Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] O2 FL 1.8TSI - zużycie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • VCDS wypluł błędy P0321 i P1386, umawiać się remont?
    Dodam, że P0321 pojawia się co jakiś czas przy depnięciu i przekroczeniu 3k obrotów
    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

    Komentarz


    • Pytanko do znawców tematu. Mam Octavię 1,8 TSI z 2012 r., silnik CDAB. Czy problem zużycia oleju w tej wersji został wyeliminowany? Jak narazie jest ok, przejechane 110 000 i dolewka 1 litr na 10 000. Czy mogę spać troszkę spokojniej?

      Komentarz


      • Jeszcze do niedawna wydawało się że egzemplarze z 2012 pozbawione są już wady, bo VW twierdził że w połowie 2011 uporał się z nią... ale zaczynają pojawiać się przypadki, że olej wciągają również egzemplarze z połowy 2012, jak choćby ten: 1.8 TSI - zużycie oleju / naprawa / ile kilometrów od naprawy i jej efekty - Octavia Club Polska
        Maciek
        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
        Zapraszamy....

        Komentarz


        • Kurcze, a już myślałem, że jak pisaliście w 2011 się coś zmieniło. Tej firmie nie można ufać. A miałem brać Aurisa..............

          Komentarz


          • Przy takim zużyciu jak masz teraz to zachowaj spokój i ciesz się z jazdy
            Maciek
            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
            Zapraszamy....

            Komentarz


            • Tak jak teraz to wiadomo jest OK. Tylko wydawało mi się, że mój silnik jest już poprawiony

              Komentarz


              • Może jest...
                Maciek
                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                Zapraszamy....

                Komentarz


                • Teraz te silniki VW to loteria, mechanik który robił mi cylindry pod tłoki nadwymiary mówił że już przyworzą mu do roboty 2.0 tfsi po 2012 r.

                  Komentarz


                  • Mam pytanko do fachowców z tego forum, miałem program w moim 1.8 tsi na 200 KM, czy po remoncie silnika ( wymiana tłoków na nadwymiary ) powinienem zrobić korektę softa ?

                    Komentarz


                    • Dobra, pytanie nieaktualne, już się dowiedziałem że powinienem

                      Komentarz


                      • a niby po co?

                        Komentarz


                        • Witam, czy jest tu ktoś z Wrocławia kto przerabiał tłoki pod nowe pierścienie w O2fl 2010r 1.8 Tsi, i może polecić dobrego mechanika który się tym zajmuje?

                          Komentarz


                          • Moje auto obecnie ma przebieg 125 tys, km i dotychczas nie spalało oleju (nie było potrzeby dolewać pomiędzy przeglądami które zwykle wypadały pomiędzy 21-26 tys , zmienne fazy przeglądowe, olej long life Castrol Edge) Auto powinno być wolne od problemu spalania oleju gdyż jest to jeszcze wersja BZB sprzed modyfikacji producenta.

                            Ostatnie moje spostrzeżenia są takie że:
                            Od ostatniego przeglądu przejechałem 15000 km i dolałem w tym okresie 1 litr oleju,
                            Zastanawiam się czy coś się zaczeło dziać czy też po prostu wynik stylu jazdy ?
                            Ze wspomnianych 15 tys, km około 5 tys. km to dosyć ostra jazda autostradowa. Zauważyłem że w takich warunkach potrafi spalić olej.
                            Przykładowo ostatnia trasa 1300 km, autostrada , przejazd przez góry w 12 godzin spaliło około 0,2 litra
                            Ta sama trasa powrotna w korkach, znacznie wolniej 14,5 godziny, nie spalił zauważalnie nic.
                            Wiem że 1 l na 15000 km to znacznie poniżej norm i tych problemów które są tu opisane. Niemniej dotychczas nie musiałęm wogóle dolewać i dlatego się zastanawiam.
                            Możliwe też że po ostatnim przeglądzie w Norauto panowie wlali mi jedynie 4 L oleju więc to raczej było bliżej minimum na bagnecie niż max.
                            To by oznaczało że 0,5 litra z tego 1 litra oleju które dolałem to było po prostu uzupełnienie (pomiędzy min a max wchodzi dokładnie 0,5 litra)






