Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] O2 FL 1.8TSI - zużycie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • U mnie 12,5k km i 1L zjadło.
    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

    Komentarz


    • U mienia póki co "aż" 1700 km. i ani grama nie ubyło
      Pozdrawiam
      Maciek
      Czekałem na białego Scouta 1.8TSI.......i się doczekaliśmy...trwało to 4 m-ce
      www.anatoliandog.pl

      Komentarz


      • Olej wymieniałem w czerwcu 2011 r. przy 27 kkm. Teraz mam najechane 37 kkm i w tym czasie łyknął trochę ponad 1 l. Ale nauczony doświadczeniem kupiłem przed wymianą 5 l + 2x1l na dolewki. 1 literek zawsze jeździ w bagażniku i jak się zapala żółta lampka ostrzegawcza to wtedy dolewam 0,5 l.

        Komentarz


        • Teraz 12 kkm i oleju nie ubywa
          Pozdrawiam
          Maciek
          Czekałem na białego Scouta 1.8TSI.......i się doczekaliśmy...trwało to 4 m-ce
          www.anatoliandog.pl

          Komentarz


          • 15 tys km - zużycie 0,5l
            tak Pana samochód jest nowy i ściąga w prawo ale tak ma być

            Komentarz


            • Wodnik, ja bym raczej sprawdzał na bieżąco niż czekał, aż się lampka zapali, bo jazda na niskim stanie też jest średnio zdrowa.
              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Mihau
                Wodnik, ja bym raczej sprawdzał na bieżąco niż czekał, aż się lampka zapali, bo jazda na niskim stanie też jest średnio zdrowa.
                Masz rację, ale na szczęście u mnie ta żółta kontrolka zapala się jak mam minimum na bagnecie a nie tak, że w ogóle nie ma na nim śladu. Po dolaniu 0,5 litra poziom prawie wraca do max. Zatem trochę tam oleju (coś ok. 4litrów) jeszcze jest.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Wodnik
                  Masz rację, ale na szczęście u mnie ta żółta kontrolka zapala się jak mam minimum na bagnecie a nie tak, że w ogóle nie ma na nim śladu. Po dolaniu 0,5 litra poziom prawie wraca do max
                  Między min a max na bagnecie jest litr.

                  Komentarz


                  • Ok, nie byłem precyzyjny. Ostatnio jak zapaliła mi się zółta kontrolka to po dolaniu 0,5 l oleju poziom wskoczył na górną granicę kropkowanego pola (przed momentem sprawdziłem). Przed dolaniem był na dolnej granicy kropkowanego pola. Fakt, dół i góra tego kropkowanego pola to nie jest minimum i maksimum.

                    Komentarz


                    • Mam propozycję - pisząc o zużyciu oleju w swoich silnikach piszcie też, jakiego oleju używacie.
                      U mnie po zmianie z Mobila ESP formula na LM Top Tech 4200 zużycie wzrosło dwukrotnie :!:

                      Komentarz


                      • U mnie zmiana z Castrola firmowego na LM TopTec 4200 i zużycie takie same. Obecnie 8k km od wymiany i ubyło 600ml.
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz


                        • A ja wczoraj na spocie się cieszyłem, że po zmianie na Motul 8100 X-Clean 5w30 od 5 kkm nic nie brało a dziś przed trasą sprawdzam i dolałem 400ml. Za 3,5 kkm mam wymianę i chyba się skuszę na Amsoil albo Millers...

                          Komentarz


                          • Me too, bo tłumaczenie Krzyśka mnie przekonało, że to może chodzi o te parowanie czy jak to się tam zwie
                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                            Komentarz


                            • a moja stoi w serwisie i bedzie robiony silnik .....

                              czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez leff
                                a moja stoi w serwisie i bedzie robiony silnik .....
                                To ile Twoja brała oleju ?
                                S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                -------------------------------------------------------------------------
                                O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                Komentarz


                                • do 1l na 1000, proba wyszla na 0,5 z okladem

                                  czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                                  Komentarz


                                  • leff, a dokładnie jaka diagnoza? Co będziesz miał robione z silnikiem?

                                    Komentarz


                                    • Pewnie wymiana.
                                      leff ile już nie masz fury, bo już troche czasu temu pisałeś o wyniku próby olejowej
                                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                      Komentarz


                                      • wstawilem dopiero w poniedzialek, troche to wszystko trwa - podobno maja sie obrobic w poltora tygodnia

                                        nie bedzie wymiany silnika tylko "zestaw korbowodowo tlokowy" co by to nie mialo znaczyc

                                        czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                                        Komentarz


                                        • u mnie na starym silniku zużycie wynosiło mniej więcej 1-1,5l na 15kkm teraz po wymianie silnika na "nowym" mam przejechane 12kkm i dolałem ok 0,5 l oleju, a jeżdżę na LM TopTec 4200 silnik ma datę produkcji styczeń 2011r

                                          Komentarz


                                          • leff, myślałem, że silnik wymienią. No ale może po wymianie korbo-tłoków będzie ok.
                                            Gdzieś czytałem, że np. w 2.0 TSI wzdłużnym z Audi są chu*owe pierścienie (jakaś wada konstrukcyjna) i przez nie konsumpcja oleju jest mega wielka.
                                            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                            Komentarz


                                            • pozyjemy zobaczymy

                                              czlowiek na ziemi jest tylko sekunde, nie zmieni nic a zostawi burdel

                                              Komentarz


                                              • Dołączę się do tematu

                                                5000km - pierwsza dolewka przez ASO - ile dolali nie wiem
                                                11 000 km - pierwsza wymiana oleju lecz bez resetowania QG1(zmienny okres przeglądów wg wskazań komputera)
                                                18 000 km - druga wymiana wymuszona przez QG1 (30 dni prze terminem)
                                                26 000 km - 2,5 litra dolane Brak oleju w zapasie

                                                Zużycie 2l/8 000 km ogólnie porażka :x

                                                Styl jazdy: mieszany
                                                Używanie auta: Wieś około 100 tyś ludków. Reszta w Anglia

                                                Jak mam brać olej na 30 000 km to kupie teraz ze 12 litrów (4,5 na wymian i resztę na dolewkę). Chyba wystarczy jak myślicie
                                                Jak długo mogę przechowywać Olej w suchym ciemnym i ciepłymi miejscu.?
                                                O2 1.8 TSI 2010

                                                Komentarz


                                                • Do przebiegu 35 000 trzy dolewki i jedna wymiana przy przeglądzie w ASO.

                                                  Audi przy przebiegu 40 000 cztery dolewki i jedna wymiana przy przeglądzie w ASO.
                                                  ORIGINAL GERMAN AUDI A6 C7 AVANT 3.0 TDI 313KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...168233#1168233

                                                  ORIGINAL GERMAN AUDI QUATTRO 2.2 200KM- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...460025#1460025

                                                  ORIGINAL CZECH SKODA FABIA MONTE CARLO 1.2 TSI 105KM - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=906416#906416

                                                  Komentarz


                                                  • Straszne jest to co napisałeś DARO_83. 1l/4kkm może te 1.8TSI z początku mają taką tendencję i poźniej się unormuje.
                                                    Te nowe benzyniaki przepalają więcej oleju niż diesle :diabelski_usmiech

                                                    A może trzeba zmienić producenta oleju i jakąś inną klasę lepkościową wziąć?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X