Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] O2 FL 1.8TSI - zużycie oleju

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dobrze by było gdyby ktoś z odpowiednią wiedzą się wypowiedział. Ja mogę tylko tyle podpowiedzieć, że miałem podobnie. Minęło jak pobawiłem się w czyszczenie komór spalania chemią. Obstawiam nagar i efekty jego stopniowego wypalania. Ps. jak zużycie oleju?

Komentarz

• Zamieszczone przez olo23 Zobacz wpis
      Dobrze by było gdyby ktoś z odpowiednią wiedzą się wypowiedział. Ja mogę tylko tyle podpowiedzieć, że miałem podobnie. Minęło jak pobawiłem się w czyszczenie komór spalania chemią. Obstawiam nagar i efekty jego stopniowego wypalania. Ps. jak zużycie oleju?
      Jaką chemię zastosowałeś?
      Dokładne spalanie oleju na razie obliczam, póki co było około 1,5 L / 10 tys.
      Ostatnio edytowany przez untaztood_leon; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Antykoks Xado. U mnie wtedy żłopał 1l/1tys. km.. Sprawdzałem tłoki przez otwory świec, no i nagaru multum, a dodatkowo w jednym cylindrze mokro od niespalonego oleju. W mojej sytuacji doraźnie pomogło, zadymienie po przegazowaniu ustało i spalanie spadło do 0,5l/1tys. km.

Komentarz

• Ja po 100 tys km od wykonanego remontu podjechałem do warsztatu na czyszczenie dolotu i zaworów.... sporo tego nagaru się nazbierało... taki urok tego silnika
          Maciek
          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
          Zapraszamy....

Komentarz

• Gdzie takie zabiegi wykonują? Jaki jest koszt?

Komentarz

• Zamieszczone przez untaztood_leon Zobacz wpis
              Gdzie takie zabiegi wykonują? Jaki jest koszt?
              Wiesz, ja to robiłem w Gdańsku, gdzie mieszkam... Gdzie to robią w Warszawie, tego nie wiem... Ceny też już dokładnie nie pamiętam, ale było to trochę powyżej tysiąca złotych
              Maciek
              Zapraszamy....

Komentarz

• Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                Ja po 100 tys km od wykonanego remontu podjechałem do warsztatu na czyszczenie dolotu i zaworów.... sporo tego nagaru się nazbierało... taki urok tego silnika
                To mam jeszcze na 70 tys spokój
                Powiedz jeszcze Maćku czy jakieś objawy były, że potrzebne czyszczenie?
                moje stare auto
                jest scout

Komentarz

• Mariusz87, żadnych poważnych objawów, wiadomo że w tych silnikach tworzy się nagar, ogon222 testował nowe urządzenie do tego i dałem się namówić... czego nie żałuję, bo sporo tego syfu było w dolocie i na zaworach...
                  HAKSIU też mniej więcej w tym czasie u siebie to robił i też się u niego nazbierało...
                  Ostatnio edytowany przez klarus; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Maciek
                  Zapraszamy....

Komentarz

• Chyba właściciele CDAA z 2014 nie mają co się za bardzo cieszyć.

do 100 tys - 1.5 L na 10 tys km.
                    powyżej - 1L na 5 tys km, następnie 1L po 2.5tys.

Olej wymieniany max po 10 tys km.

Komentarz

• Robię płukankę i zmieniam olej na 5W40, bo ponoć Motul to syf. Zdam relacje.

Komentarz

• Zamieszczone przez untaztood_leon Zobacz wpis
                        bo ponoć Motul to syf
                        mój znajomy handlujący olejami ma zupełnie odmienne zdanie, twierdzi że obecnie jedyne dobre oleje to MOTUL, MILLERS i LIQUI

...Moje Cappuccino MPi...

jest FABIA 2FL 1.2 12V+ LPG
                        właśnie sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

Komentarz

• Ja odnoszę wrażenie, że trafił mi się podrabiany.

Komentarz

• Może być... jak poczytać różne fora internetowe, to castrol i motul to najczęściej podrabiane oleje
                            Maciek
                            Zapraszamy....

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X