                            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                            Komentarz


                            • Niektóre silniki po remoncie spalają więcej
                              Moim zdaniem nie ma problemu a ta dolewka po wymianie oleju to normalka, zawsze trzeba po wymianie sprawdzić i w razie potrzeby dolać

                              Komentarz


                              • "Od ostatniego przeglądu przejechałem 15000 km i dolałem w tym okresie 1 litr oleju"
                                Ja bym z tego nie robił problemu, tyle to mi zużywało BSE, obecne CBTA 1litr to łyka na 10tyś... i zgodnie z zasadą starych samochodziarzy po osiągnięciu minimum następuję wymiana oliwy...


                                Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                Komentarz


                                • Czesław87 w grupie na FB kolega właśnie polecił warsztat we Wrocławiu, w którym z powodzeniem ogarnęli mu remont
                                  Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook
                                  Maciek
                                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                  Zapraszamy....

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez voltar Zobacz wpis
                                    Od ostatniego przeglądu przejechałem 15000 km i dolałem w tym okresie 1 litr oleju,
                                    Ja bym zrobił kolejny przegląd i nie martwił się tym litrem.
                                    Ja robię przegląd co 10-12 tyś km.
                                    Tyle, że nie 1.8 TSI
                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                    Komentarz


                                    • Ryba: mój silnik nie przechodził remontu


                                      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                      Komentarz


                                      • Odswieze temat. Mianowicie posiadam auto z grupy vag dokladniej seata leona, 1.8 tsi z 2009r i tak jak wspominaliscie- moj takze zaczal zrec olej okolo 1l/1000 km. Pisze z zapytaniem kto robil owy zabieg azeby zniwelowac pobor oleju i jaki to byl mniej/wiecej koszt bylbym bardzo wdzieczny pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • A poprzednie 66 stron przeczytałeś?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                            A poprzednie 66 stron przeczytałeś?
                                            100/100

                                            ocalieg, wszystko masz w tym wątku... nie będziemy przecież go pisać od początku
                                            Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                                            Maciek
                                            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                            Zapraszamy....

                                            Komentarz


                                            • Stuknelo 160 tys. wymienilem lancuch rozrzadu + napinacz, oczyscilem jakis czas temu dolot przy okazji wymiany obudowy pompy wodnej i termostatu (pękła), odpialem odme od kolektora i puscilem w atmosfere , auto bierze olej w ilosci ok 1 l na 15 tys km. Z odmą wpieta bralo 2-3 razy wiecej.
                                              ps. Wam tez tak klepią wtryskiwacze prawie jak w dizlu ?
                                              fabian 1,4 mpi '00
                                              octavia 1,8 tsi '12

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez redwater Zobacz wpis
                                                Wam tez tak klepią wtryskiwacze prawie jak w dizlu ?
                                                taka uroda wtrysku bezpośredniego...



                                                Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                                CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez redwater Zobacz wpis
                                                  Wam tez tak klepią wtryskiwacze prawie jak w dizlu ?
                                                  jak w dizlu?? no raczysz sobie chyba żartować....moje poprzednie 2.0 tsi chodziło głosniej niz obecne 2.0 tdi

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez redwater Zobacz wpis
                                                    Stuknelo 160 tys. wymienilem lancuch rozrzadu + napinacz, oczyscilem jakis czas temu dolot przy okazji wymiany obudowy pompy wodnej i termostatu (pękła), odpialem odme od kolektora i puscilem w atmosfere , auto bierze olej w ilosci ok 1 l na 15 tys km. Z odmą wpieta bralo 2-3 razy wiecej.
                                                    ps. Wam tez tak klepią wtryskiwacze prawie jak w dizlu ?
                                                    wtryski mają cykać jak zegarek, ale nie jak diesel :P
                                                    ANTY MECHANIK YT

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X