Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] 1.4TSI Piszczy w komorze silnika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez endryu
    LUKI, kiedyś wspominałeś, że zasięgniesz języka jakiej firmy warto zastosować pompę w miejsce oryginalnej :?:
    mam lekki zapierdol czasowy

    ale jak się ogarnę podrzucę jakieś inf
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

    Komentarz


    • #77
      Też właśnie szukam sprawdzonej pompy wody. Jaka polecacie. Pisaliscie wyżej o jakiejś SKF....Jaki to dokładnie model/numer?

      [ Dodano: Wto 25 Sie, 15 19:26 ]
      Czy taką pompa będzie dobra do mojego silnika: SKF vkpc81307???
      U mnie po diagnozie wymiana pompy i teraz szukam odpowiedniej. Padło na SKF i znalazłem właśnie taką, cena 130 zł.
      W specyfikacji tej pompy nie ma żadnego z tych numerów producenta ©koda które pisaliscie a są takie:
      03C121008B lub C
      strazakp

      Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
      Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

      Komentarz


      • #78
        Koledzy jak obecnie wygląda u Was sytuacja po wymianie piszczących pomp :?:
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz


        • #79
          endryu, Mam przelatane od wymiany około 15kkm, pompa Hepu, do tej pory bez uwag ;-)

          Komentarz


          • #80
            endryu, ja przejechałem około 10k na pompie SKF, jak narazie cichutko i bez problemów. Pozdrawiam!

            Komentarz


            • #81
              U mnie po drugiej wymianie (pompa org.) i po 22tkm charakterystycznie piszczy z mniejszym lub większym natężeniem na wolnych obrotach na gorącym silniku. Nie cieknie z niej, płynu nie ubywa. Ale nie będę czekał aż się rozszczelni (nie wiadomo kiedy-może to piszczenie nie ma wpływu na ewentualne rozszczelnienie). Wymieniam na dniach na SKF-a.
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              • #82
                endryu, u mnie wymieniana w ASO na gwarancji org. pochodziła z 10k km i znowu piszczała. Dlatego dałem sobie spokój i wymieniłem na SKF. Nawet koleś który mi ją wymieniał w warsztacie stwierdził, że ori pompa jest gówniana. Wymiana szybka i tania.

                Komentarz


                • #83
                  U mnie obie org. piszczały po około 20kkm przebiegu każda ale nie ciekły. Wczoraj wymieniłem osobiście na skf-a (bez podnośnika lub kanału się nie obejdzie). Przed montażem porównałem obie, mają drobne różnice konstrukcyjne-technologiczne.
                  Zamieszczone przez kaszub
                  Nawet koleś który mi ją wymieniał w warsztacie stwierdził, że ori pompa jest gówniana
                  Na jakiej podstawie to stwierdził (pomijam piszczenie) :?: Bo organoleptycznie jak nie widać przecieków, uszkodzeń mech., zatartego lub luźnego wirnika to nic innego się nie stwierdzi. Wykonanie pompy, jakość materiału jest bdb.
                  Konstrukcyjnie to taka pompa do naszych tsi nic się nie różni od tych stosowanych od dziesiątek lat (bardzo prosta konstrukcja) :?: Ale to dobrze bo jest tania.

                  Może ktoś opisze czy piszcząca org. pompa po jakimś czasie ciekła. Bo większość z nas jednak wymienia na nową nie czekając na dalsze usterki pompy.
                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                  =================================================

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez endryu
                    Może ktoś opisze czy piszcząca org. pompa po jakimś czasie ciekła.
                    U mnie ori pompa nie piszczał ale przy około 100kkm zaczęła przeciekać. Wymieniłem na Hepu i od około 20kkm mam spokój



                    CB Harry II ASC + Triflex

                    Pozdrawiam Mirek!!

                    Komentarz


                    • #85
                      eaglemirek, Ty masz udany egzemplarz :!: Pompa nie piszczała, rozrząd nie rzęzi
                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                      =================================================

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez endryu
                        Ty masz udany egzemplarz
                        Jakoś się nie smucę z tego powodu
                        PS
                        Może mam coś ze słuchem :diabelski_usmiech



                        CB Harry II ASC + Triflex

                        Pozdrawiam Mirek!!

