Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] wymiana czujników parkowania 02 tył

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] wymiana czujników parkowania 02 tył

    To już z grubsza wiadomo, o co chodzi z tymi prędkościami 200+ :szeroki_usmiech

  • #2
    [O2] wymiana czujników parkowania 02 tył

    szukajcie a znajdziecie... mi się niestety nie udało :P

    jak sie wymienia tylne czujniki parkowania w 02 kombi? trzeba zdejmować zderzak? :roll:
    1.8T AGU L&K

    2.0TDI BKD ELEGANCE

    TOYOTA LAND CRUISER J95

    Komentarz


    • #3
      nieobędzie się bez zdjęcia zderzaka bo jest utrudniony dostęp, sama wymiana z demontażem to ok. 1,5 h oczywiście z uwzględnieniem browara :diabelski_usmiech
      "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

      Komentarz


      • #4
        keraj998, a nie wystarczy odkręcić zderzaka tylko od dołu i jakoś tak tam wepchnąć łapsko? :roll:
        1.8T AGU L&K

        2.0TDI BKD ELEGANCE

        TOYOTA LAND CRUISER J95

        Komentarz


        • #5
          zbyt mało miejsca aby sprawnie operować przy czujnikach, chociaż słyszałem że są tacy szpece co dają radę, ale podkreślam słyszałem nie widziałem, robota szybka tylko trzeba mieć kanał :szeroki_usmiech
          "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

          Komentarz


          • #6
            Maru 123, da radę dojść do wewnętrznych- do zewnetrznych nie dojdziesz bez zdejmowania
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              Maru 123, potwierdzam wersję piotrek_gdy.
              Dla chcącego nic trudnego...
              Człowiek wiedzy żyje działając, a nie myśląc o działaniu, ani też myśląc, co pomyśli, kiedy skończy działać.

              Komentarz


              • #8
                Zdjęcie zderzaka tylnego jest proste, w 30minut dasz radę zdjąć i założyć, nie uwzględniając oczywiście czasu montażu czujników czy czyszczenia zderzaka od środka :wink:

                Komentarz


                • #9
                  Marek najpierw sprawdź jak wygląda sprawa z instalacją, może to nie wina czujnika. Ja już tak wymieniłem 2 razy czujniki a okazało się że instalacją była walnięta i trzeba było troszkę polutować
                  RENT COMPLEX

                  DACAR.team

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                    Maru 123, da radę dojść do wewnętrznych- do zewnetrznych nie dojdziesz bez zdejmowania
                    chyba, że ma się zderzak RS a tak w temacie to mnie też czeka wymiana czujnika. On ma wyjść na zewnątrz? To jedna cześć, czy jest jeszcze jakaś tuleja lub mocowanie?
                    Była Octavia 2001' 1,9 TDI AGR...oczywiście z virusem Była O2 KOMBI DSG ELEGANCE RS LOOK ... Jest BMW E91 LCI

                    Komentarz


                    • #11
                      Andrev3, możesz rozwinąć temat instalacji? :roll:
                      1.8T AGU L&K

                      2.0TDI BKD ELEGANCE

                      TOYOTA LAND CRUISER J95

                      Komentarz


                      • #12
                        Podłącze się pod temat czujników aby nie tworzyć oddzielnego wątku, chociaż moje pytanie dotyczy powiązania czujników cofania z Columbusem.

                        Wiem że już gdzieś to było ale czy ktoś z Was mógłby mi napisać co należy wymienić i ile to kosztuje żeby Columbus z 2010 roku pokazywał tzw. "obraz z czujników parkowania" w O2 Ambiente z 2008 roku?? Niestety po wrzuceniu wsteka columbus wogóle nie reaguje Jaki części i jaki koszt?? Możecie coś więcej o tym napisać??

                        Dziękuję
                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez maxpaynemm
                          powiązania czujników cofania z Columbusem
                          wymiana modułu parktronika
                          ewentualnie wymiana gatewaya
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Maru 123, trzeba oblukać instalację czy casem nie jest gdzieś przegnita. Tam się dostaje woda od spodu i mogą kabelki pognić, czasami wystarczy podlutować dobrze obwinąć i będzie działać. Jeżeli na Vagu pokazuje Ci błąd na czujnikach i pisze że zwarcie z masą to na 90% ta przyczyna
                            RENT COMPLEX

                            DACAR.team

                            Komentarz


                            • #15
                              Miałem dziś trochę czasu i zająłem się wymianą czujnika. I tutaj od razu zaznaczę- jeśli padł Wam czujnik skrajny, lewy lub prawy- trzeba zdjąć zderzak bo dojście tam jest niemożliwe. Mi padł tylny lewy środkowy więc miałem trochę łatwiej. Otóż na początku odkręcamy tą czarną dolną osłonę zderzaka (4 torxy). Następnie ją odchylamy i wkładamy rękę do naszego walniętego czujnika. I teraz najtrudniejsze- trzeba go wyjąć z gniazda. Żeby go wyjąć, trzeba delikatnie odgiąć 2 zatrzaski które trzymają czujnik. Jeden zatrzask jest z góry, drugi z dołu. Poniżej macie zdjęcie dla ułatwienia:

                              ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                              Żeby to zrobić trzeba mieć niezwykle sprawną jedną rękę, lub (jeśli się Wam uda, mnie się udało) włożyć dwie ręce i odgiąć równocześnie te zatrzaski i wyciągnąć czujnik. Jak już nam wyjdzie to jesteśmy w domu pozostaje tylko wypiąć z wtyczki, wpiąć nowy i włożyć do gniazda z powrotem. I możemy cieszyć się sprawnym czujnikiem :szeroki_usmiech
                              Aha, wiele osób twierdzi że bez kanału ani rusz. Ja zrobiłem to na leżąco, a całość zajęła mi jakieś 10 minut :wink:
                              Mam nadzieję że pomogłem wszystkim, którzy w przyszłości będą mieli z tym problem
                              Życie to nie je bajka, to je bitwa!

                              Komentarz


                              • #16
                                Czy wymieniał ktoś w RS po lifcie czujnik cofania bez ściągania zderzaka czy nie da rady ?

                                mam komunikat o „center rear right” - rozumiem ze chodzi o środkowy po prawej stronie patrząc od tylu auta ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  z tyłu ciężka sprawa
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X