Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] 1.8TSi Cykanie przy silniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] 1.8TSi Cykanie przy silniku

    Agamek12, fotoszop :lol: :P

  • #2
    [O2FL] 1.8TSi Cykanie przy silniku

    Witam
    Od niedawna posiadam Skodę Octavię 1.8TSi. Samochód przed kupnem był sprawdzony przez sprawdzonego mechanika i nie wskazał nieprawidłowości w pracy silnika. Wczoraj dolewając płyn do spryskiwaczy wysłuchałem "cykanie przy silniku". Nie wiem czy to normalny odgłos czy coś niepokojącego.




    Silnik to 1.8 CDAA 2009 rok 108 tyś przebieguhttps://www.youtube.com/watch?v=x__4...ature=youtu.be

    Komentarz


    • #3
      Zależy jakie cykanie. Cykają wtryskiwacze, zawór od zbiornika z węglem aktywnym i jeszcze kilka innych "cykad". Jak odgłosy nie dochodzą z pod obudowy rozrządu to nie ma się raczej czym martwić ( CDAA nie grzeszy kulturą pracy ).
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        W pierwszym poście jest nagrany filmik z mojego silnika.

        Komentarz


        • #5


          Tutaj za podobne odglosy winia pompe wody, ale jak nie cieknie i silnik sie nie przegrzewa, olac to. To nie pompa oleju, ze jak siadzie, to motor sie wysra w 3s, trza tylko obserwowac zegary
          ps. Jak mowi kowal, warto tylo rozrzadu nasluchiwac.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ernius28
            W pierwszym poście jest nagrany filmik z mojego silnika.
            Nie zwróciłem uwagi na link ops: .
            To co tak słychać i widać na filmiku najczęściej to pompa wysokiego ciśnienia paliwa i zaworek regulacji na niej. Cyka i niech cyka jak najdłużej, bo jak przestanie to nigdzie nie pojedziesz ( czytaj: tak ma być :diabelski_usmiech ).
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              Odświeżę kotleta. Mam pytanie o podobne cykanie w okolicach prawego przedniego koła w O2II FL 1.4 TSI przy uruchomionym silniku na biegu jałowym. Ponoć taki wątek już się gdzieś pojawił. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za cykanie (rozrząd to to nie jest), lub podlinkować wątek gdzie wałkowane były takie objawy i co jest ich przyczyną, lub co się psuje (ewentualnie co się już zepsuło) ? Będę wdzięczny dzięki.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X