Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przedni reflektor OCTAVIA II jak naprawić - grzybek nad H7

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przedni reflektor OCTAVIA II jak naprawić - grzybek nad H7

    Evil, Jak się nie zna miasta to troszkę ciężko. Po pierwszym tygodniu jest już lepiej, po miesiącu jeszcze lepiej a po dwóch wszędzie trafisz.

  • #2
    Przedni reflektor OCTAVIA II jak naprawić - grzybek nad H7

    Witam
    Nie wiem czy to częsta usterka no ale mi sie trafiła.
    Grzybek nad żarówką H7 odpadł - no nie sam.
    Wymienialem żarówkę wkurzał mnie ten drucik przytrzymujący więc wykręciłem śrubkę podłożyłem podkładkę i zabierałem się za zakręcanie ale reflektor mi upadł i odpadł ten grzybek.
    Ma ktoś jakieś porady ?
    Próbowałem z bratem pińcetą ale lipa ja to nie ginekolog .
    Znalazłem niedaleko w Piekarach speca - mowi 30 zł lub 80 jeśli trzeba będzie rozklejać.
    Czy ceny są podobne w innych rejonach ?

    tak na marginesie podzwoniłem na złomowiska i rozbawiła mnie jedna Pani za jedną lampę przednią powiedziała 550 zeta - no myślałem że się pomyliła i miała na myśli 55 no ale jednak nie.

    pozdrawiam
    pozdr
    Krzysztof
    4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

    Komentarz


    • #3
      a tym takim tzw 'chwytakiem" - lampe w dloń i próbować złapac.

      Link
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Nie dalej jak wczoraj walczyłem z tym samym. Musisz wyjąć reflektor, długie kleszczyki i do roboty,

        Komentarz


        • #5
          BANDIT, tez miałem ten problem, gięta długa pęseta załatwiła sprawę, do tego pod śrubkę trzymającą ten nieszczęsny drut podłożyłem większa podkładkę.
          INSTALACJE ELEKTRYCZNE info na PW.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73618

          Pozdro Marcin

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez marcin123qaz
            BANDIT, tez miałem ten problem, gięta długa pęseta załatwiła sprawę, do tego pod śrubkę trzymającą ten nieszczęsny drut podłożyłem większa podkładkę.
            a ten grzybek nie rozgiał Ci sie ?
            i jak skleiłes to po wlozeniu ?

            mam 3 alternatywy:
            - sobota warsztat 30 lub 80 zeta z klejeniem
            - kupic na tyablicy 2 reflektory od goscia za 170 potem 1 wystwic jako dobry a drugi swoj jako uszkodzony
            - kupic na tablicy 1 reflektor i podmienic a uszkodzony sprzedac

            pozdrawiam

            [ Dodano: Czw 19 Gru, 13 08:47 ]
            witam
            wymontowałem wieczorem lampę i zabawiłem się troche, trawało to z pół godziny ale udało się umeiścić grzybek w odpowiednim miejscu, miałem go troche porozginanego na tyle ile mogłem poprawiłem.
            W sobote jade do mechanika może on cos to jeszcze poprostuej jak należy ale grunt że główny problem został opanowany

            pozdrawiam
            pozdr
            Krzysztof
            4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

            Komentarz


            • #7
              BANDIT, czy rozwiązałeś problem? Mam podobny problem ciągle mi spada ten drucik dodatkowo śrubka w ogóle nie trzyma wchodzi jak w masło nie da się jej przykręcić sam nie wiem co z tym zrobić


              Mariusz
              Spoty Tarnowskie

              Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

              Komentarz


              • #8
                Mam podobny problem. Przy wymianie żarówki grzybek odpadł. Zakrzywioną długą pęsetą przytrzymałem go i przykręciłem. Problem w tym że po pewnym czasie znowu odpadł. Grzybek nie jest przykręcony na gwincie tylko wkrętem który rozpiera blaszki tego grzybka. Teraz nie wiem czy/kiedy odpadnie. Zastanawiam się czy tego jakoś nie skleić?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Simonidas
                  Zastanawiam się czy tego jakoś nie skleić?
                  też o tym myślę ale szajs nam zafudowali :diabelski_usmiech


                  Mariusz
                  Spoty Tarnowskie

                  Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                  Komentarz


                  • #10
                    [quote="Simonidas" Zastanawiam się czy tego jakoś nie skleić?[/quote]

                    Przykleiłem poksipolem 3 lata już się trzyma tylko lekko się okopcił od temperatury.

                    Komentarz


                    • #11
                      Tu jest cały problem, że nie można skleić "jakimś" klejem bo ten może nie wytrzymać temperatury. Może silikon wysokotemperaturowy? A wystarczyłoby żeby ten grzybek był na gwint przykręcany.

                      Komentarz


                      • #12
                        redbłyśnik

                        ku*wa miałem wyjść i wymienić H7-ki w 15 minut... a cała niedziela w pi*du na majstrowaniu aby wyjąć i naprawić odbłyśnik, niestety jestem zmuszony kupić lampy, zaczynam szukać soczewkowych, nie sądziłem że w taki gówniany sposób było to skonstruowane...myśl techniczna czechosłowacka zdziwiła mnie na maksa. Czy ktoś z forumowiczów wymienił może na ori lub Helli? bardziej interesuje mnie Hella bo wiem że ori były zakładane.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X