Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wyciek z klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez greg44
    Zamieszczone przez misza_zabrze
    kup pasek dla wersji bez klimy zaloz i pomijasz tym sposobem kompresor klimy.

    6PK950
    Czy przy Klimatroniku to też przejdzie? Ktoś potwierdzi?
    Radek, układ kompresora jest identyczny - różnica jest w sterowaniu.
    www.k-mot.pl
    Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
    Autoholowanie.
    Robert Kulma

    Komentarz


    • #27
      Robert, a czy pasek do BKD i powiedzmy w BLS jest taki sam?

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez greg44
        Robert, a czy pasek do BKD i powiedzmy w BLS jest taki sam?
        Tak, jeśli masz na myśli wariant 1.9-2.0.
        www.k-mot.pl
        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
        Autoholowanie.
        Robert Kulma

        Komentarz


        • #29
          korek da sie odkrecic. trzeba troche cierpliwosci i stukania oraz rozruszania zapieczonego. nastepnie oczyscic gwint z zasniedzialego aluminium, przesmarowac i dokrecic bardziej niz pierwotnie wraz z zalaniem pod koniec dokrecania klejem lub lakierem

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez mk.ostrowski
            korek da sie odkrecic. trzeba troche cierpliwosci i stukania oraz rozruszania zapieczonego. nastepnie oczyscic gwint z zasniedzialego aluminium, przesmarowac i dokrecic bardziej niz pierwotnie wraz z zalaniem pod koniec dokrecania klejem lub lakierem
            Co z tego , skoro osuszacz już dawno powinien być wymieniony ?
            www.k-mot.pl
            Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
            Autoholowanie.
            Robert Kulma

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez arturro33 Zobacz wpis
              ciekawi mnie jak po wycięciu tego korka wyczyścił to co wpadło do środka?
              wystarczy aby jeden wiór aluminim dostał się do kompresora klimy i po nim
              to spoidło nie rozpuściło się lub zerwało bez przyczyny, albo coś się dzieje ze sprężarką albo z układem
              błąd czujnika nie zawsze oznacza usterkę czujnika, może nie ma czynnika

              ja uważam że usunięcie korka osuszacza bez uszkodzenia skraplacza jest praktycznie nie możliwe, skorodowane gniazdo w jaki sposób uszczelnić metalowym korkiem?
              w jaki sposób pozbyć się syfów które wpadły do skraplacza podczas usuwania korka-jest to nie możliwe
              jedynym sensownym rozwiązaniem jest wymiana skraplacza razem z osuszaczem na nowy
              Przejeździłem 2 sezon po wymianie korka na metalowy i wycięciu korka plastikowego. Mechanik mnie ostrzegał, że to ryzykowna operacja i grozi uszkodzeniem chłodnicy. Dlatego bierze na siebie te odpowiedzialność za 100pln + koszt korka. Wszystko śmiga, czynnika nie ubyło po ponad roku. Czujnik okazał się zapieczony. Co do spoidła... widziałem je i wyglądało jak rozpuszczone. Sprężarka nadal działa więc raczej mechanik z 20 letnim stażem pracy tylko przy klimie, który zdiagnozował te usterkę zanim doszedł do samochodu chyba wie lepiej... Pozdrawiam
              Ostatnio edytowany przez pawel_m8110; 34116.

              Komentarz


              • #32
                W moim przypadku też po zimie brak gazu też podejrzewam ten korek na klimie, ale myśle zmienić całą chłodnice klimatyzacji bo już bardzo zbita kamieniami i gość od klimy powiedział że jest wydajna może w 50%. Jaką chłodnice klimy możecie polecić?
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                Komentarz


                • #33
                  witam u mnie sie powtórzył temat z zeszłego roku, z układu uciekł prawie cały czynnik, kompresor zaczoł dziwnie rzęzić. myślałem że to koniec kompresora. Gosc od klimy sprawdził szczelność jest dobił rok temu działała teraz zrobiło sie troszeczke cieplej znów kompresor zaczyna dziwnie pracować. CHłodnica niby szczelnac cisnienie trzymała, coprawda na korku nie była sprawdzana. Pytanie czy jest jakiś model pasujący do O2 Bez tego plastikowego badziewia bo i tak chciałem zmienić bo od dolnej kratki jest bardzo zbita kamieniami.
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Szakal_84 Zobacz wpis
                    witam u mnie sie powtórzył temat z zeszłego roku, z układu uciekł prawie cały czynnik, kompresor zaczoł dziwnie rzęzić. myślałem że to koniec kompresora. Gosc od klimy sprawdził szczelność jest dobił rok temu działała teraz zrobiło sie troszeczke cieplej znów kompresor zaczyna dziwnie pracować. CHłodnica niby szczelnac cisnienie trzymała, coprawda na korku nie była sprawdzana. Pytanie czy jest jakiś model pasujący do O2 Bez tego plastikowego badziewia bo i tak chciałem zmienić bo od dolnej kratki jest bardzo zbita kamieniami.
                    Miałem nieszczelność na korku i założyli mi w warsztacie chłódnicę klimatyzacji firmy Nissens, która tego białego korka nie posiada.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zmienilem chlodnice klimy i juz miesiac jezdze, klima dalej slabo chlodzi. Odplyw udrozniony. Jakies pomysly na to
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez Szakal_84 Zobacz wpis
                        Zmienilem chlodnice klimy i juz miesiac jezdze, klima dalej slabo chlodzi. Odplyw udrozniony. Jakies pomysly na to
                        zauważyłem też mokre dywaniki po stronie kierowcy i pasażera, teraz dopiero po udrożnieniu odpływu zaczeło kapać z klimatyzacji woda, zobaczymy czy to pomoże i dywany wyschną,
                        ale klima dalej słabo chłodzi jak włącze klime to spalanie wzrasata o jakieś 0,5L znaczy sie chyba kompresor działa co sprawdzać jeszcze, zauważyłem że drugi wentylator nie pracuje

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X