Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana oleju w skrzyni GQQ - rezultaty

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • [O2] Wymiana oleju w skrzyni GQQ - rezultaty

  Zamieszczone przez Edisone89
  Ja jakoś odbyłem spoty a wlepy nie widać....
  To przyjeżdżaj dalej na spoty i się upomnij o nią :P
  Jak tylko będzie ją miał w posiadaniu to dostaniesz

 • #2
  [O2] Wymiana oleju w skrzyni GQQ - rezultaty

  Witam,

  Na wielu forach (poświęconej tematyce samochodowej) zawsze powstają dwa fronty, jeden zawsze jest przeciwny wymianie oleju, a drugi rekomenduje wykonanie danego zabiegu.

  Ja osobiście uważam, że jedni i drudzy mają rację, a dokładnie to jeśli stan oleju jest odpowiedni i olej zachowuje swoje właściwości to nie ma potrzeby wymiany, natomiast bez wymiany niczego nie dowiemy się o oleju w skrzyni, więc warto to zrobić chociaż raz. Zakup oryginalnego oleju do skrzyni to wydatek rzędu 100zł, uważam że nie jest to majątek, a uszkodzona skrzynia będzie kosztować o wiele więcej...

  Ja u siebie zauważyłem że skrzynia poci się przy wybieraku, powód to nieszczelny simering, na szczęście można wymienić go "od zewnątrz".

  Pacjent:
  - skrzynia 0A4 GQQ - zalecany olej spełniający normę TL-726, do skrzyni został wlany G052512A2 który spełnia normę TL-726 i był rekomendowany przez etke.

  Objawy:
  - przy wrzucaniu biegu był wyczuwalny "lekki" opór, ale nie było to nic niepokojącego ogólnie skrzynia pracowała dobrze(były problemy z trójką ale regulacja linek rozwiązała ten problem kilka miesięcy wcześniej), czasem zdarzało się że przy wrzucaniu wstecznego bardzo leciutko było czuć takie pojedyncze "zahaczenie".

  Zabieg:
  - ze skrzyni spuściłem czarny ole, nie było żadnych paprochów i gęstością przypominał oryginał (zdjęcie nr.1), ale najgorsze było to że było go tam tylko około 0,7l (zdjęciem nr 2). Zgodnie z instrukcją powinno go tam być 1.9l, (oczywiste że wyleci go około 1.7l)

  Rezultaty:
  - biegi wchodzą jak w masło, bez żadnych oporów, wsteczny też ładnie pracuje, a czas zweryfikuje resztę.

  Podsumowanie:
  - ogólnie chciałem wam przedstawić jak to jest z tym olejem w skrzyniach, czy warto wymienić ? to już musisz sam zdecydować, ale jak widzisz pierwsze niepokojące objawy to zaczął bym od regulacji linek i skontrolowania oleju w skrzyni.

  Zdjęcie nr1.


  Zdjęcie nr2. olej przelany do butelki po oryginalnym oleju
  ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

  Komentarz


  • #3
   Hej
   Do mojej skrzyni GQQ według serwisu i VIN wchodzi G070726A2 1,9L. Czy przy wymianie zleciało Tobie niecałe 2L? Mi zleciało około litra i tyle też weszło. o co chodzi? gdzieś są jakieś grodzie? coś trzeba odciągać?

   Komentarz


   • #4
    A nie jest tak, że trzeba skrzynię wyjąć i nią poobracać żeby zlać cały olej, a wszystkie skrzynie w O2 są tak zaprojektowane aby oleju nie dało się normalnie spuszczać?

    Ze skrzyni serii O2T zeszło tyle co ma być czyli około 2l i to po 9 latach. Olej wyglądał podobnie, po prostu ściemniał.

    Komentarz


    • #5
     Nie wiem co źle zrobiłem. Odkręciłem korek wlewu aby uniknąć podciśnienia a potem korek spustowy. Zleciało około litra i tyle samo weszło... Jeszcze raz na weekend podejdę do tematu.

     Komentarz


     • #6
      U mnie też było podobnie. Olej zalałem przez otwór czujnika.

      Komentarz


      • #7
       A ile oleju Tobie zeszło?
       czy przypadkiem nie masz teraz za dużo oleju?

       Komentarz

       Pracuję...
       X