Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] O2 FL 1.8TSI - zużycie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez SS
    Zamieszczone przez arpo
    Northeusz, pisałem już o tym powyżej, problem występował w autach wyprodukowanych do 05.2010.
    tak mi mów Mój produkowali jakoś w połowie maja 2010r Ale olej i tak lubi :wink:
    SS, łączę się w bulu (bólu)
    Maciek
    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
    Zapraszamy....

    Komentarz


    • klarus, jakoś bardzo mnie to nie boli, raczej w#$%ia :lol:
      Pisał Sebastian

      Komentarz


      • SS, jo, tak jak mnie, wk$%@ia, deprymuje... nic więcej
        zaboli pewnie dopiero przy remoncie...
        Maciek
        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
        Zapraszamy....

        Komentarz


        • mam nadzieję, że już nie będę właścicielem Ostatnio dolałem jakiś środek do paliwa, do czyszczenia i jakby się trochę uspokoiło :| Pożyjemy zobaczymy
          Pisał Sebastian

          Komentarz


          • SS - wyzwanie niewielkie, jakoś tak vis-a-vis zbiorniczka z chłodziwem jest taka biała karteczka z nadrukiem, o tu:

            Komentarz


            • Zamieszczone przez SS
              mam nadzieję, że już nie będę właścicielem
              Szczęściarz :diabelski_usmiech ja chciałbym moim jeszcze ze 3-4 lata pojeździć... tak naprawdę, to jeszcze się nim nie nacieszyłem, i oprócz regularnych dolewek, to kupę radości sprawia mi to autko :szeroki_usmiech
              Maciek
              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
              Zapraszamy....

              Komentarz


              • arpo, dzięki, jak skleroza nie wygra to jutro będę wiedział
                klarus, ciesz się i jeździj. Jak miałem leasing to się obawiałem, ze względu na zapisy w umowie. Teraz już lepiej jest
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • SS, ja mam jeszcze 1,5 roku leasingu (brałem w leasing używkę)
                  Maciek
                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                  Zapraszamy....

                  Komentarz


                  • klarus, to trzymam kciuki żebyś dotrwał do końca. Miałem w OWL, ze wszystkie naprawy tylko ASO...
                    Pisał Sebastian

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez SS
                      Miałem w OWL, ze wszystkie naprawy tylko ASO...
                      Ja też... ale w razie "W" zleję to...
                      Maciek
                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                      Zapraszamy....

                      Komentarz


                      • trzymamy się wersji, że W nie będzie :szeroki_usmiech
                        Spadam smyka kąpać. Dobrej nocy
                        Pisał Sebastian

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez SS
                          Mój produkowali jakoś w połowie maja 2010r
                          mój jest z kwietnia 2010 r.

                          BTW wczoraj dostałem namiar od kolegi z forum na bdb firmę, która przerabia nasze wadliwe tłoki i montuje pozbawione wad pierścienie tłokowe. Firma doskonale już wie o problemie występujących w jednostkach 1.8 i 2.0 tsi. Koszty będę znał w poniedziałek, ale nie powinny przekroczyć 1000 zł.

                          Kontakt – Krasnobrodzka Classic Engines

                          I taka ciekawostka na koniec. W czwartek byłem w ASO, aby wycenić szkodnika, poinformowałem doradcę serwisowego przed wyceną, że mam duże zużycie oleju i jakoś za bardzo tym się nie przejął odpowiadając, że to normalka w tych silnikach Wycenili mi wstępnie szkodnika na 32000 zł.

                          Seat Leon ST FR by mirek_p11

                          Fotki
                          Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                          Fotki

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez mirek_p11
                            Wycenili mi wstępnie szkodnika na 32000 zł.
                            No widzisz, a ty już chciałeś go złomować :diabelski_usmiech
                            Maciek
                            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                            Zapraszamy....

                            Komentarz


                            • klarus, po remoncie wartość wzrośnie do 40000 zł :diabelski_usmiech

                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                              Fotki
                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                              Fotki

                              Komentarz


                              • mirek_p11, zaskoczyłeś mnie tymi 30k zł :shock: Dwa tygodnie temu zostałem pozdrowiony z samochodu, z przeciwka kamieniem i w ubezpieczeniu mam 48k zł. Jak na ten sam rocznik to spora różnica.
                                Pisał Sebastian

                                Komentarz


                                • SS, ASO chce jeszcze zarobić na tym aucie...
                                  Maciek
                                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                  Zapraszamy....

