Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] O2 FL 1.8TSI - zużycie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Staszek Alkatras my jutro wkładamy motor więc myślę że jeszcze przed świętami będę mógł ocenić czy remont zakończony powodzeniem

    Komentarz


    • Ryba dzięki za info. Czekam na relacje

      Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • Zamieszczone przez ROG2 Zobacz wpis
        Witam Wszystkich,
        Czy może ktoś podpowiedzieć jak ogarnąć temat naprawy problemu olejowego w Szczecinie lub okolicach?
        Moja OIIFL 1,8 TSI ma 80tys km i robi się coraz bardziej łapczywa. Łyka ostatnio prawie 0,5l na 1000km (czyli dochodzi do granicy "normy")
        Jak u większości użytkowników na początku (auto kupiłem z salonu w 2011) nie było większego problemu (dolewałem średnio 1l na 10tys), ale teraz to już zaczyna przesadzać z piciem.
        Widzę że dobra warsztaty znające temat to przede wszystkim okolice Warszawy, Katowice, Wrocław... trochę to dla mnie daleko.
        Pytaj tych z pomorskiego bo chyba w Gdyni ogarniali temat .

        Komentarz


        • Vag bauer w Gdyni robi remonty tsi

          Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • Koledzy, a znacie może kogoś z Małopolski kto potrafi rozwiązać problem z braniem oleju? Mój 1.8 TSI CDAA zaczął dosyć intensywnie łykać więc muszę się chyba zacząć orientować w temacie remontu. Jakieś polecenia?

            Komentarz


            • ja już bym dzisiaj odpalał ale czekam na świece rok temu wymieniałem na nowe dokładnie wiem co wkładałem NGK pfr7b ze zrobionym na dodatek regapem, jak mechanik miał teraz wkręcić świece to się okazało że te co wykręcił to beru z czego jedna zupełnie inna ogólnie przeznaczone do lpg....auto od czasu wymiany stało tylko raz w warsztacie w ASO .............świece wymieniałem w tym warsztacie co teraz robię silnik i wymieniali je przy mnie....zresztą im akurat ufam w 100% tym bardziej że to oni zaalarmowali że to nie te świece które wkręcali.....dobrze że ostatnio mocno w palnik nie dawałem.....
              Ostatnio edytowany przez ; 113.

              Komentarz


              • Dziś rano odpaliliśmy motor... pięknie mruczy, narazie bez żadnych problemów. Już trzepię spokojnie pierwsze kilometry. Chodzi dużo lepiej na wolnych obrotach niż przed remontem, dźwięk wydaje się przyjemniejszy ( może tylko mi się wydaje )

                Komentarz


                • Ryba jeśli można zapytać, ile kosztował Cię remont? Wymieniałeś przy tym łańcuszek rozrządu? Dzwoniłem dziś do VagExpert i usłyszałem że standardowa cena za remont tego silnika to 12tyś... troche mnie to wbiło w ziemię.

                  Edit:
                  Może się jeszcze komuś przyda:
                  1) VAG Expert 12tys z wymianą rozrządu, gwarancja 12 mcy, dają auto zastępcze
                  2) 4GT Katowice 8.5 tys z wymianą rozrządu, gwarancja 12 mcy, nie dają auta zastępczego

                  Btw Pan z 4GT powiedział, że dopóki auto nie bierze jeszcze masakrycznych ilości oleju to można spróbować wymienić odmę - jest szansa że na jakiś krótki czas odwlecze to problem rosnącego zużycia oleju, ale oczywiście go nie wyeliminuje i koniec końców remont i tak będzie konieczny. Ile w tym prawdy nie wiem, w kwestiach mechaniki jestem laikiem
                  Ostatnio edytowany przez krzyw; 45189.

                  Komentarz


                  • W Gdyni ok. 7-8 tysi z rozrządem.

                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                    Fotki
                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                    Fotki

                    Komentarz


                    • Robił mi to dobry kolega więc ciężko będzie się odnieść do cen warsztatów na rynku, nawet tego za bardzo nie liczyłem ale nowe tłoki z regeneracją głowicy i zrobienie cylindrów pod szerszy tłok w Auto Szlif Prause w Katowicach zapłaciłem 2 tyś. myśle że nawet dobra cena

                      Komentarz


                      • vag ekspert czyli Profesjonalne Remonty silników - Napraw silnik , walą tak samo kolbenshhmita , reszta gratów aso lub zamienniki i nie wiem za co sobie liczą 12 tysi.........może za to że maja w galerii sporo autek z zachodniej Europy....w przyszłym tygodniu podam cenę z Warszawy z rozrządem.

