Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hałas z klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hałas z klimatyzacji

    Zamieszczone przez vw-autocentrum

    Wycieczka kolejką wąskotorową zaliczona?
    No właśnie nie, ale w planach jest... tego nie odpuścimy :szeroki_usmiech

    [ Dodano: Czw 23 Lip, 15 15:37 ]
    Zamieszczone przez 4tech
    No dziś, taki normalnie wychodzący z grafiku :wink:
    Ktoś w ogóle wybiera się na tego spota?
    Chcę pić z umiarem, ale umiar nie chce pic ze mną

  • #2
    Hałas z klimatyzacji

    W tym sezonie zauważyłem, że przy pracującej klimatyzacji z układu dochodzi buczenie, którego wcześniej nie było. Hałas jest słyszalny czasami przy obrotach jałowych a czasami nasila się przy ruszaniu (wraz ze wzrostem obrotów). Wygląda mi to na jakieś sprzęgiełko / łożysko - gdzie szukać i jak to sprawdzić bo w jak byłem w serwisie to jak na złość nic nie było słychać?

    Komentarz


    • #3
      Proponuje poczytać....

      Forum - Octavia Club Polska

      Podzielić sie spostrzezeniami,

      Udać sie do serwisu....
      Paseratti B8 1.8 TSI DSG

      VW Jetta 1.2 TSI

      Komentarz


      • #4
        Wymiana czynnika na razie pomogła. Czy we wszystkich nowych autach trzeba wymieniać czynnik co 2-3 lata? U mnie "uciekło" 200 z 500ml przez niecałe 4 lata...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Tichy
          Czy we wszystkich nowych autach trzeba wymieniać czynnik co 2-3 lata? U mnie "uciekło" 200 z 500ml przez niecałe 4 lata...
          Ja tam nie ma problemu z wymianą czynnika. U mnie od jesieni do późnej wiosny uciekł cały czynnik i nikt nie wie, dlaczego i którędy... Chłodnica cała, zawory podokręcane, barwnik nigdzie nie ujawnił miejsca wycieku... Po sezonie znowu oddam auto do sprawdzenia.
          Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
          MOJA FURKA

          Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

          Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

          Komentarz


          • #6
            Jeździj tak dalej za chwilkę wymienisz kompresor ...

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez blaster
              Jeździj tak dalej za chwilkę wymienisz kompresor ...
              Miesiąc temu uzupełniony (wpuszczony "do pełna") czynnik i - jak na razie - klima chłodzi... Dlatego poczekam do jesieni :wink:
              Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
              MOJA FURKA

              Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

              Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

              Komentarz


              • #8
                Czynnik wymieniony rok temu i klimatyzacja znowu buczy... Podobnie, jak poprzednio hałas nasila się przy ruszaniu i czasami na biegu jałowym. Spróbuję ponownie wymienić czynnik, choć chłodzenie jest OK ale może oleju ubyło. Ktoś wie może jak napędzany jest kompresor klimatyzacji w naszych Octaviach i czy przycisk A/C go rozsprzęgla? Chodzi mi o skutki potencjalnej awarii kompresora...

                Komentarz


                • #9
                  Mam podobnie. Najbardziej słychać przy ruszaniu i schodzeniu z obrotów do zatrzymania. W serwisie powiedzieli, że możliwe, że czynnika ubyło, ale jeszcze nie doładowałem. Krzyknęli 250 zł... to chyba trochę dużo (bez odgrzybiania i wymiany filtra).
                  Na jesieni odgrzybiałem klimę i wymieniali filtr to myślałem, że czynnik też dobili, a tu się okazuje, że o wszystko trzeba prosić.

                  EDIT: podobno przycisk A/C nie rozsprzęgla (gdzieś mi się rzuciło w oczy jak czytałem)
                  Ostatnio edytowany przez bibop; 41413.

                  Komentarz


                  • #10
                    Mi też sprężarka klimatyzacji buczy i odgłosy zwiększają się z prędkością obrotowa silnika, przyznam że jest to uciążliwe po wyłączeniu przycisku A/C wszystko jest ok.
                    Ja podejrzewam że może to być łożysko sprężarki klimatyzacja w przyszłym tygodniu jestem umówiony na serwis.

