Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana oleju w skrzyni GQQ - rezultaty

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana oleju w skrzyni GQQ - rezultaty

    Zamieszczone przez Edisone89
    Ja jakoś odbyłem spoty a wlepy nie widać....
    To przyjeżdżaj dalej na spoty i się upomnij o nią :P
    Jak tylko będzie ją miał w posiadaniu to dostaniesz

  • #2
    [O2] Wymiana oleju w skrzyni GQQ - rezultaty

    Witam,

    Na wielu forach (poświęconej tematyce samochodowej) zawsze powstają dwa fronty, jeden zawsze jest przeciwny wymianie oleju, a drugi rekomenduje wykonanie danego zabiegu.

    Ja osobiście uważam, że jedni i drudzy mają rację, a dokładnie to jeśli stan oleju jest odpowiedni i olej zachowuje swoje właściwości to nie ma potrzeby wymiany, natomiast bez wymiany niczego nie dowiemy się o oleju w skrzyni, więc warto to zrobić chociaż raz. Zakup oryginalnego oleju do skrzyni to wydatek rzędu 100zł, uważam że nie jest to majątek, a uszkodzona skrzynia będzie kosztować o wiele więcej...

    Ja u siebie zauważyłem że skrzynia poci się przy wybieraku, powód to nieszczelny simering, na szczęście można wymienić go "od zewnątrz".

    Pacjent:
    - skrzynia 0A4 GQQ - zalecany olej spełniający normę TL-726, do skrzyni został wlany G052512A2 który spełnia normę TL-726 i był rekomendowany przez etke.

    Objawy:
    - przy wrzucaniu biegu był wyczuwalny "lekki" opór, ale nie było to nic niepokojącego ogólnie skrzynia pracowała dobrze(były problemy z trójką ale regulacja linek rozwiązała ten problem kilka miesięcy wcześniej), czasem zdarzało się że przy wrzucaniu wstecznego bardzo leciutko było czuć takie pojedyncze "zahaczenie".

    Zabieg:
    - ze skrzyni spuściłem czarny ole, nie było żadnych paprochów i gęstością przypominał oryginał (zdjęcie nr.1), ale najgorsze było to że było go tam tylko około 0,7l (zdjęciem nr 2). Zgodnie z instrukcją powinno go tam być 1.9l, (oczywiste że wyleci go około 1.7l)

    Rezultaty:
    - biegi wchodzą jak w masło, bez żadnych oporów, wsteczny też ładnie pracuje, a czas zweryfikuje resztę.

    Podsumowanie:
    - ogólnie chciałem wam przedstawić jak to jest z tym olejem w skrzyniach, czy warto wymienić ? to już musisz sam zdecydować, ale jak widzisz pierwsze niepokojące objawy to zaczął bym od regulacji linek i skontrolowania oleju w skrzyni.

    Zdjęcie nr1.


    Zdjęcie nr2. olej przelany do butelki po oryginalnym oleju
    ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

    Komentarz


    • #3
      Hej
      Do mojej skrzyni GQQ według serwisu i VIN wchodzi G070726A2 1,9L. Czy przy wymianie zleciało Tobie niecałe 2L? Mi zleciało około litra i tyle też weszło. o co chodzi? gdzieś są jakieś grodzie? coś trzeba odciągać?

      Komentarz


      • #4
        A nie jest tak, że trzeba skrzynię wyjąć i nią poobracać żeby zlać cały olej, a wszystkie skrzynie w O2 są tak zaprojektowane aby oleju nie dało się normalnie spuszczać?

        Ze skrzyni serii O2T zeszło tyle co ma być czyli około 2l i to po 9 latach. Olej wyglądał podobnie, po prostu ściemniał.

        Komentarz


        • #5
          Nie wiem co źle zrobiłem. Odkręciłem korek wlewu aby uniknąć podciśnienia a potem korek spustowy. Zleciało około litra i tyle samo weszło... Jeszcze raz na weekend podejdę do tematu.

          Komentarz


          • #6
            U mnie też było podobnie. Olej zalałem przez otwór czujnika.

            Komentarz


            • #7
              A ile oleju Tobie zeszło?
              czy przypadkiem nie masz teraz za dużo oleju?

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X