                        Komentarz


                        • krzyw z Krakowa masz blisko do Katowic... w Warsztacie do którego link poniżej jakieś 3 lata temu robił remont kolega Dorian i po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy km relacjonował w tym wątku (nie chce mi się teraz szukać tego posta ) że wszystko w porządku, a i cena była dość przystępna...

                          Mechanik samochodowy Katowice, Śląsk | Warsztat samochodowy 4GT


                          Teraz zauważyłem, że już tam się kontaktowałeś... jeżeli chcą teraz 8,5 tysiąca, to znaczy że znacznie podnieśli cenę... Cóż, popyt rośnie, to i cena idzie w górę...
                          Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                          Maciek
                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                          Zapraszamy....

                          Komentarz


                          • a kojarzy ktoś AutoWoźniak z Nowego Sącza? Mają sporo dobrych opinii na FB i całkiem duże doświadczenie z regeneracją silników TSI (przynajmniej tak sądzę po info na FB i stronie), koszt z rozrządem 6.700 PLN.
                            Póki co zarezerwowałem termin, w styczniu zdam relację ;-)

                            Komentarz


                            • cena warszawa 8,5 tys z rozrządem , w tej cenie jeszcze są u mnie: świece, zawór zmiany faz, wymiana linek zmiany biegów i linki i serwis po 2 tys czyli wymiana oleju ( bez materiałów)
                              gwarancja - jest
                              auto zastępcze - da rade wyrwać

                              Komentarz


                              • Witam wszystkich w nowym roku, miałem napisać przed świętami ale jakoś te dni uciekły.
                                Nalatałem już kilka tyś. km i oleju nie ubyło ani kropli więc jestem megazadowolony bo wkońcu skończył się ten cyrk z dolewaniem oleju

                                Komentarz


                                • No to zajebiscie ryba . Czyli kolbenschmit nadwymiar robi robotę i o takie potwierdzenie chodziło.

                                  Ryba na czym docierasz (olej) i ile km?



                                  Ostatnio edytowany przez Staszek Alkatras; 44949.

                                  Komentarz


                                  • Dotarcie Millers 5w 40 , wymiana po pierwszym tyś. i następna po 4 tyś. potem już normalnie ( takie zalecenie speca olejowego )

                                    Komentarz


                                    • u mnie pierwsze 1 tys zrobione, zero ubytku, mi zalecali docierać 2 tys potem zmienić na millersa......swoją droga to docieranie to istna katorga........

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Staszek Alkatras Zobacz wpis
                                        No to zajebiscie ryba . Czyli kolbenschmit nadwymiar robi robotę
                                        a jak może nie robić? nowe tłoki z poprawionym fabrycznie pierścieniem, jak robota zrobiona dobrze to musi być ok.....

                                        Komentarz


                                        • Witam. Jestem po remoncie mojego TSI CDAA w Gdyni. Aktualnie mam zrobione jakieś 2tys i jestem na dotarciu. Ja narazie oleju nie ubywa. Blok silnika został wysłany do Krasnobrodzka w wa-wie gdzie były wymienione pierścienie, honowanie itd.. Niestety mechanik nie wysłał im uszczelek trzonka zaworu i musieli założyć swoje. Jak ktoś jest przed remontem mogę odsprzedać swoje oryginalne ze skody za polowe ceny. Info na PM.


                                          Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

                                          Komentarz


                                          • a to ktoś jeszcze u nich przerabia tłoki przy cenie nowych KS?

                                            Komentarz


                                            • Też jestem po remoncie , jakby ktoś chciał namiary w okolicach krakowa to proszę o kontakt
                                              [img]http://www.smajek.pl/rs1.jpg[img]

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Msm Zobacz wpis
                                                Też jestem po remoncie , jakby ktoś chciał namiary w okolicach krakowa to proszę o kontakt
                                                Podaj na forum, czasami ktoś pyta, będzie można dać odnośnik
                                                Maciek
                                                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                                Zapraszamy....

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Zwyrolek Zobacz wpis
                                                  Jestem po remoncie mojego TSI CDAA w Gdyni.
                                                  Możesz uaktualnić i wrzucić info gdzie robiłeś remont, bo kiedyś podałem informację o warsztacie w Gdyni, ale kolega zrezygnował z remontowania 1.8 tsi

                                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                  Fotki
                                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                  Fotki

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez mirek_p11 Zobacz wpis
                                                    Troszkę zebranych informacji. Może moderator podwiesi info na I stronę wątku

                                                    Planowanie głowicy trójmiasto

                                                    Włodzimierz Hruzdowicz Obróbka Mechaniczna Silników i Sprężarek w Zakresie Napraw Głównych - Stacje obsługi samochodów Sopot • pkt.pl

