

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              a gdzie kupisz te poduszki stabilizatora

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                wygląda na to, że w ASO Opla

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Odgrzewam temat. Jak udało się rozwiązać problem tych gumek i czy wiadomo od czego kupować? Prawdopodobnie u mnie też są już do wymiany.
                                                  ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                                                  ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X