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez eaglemirek
                          Zamieszczone przez endryu
                          Ty masz udany egzemplarz
                          Jakoś się nie smucę z tego powodu
                          PS
                          Może mam coś ze słuchem :diabelski_usmiech
                          Albo po prostu słuchasz głośno muzyki
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                          Komentarz


                          • #88
                            Proszę o podpowiedź kupiłem pompę wody SKF przymierzam się do wymiany i teraz mam pytanie w nowej pompie jest taki talerzyk zaznaczony strzałką zostawić go czy usunąć ? W zamontowanej oryginalnie przez Skodę pompie nie ma tego " talerzyka".
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • #89
                              Proszę o podpowiedź kupiłem pompę wody SKF przymierzam się do wymiany i teraz mam pytanie w nowej pompie jest taki talerzyk zaznaczony strzałką zostawić go czy usunąć ?
                              Wymieniałem u siebie taką pompę. Nie usuwałem talerzyka i nie natknąłem się na info o jego usuwaniu.
                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                              =================================================

                              Komentarz


                              • #90
                                Czy problem z popmą objawia sie w taki sposob?
                                 

                                Komentarz


                                • #91
                                  mechanicznacebula Tak.
                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                  =================================================

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Pan Spec z ASO posluchał i orzekł, że to pompa wody.
                                    Pompa byla wymieniana rok temu przez poprz. wlasciciela, jest na gwarancji i jest to pompa tzw. austauschowa czyli zamiennik z odzysku.
                                    ASO zamierza wstawic mi taki sam zamiennik tlumaczac ze taka bedzie jaka byla, inaczej nie można.

                                    Za pompe ktora nie jest zamiennikiem pomimo gwarancji musialbym doplacić. Wymieniajac mi teraz na "nowy" zamiennik gwarancja jest juz tylko rok.
                                    Pytanie: czy to jest normalna procedura? Klient nie może dostac normalnej pompy nie z odzysku?
                                    Oświećcie mnie Koledzy

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      A to piszczenie ustaje?

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Po rozgrzaniu silnika piszczy non stop gdy auto jest na niskich obrotach.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez mechanicznacebula Zobacz wpis
                                          Pan Spec z ASO posluchał i orzekł, że to pompa wody.
                                          Pompa byla wymieniana rok temu przez poprz. wlasciciela, jest na gwarancji i jest to pompa tzw. austauschowa czyli zamiennik z odzysku.
                                          ASO zamierza wstawic mi taki sam zamiennik tlumaczac ze taka bedzie jaka byla, inaczej nie można.

                                          Za pompe ktora nie jest zamiennikiem pomimo gwarancji musialbym doplacić. Wymieniajac mi teraz na "nowy" zamiennik gwarancja jest juz tylko rok.
                                          Pytanie: czy to jest normalna procedura? Klient nie może dostac normalnej pompy nie z odzysku?
                                          Oświećcie mnie Koledzy
                                          Spec z aso mówił o wymianie pompy na regenerowaną (pisze o tym iFi na 1-szej stronie tego tematu). Wymieniaj na gwarancji. Za jakiś czas jak będzie problem i po kolejnej gwarancji wymienisz na inną, nie oem.
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            A co z biegiem gwarancji na nową, założoną pompe?
                                            Uslyszalem, ze pompa bedzie nowa, regenerowana ale gwarancja liczy sie jeszcze tylko rok
                                            czyli czesc jest niepelnowartosciowa wiec cos jest nie halo.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zapewne na nową regenerowaną dają rok gwarancji. Jak zapłacisz za fabrycznie nową to chyba dwa lata. Ale po co płacić (ile sobie życzą za nową i robociznę?) za oem i czekać na usterkę ? Ale szczegóły gwarancji na konkretną wersję pompy to już warunki aso.
                                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                              =================================================

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez endryu Zobacz wpis
                                                szczegóły gwarancji na konkretną wersję pompy to już warunki aso.
                                                Poszlo wlasnie pismo do Poznania z prosba o wyjasnienie tego paradoksu z gwarancjami.
                                                Mam nadzieje ze zostane poinformowany o tym jak sie nazywa produkt ktory wciskają i kto sie zajmuje jego wytwarzaniem (czyt. regenerowaniem)
                                                oraz wciskaniem do ASO a potem klientowi.

                                                Z tymi gwarancjami w ASO to tak jakbym zalozyl firme transportową i zarzadził ze nasi kierowcy beda jezdzili prawą stroną po polskich drogach.
                                                Bo tak. I chooj.

                                                Poki co mamy jeszcze Rzecznika praw Konsumenta.


                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X