                    Komentarz


                    • #11
                      W pewnych warunkach elementy klimy wydają hałasy przypominające wycie lub szum/gwizd no i oczywiście dźwięk "przelewania". Nie ma w tym nic nadzwyczajnego ale słychać to jedynie przy niskich obrotach wentylatora dmuchawy.

                      Nie zauważyłem zmiany w działaniu klimy po nabiciu, wymieniłem olej na nowy a czynnika ubyło jakieś 30g w 3 lata. W niektórych cichych autach benzynowych sprężarka klimy potrafi być bardzo wyraźnie słyszalna.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Tichy Zobacz wpis
                        Czynnik wymieniony rok temu i klimatyzacja znowu buczy... Podobnie, jak poprzednio hałas nasila się przy ruszaniu i czasami na biegu jałowym. Spróbuję ponownie wymienić czynnik, choć chłodzenie jest OK ale może oleju ubyło. Ktoś wie może jak napędzany jest kompresor klimatyzacji w naszych Octaviach i czy przycisk A/C go rozsprzęgla? Chodzi mi o skutki potencjalnej awarii kompresora...
                        Niestety mam tak samo. W zeszłym roku mi buczało wiec we wrześniu wymieniłem czynnik okazało się, że dosyć dużo go brakowało. Po wymianie/uzupełnieniu było zdecydowanie ciszej. W tym roku znowu buczy pojadę na nabicie klimy, jestem ciekaw ile czynniki ubyło, oczywiście klima działa bez zarzutu. Moim zdaniem to nie koniecznie musi wyć kompresor klimy. Jak włączy się klimę to pojawiają się większe naprężenia na pasku i może łożyska alternatora lub napinacz paska tak wyją.

                        Komentarz


                        • #13
                          Właśnie jestem po dobiciu klimy i jest póki co ciszej. Od zeszłego roku ubyło ok. 140-180 / 550g a układ według ASO jest szczelny (urządzenie wytwarza próżnię w układzie). Niby do 20% ma prawo rocznie ubywać... trochę droga impreza bo za uzupełnienie zapłaciłem 170PLN.

                          Rozumiem, że poza czynnikiem urządzenie uzupełnia też olej więc może kompresor go zużywa i dlatego hałasuje a po uzupełnieniu cichnie?

                          Czy poza wymianą filtra kabinowego i uzupełnianiu ubytków czynnika i oleju trzeba coś jeszcze przy tej klimatyzacji robić bo wyczytałem, że jakiś filtr osuszacza się wymienia a ja mam auto już 7 lat a nic takiego nie robiłem?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Tichy Zobacz wpis
                            Czy poza wymianą filtra kabinowego i uzupełnianiu ubytków czynnika i oleju trzeba coś jeszcze przy tej klimatyzacji robić bo wyczytałem, że jakiś filtr osuszacza się wymienia a ja mam auto już 7 lat a nic takiego nie robiłem?
                            Teoretycznie należało by wymienić osuszacz, ale u nas jest on pod białym plastikowym korkiem w chłodnicy klimatyzacji i podobno jak się ten korek ruszy to potem jest problem ze szczelnością i czasami kończy się to wymianą chłodnicy klimatyzacji.
                            Fakt co roku dobijać klimę to trochę droga impreza. Podejrzewam, że mamy jakąś drobną nieszczelność, której nie wychwytują maszyny, niestety takie drobne nieszczelności bardzo trudno się diagnozuje.