                                                    Firma przerabiająca wadliwe tłoki i naprawiająca głowice

                                                    Kontakt – Krasnobrodzka Classic Engines

                                                    Firmy sprzedające nowe tłoki

                                                    ANEK Części Silnikowe Samochody Osobowe Dostawcze Maszyny

                                                    Remont silnika 1.8 - 2.0 TSI - Warsztaty

                                                    Gdynia Klimatyzacja od 220 zł. Mechanika pojazdowa - AutoGórnik Gdynia

                                                    Warszawa 404 strona nie istnieje

                                                    Auto Sokrates , Warszawa ul. Sokratesa 7, 606 242 868.

                                                    Mińsk Mazowiecki K-mot AUTO SERWIS

                                                    Nadarzyn Chojnacki naprawa samochodów, tunning

                                                    Ożarów Mazowiecki DSize

                                                    Katowice Kontakt - Katowice, Śląsk | 4GT Auto Wrocławski

                                                    Wykaz części silnik CDAA

                                                    Olej Mobil 1 5W30 6l 150 zł
                                                    Świeca zapłonowa 06H905601A – zamiennik NGK PFR7SEG 130 zł
                                                    Płyn do chłodnicy 3T0 080 010 5l 100 zł
                                                    Uszczelka 06H103483D 56,65 zł
                                                    Oring N 91000101 7,11 zł
                                                    Uszczelka 06H103484A 102,30 zł
                                                    Uszczelka 06H103483C 102,30 zł
                                                    Kołnierz uszczelniający 06H103171F 306,66 zł - zamiennik Elring (204 zł)
                                                    Uszczelka pod głowice 06H103383AD 256,01 zł
                                                    Śruba 06D103385D x10 21,94 x10
                                                    Podkładka 06D103377 x10 13,16 x10
                                                    Napinacz 06K109467K 213,76 zł
                                                    Uszczelnienie wału 06L103085B 36,99 zł
                                                    Zawór sterujący 06H109257C 192,82 zł
                                                    Śruba korbowód WHT006219 x8 16,11 zł x8 = 128,88 zł
                                                    Łańcuch sterujący 06K109158AD 313,10 zł
                                                    Uszczelniacz zaworów 036109675A 27,60 zł x16 = 441,60 zamiennik Elring (96,16)
                                                    Pierścień uszczelnienia WHT007212 x2 7,11 zł = 14,22 zł
                                                    Zestaw naprawczy 06J998907B x4 48,27x4 = 193,08 zł
                                                    Prowadnica ślizgu 06H109509Q 65,09 zł
                                                    Szyna ślizgowa 06H109469AP 41,38 zł
                                                    Uszczelka 06H103121J 33,92 zł
                                                    Uszczelka kolektor ssący 06J129717 82,25 zł - zamiennik Elring (45 zł)
                                                    Uszczelka kolektor wydechowy 06F253039F 26,15 zł - zamiennik Elring (15 zł)
                                                    Filtr oleju 45 zł

                                                    Razem części bez rabatu w ASO : 3390,27 zł

                                                    Inne koszty :

                                                    Zmywacz uniwersalny, preparaty smarujące, masa uszczelniająca do miski olejowej i pokrywy rozrządu
                                                    Przerobienie tłoków wraz z przesyłką ok. 1000 zł
                                                    Planowanie głowicy, wymiana uszczelniaczy, sprawdzenie szczelności
                                                    Robocizna
                                                    Możliwe dodatkowe koszty : Cieknąca pompa wody, koło dwumasowe + kpl. sprzęgło

                                                    Sprawdzanie rozrządu VCDS

                                                    Kontrolę przeprowadzamy podczas pierwszego uruchomienia silnika po nocy ( jak jest zimny )

                                                    Podpinamy wtyczkę ---> przejdź do bloku - 1 (silnik) ---> grupa mierzona ---> 93 grupa ---> Pozycja Faza

                                                    0 - 2 stopni - wartości typowe dla nowych aut lub dla nowego łańcucha, 2 - 4 stopni - zalecana wymiana łańcucha ( można usłyszeć wyraźny metaliczny dźwięk dzwonienia z lewej strony silnika) 4 - 6 stopni - Pilna wymiana
                                                    Możecie uaktualnić to podsumowanie, bo warsztaty się zmieniły i doszły kompletne zestawy do naprawy 1.8 tsi a moderator po zmianach mógłby wrzucić info na pierwszą stronę.
                                                    Ostatnio edytowany przez mirek_p11; 11283.

                                                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                    Fotki
                                                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                    Fotki

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X