                                  Komentarz


                                  • klarus, chyba nie, raczej leasingodawca chce mieć pewność, że jak odbierze auto przed końcem umowy to na nim nie straci przy licytowaniu

                                    [ Dodano: Pon 02 Lut, 15 12:19 ]
                                    dobra, skleroza mnie dopadła wczoraj, ale nadrabiam Na obudowie jest napisane 08.05.10. Jeśli jest prawdą, że od maja 2010r to dobrze, jeśli od połowy maja to już nie :szeroki_usmiech Ale sprawdzałem napięcie/wysunięcie napinacza i komputer pokazywał 0°/0mm
                                    Pisał Sebastian

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez SS
                                      klarus, chyba nie, raczej leasingodawca chce mieć pewność, że jak odbierze auto przed końcem umowy to na nim nie straci przy licytowaniu

                                      [ Dodano: Pon 02 Lut, 15 12:19 ]
                                      dobra, skleroza mnie dopadła wczoraj, ale nadrabiam Na obudowie jest napisane 08.05.10. Jeśli jest prawdą, że od maja 2010r to dobrze, jeśli od połowy maja to już nie :szeroki_usmiech Ale sprawdzałem napięcie/wysunięcie napinacza i komputer pokazywał 0°/0mm
                                      Czytam z sercem na ramieniu posty dot. zużycia oleju, bo od kilku miesięcy tez jestem posiadaczem 1,8 TSI z przebiegiem 68kkm i na razie sprawdzam zużycie oleju u mnie. Silnik CDAA i napinacz łańcucha był już wymieniany, ale zaciekawiło mnie sprawdzenie wysunięcia napinacza kompem. W której grupie z bloków silnika w VCDSie można to sprawdzić??

                                      Komentarz


                                      • Kontrolę przeprowadzamy podczas pierwszego uruchomienia silnika po nocy ( jak jest zimny )

                                        Podpinamy wtyczkę ---> przejdź do bloku - 1 (silnik) ---> grupa mierzona ---> 93 grupa ---> Pozycja Faza


                                        0 - 2 stopni - wartości typowe dla nowych aut lub dla nowego łańcucha, 2 - 4 stopni - zalecana wymiana łańcucha ( można usłyszeć wyraźny metaliczny dźwięk dzwonienia z lewej strony silnika) 4 - 6 stopni - Pilna wymiana.

                                        Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                        Fotki
                                        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                        Fotki

                                        Komentarz


                                        • Dzięki za pomoc.
                                          Sprawdzone i jest wartość 0. Teraz pozostaje mi kontrola zużycia oleju :lol:

                                          Komentarz


                                          • jelly, a jak u Ciebie wygląda zużycie i jaką masz datę na obudowie rozrządu ?
                                            Pisał Sebastian

                                            Komentarz


                                            • silnik jest z marca 2009. a jak ze zużyciem oleju jest to jeszcze nie wiem. Póki co obserwuję, bo przejechałem autem dotychczas niecałe 4kkm od zakupu. Ale czytając te posty to już zaczynam się martwić jak to będzie wyglądało :? :?

                                              Komentarz


                                              • jelly, jak przejechałeś 4tkm i nie robiłeś dolewek, to się ciesz jazdą i niczym nie martw :wink:
                                                I na razie dla lepszego samopoczucia, nie czytaj tego wątku :diabelski_usmiech
                                                Maciek
                                                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                                Zapraszamy....

                                                Komentarz


                                                • jelly, dokładnie, ciesz się jazdą a wątek "ignoruj" :szeroki_usmiech
                                                  Pisał Sebastian

                                                  Komentarz


                                                  • ech, ciężko ot tak go zignorować i póki co będę obserwował zużycie oleju. Bo na razie większość jazdy po mieście. A obawiam się że zużycie może się pojawić jeżdżąc z większą prędkością na trasie. Czy to u Was nie ma znaczenia :?:

                                                    a poza tym wiem, że to off topic, ale macie czasem delikatne szarpanie silnika (CDAA) np. na 4 biegu w okolicach 1400-1800 obr ?? przy przyspieszaniu??

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X