                            Komentarz


                            • #15
                              Przerabiałem hałas i wycie klimy przy zwiększaniu i schodzeniu z obrotów. U mnie winny był kompresor klimy denso i felerne jest tam łożysko. Im mniej czynnika w układzie było to większy wysiłek dla kompresora i bardziej hałasowało to łożysko. Czym cieplej było na zewnątrz to tak samo mocniej wyło. Po wymianie kompresora już tak nie wyje. W O2 nie ma sprzęgiełka tylko zawór w kompresorze steruje ilością czynnika z układu a kompresor chodzi cały czas.
                              blade232

                              Komentarz


                              • #16
                                To u mnie sprawa się wyjaśniała. Za hałas z klimy odpowiedzialny był niski poziom czynnika. Niestety mała ilość czynnika spowodowana była nieszczelnością przy korku osuszacza. Nie wychodziło to na sprawdzaniu szczelności klimy, ani przy badaniu w ultrafiolecie dopiero jak mechanik psiknął mydłem w płynem na korek to pojawiły się malutkie pęcherzyki czynnika.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mam ten sam problem z buczeniem. Intensywność zmienia się wraz z obrotami silnika. Tylko problem pojawił się w zeszłym roku po... nabiciu klimy. Niestety podczas wizyty w serwisie jak na złość nie wyło. Po wciśnięciu przycisku ECON wycie ustaje całkowicie. Za jakiś czas podjadę do kolejnego nabicia (ale już do innego serwisu i wtedy się okaże czy to wina czynnika.
                                  Ostatnio edytowany przez mikelt; 29465.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam , mam podobny problem ale buczenie jest słyszalne ( Climatronic ) gdy daje na większy nadmuch , wcześnie tego nie było. Jakieś przemyślenia ?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez aronus Zobacz wpis
                                      To u mnie sprawa się wyjaśniała. Za hałas z klimy odpowiedzialny był niski poziom czynnika. Niestety mała ilość czynnika spowodowana była nieszczelnością przy korku osuszacza. Nie wychodziło to na sprawdzaniu szczelności klimy, ani przy badaniu w ultrafiolecie dopiero jak mechanik psiknął mydłem w płynem na korek to pojawiły się malutkie pęcherzyki czynnika.
                                      Czyli by się potwierdzało, że hałas powodowany jest niskim poziomem czynnika...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dzięki , umówię się na przegląd klimy . Polecacie kogoś Gliwice ew. Okolice Gliwic ?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          U mnie trz buczalo i po wymianie/uzupelnieniu czynnika przestalo.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez mirekm71 Zobacz wpis
                                            U mnie trz buczalo i po wymianie/uzupelnieniu czynnika przestalo.
                                            Duży miałeś ubytek?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              no to teraz coś z mojego przypadku, wycie klimy, odgłosy przylewającego się czynnika, im większe obroty tym głośniej. Dzisiaj podjechałem "nabić klimę', co się okazało, w zeszłym roku jak nabijałem klime to dali za dużo czynnika, miałem 575g a nie 525g. po tym zabiegu nadeszła cisza, klima lepiej chłodzi, a serwisant od klimy powiedział że mam szczęście że kompresora przez to nie roz...ało. objawy pojawiły się od 3 dni, co bardzo jest dziwne wcześniej tego nie było.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                                                no to teraz coś z mojego przypadku, wycie klimy, odgłosy przylewającego się czynnika, im większe obroty tym głośniej. Dzisiaj podjechałem "nabić klimę', co się okazało, w zeszłym roku jak nabijałem klime to dali za dużo czynnika, miałem 575g a nie 525g. po tym zabiegu nadeszła cisza, klima lepiej chłodzi, a serwisant od klimy powiedział że mam szczęście że kompresora przez to nie roz...ało. objawy pojawiły się od 3 dni, co bardzo jest dziwne wcześniej tego nie było.
                                                Czyli jak? hałasy ustały po wyrównaniu ilości do 525g i po 3 dniach powróciły?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  ,
                                                  Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                                                  Dzisiaj podjechałem "nabić klimę',
                                                  Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                                                  objawy pojawiły się od 3 dn
                                                  inaczej pisząc, klime ponad stan miałem nabitą od zeszłego roku, ale tylko przez ostatnie 3 dni (do wczoraj) pojawiały się te odgłosy, Od wczoraj po poprawnym serwisie klimy jest bez problemów, nawet dużo lepiej chłodzi.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X