Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

2.0 i 1.6 TDI długość okresu niezawodności wtryskiwaczy common rail

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
    Jeden słuszny kolor
    ale albo nie prawdziwe zdjęcie,albo dziwna Link Ambition nie ma świateł led a na zdjęciu jest a w opisie ''> Reflektory halogenowe''
    Widziałem ją na żywo i to jest Ambition plus dodatki,między innymi światła led i kamera cofania.
    Tylko nie wiem jak z tym filtrem fap? To jest tomsamo co dpf?
    Kondziu

    OCP

    Komentarz


    • Zamieszczone przez lu5asz Zobacz wpis
      Tylko nie wiem jak z tym filtrem fap? To jest tomsamo co dpf?
      nie to samo...podobno mniej problemów bo inne temp niż w ropniaku
      Zamieszczone przez lu5asz Zobacz wpis
      między innymi światła led
      jeśli full led to kozak mi tego brakuje
      Dawid
      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

      Komentarz


      • U mnie, pierwsza Skoda 1,6TDI 340 tys. i nic. Druga 2,0 CFHC po 200tys. i zatankowaniu Vervy. Poszedł jeden wtryskiwacz, pozostałe trzy do czyszczenia i korekty. Znam takie, które wytrzymały 500tys bez zaglądania i takie, które siadały po 100tys. Mam wrażenie, że z tymi silnikami czym brutalniej się jeździ tym lepiej.

        Komentarz


        • Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • Witam serdecznie. Ktoś na pewno na tym forum już podchodził do tematu wtrysków Continental. U siebie mam problem z przeciekaniem wtrysku, w sensie takim, że cieknie pod tą śruba od cewki wtrysku. Jest tam pewnie jakiś oring i tu puszcza przez co mam zapocenie na tej podkładce miedzianej już przy wejściu wtrysku do silnika, jakiejś tragedii może nie ma, bo nie stoi tam ropa, ale czasami mam też jakieś dziwne korekty, czasami też przy obciążeniu i zimnym silniku słyszę jakieś stuki... u znajomego znowu szarpie, też jest to ten sam silnik tylko 90 KM.

            Tak czy siak trzeba by jakoś do tego tematu podejść, wiem, że się tych wtrysków nie regeneruje, a te aukcje z rzekomo regenerowanymi to jest bardziej na zasadzie wymian uszczelek i ogólnego czyszczenia wtrysków, tak mi się wydaje. Ktoś temat bardziej zgłębiał? Nie koniecznie chciałbym wydawać ponad 1300 zł za nową sztukę, tym bardziej, że jak czuje to nie będzie pewności, który to wtrysk i w ogóle...Czy ktoś gdzieś coś kupował i jak to wszystko wyszło?

            Znajomy miał kiedyś taką sytuację, że auto szarpało, ale też nie zawsze. Padło na wtryski, wymienił 4, bo jak wzięli na stół to standardowo stwierdzili, że 4 do naprawy. Auto dalej szarpało jak było wcześniej, potem za jakiś czas je sprzedał i tyle z tego było. Dlatego nie koniecznie chce kupować nowy, ponieważ okaże się, że to jednak nie ten, że inny i trzeba będzie kupić 4 nowe... a w rezultacie to nic nie da...
            Ostatnio edytowany przez upel; 46045.
            Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

            Komentarz


            • U mnie parę lat wstecz też szarpało na zimnym ,ale nie zawsze i tylko w okresie jesień - zima. Zmieniłem stacje benzynową i problem zniknął. Podejrzewam, że winne było zimowe paliwo. Teraz dobijam do 300 tys.km i nic się nie dzieję. Do tej pory wymieniłem tylko EGR .

              Komentarz


              • Na jakim paliwie teraz jezdzisz? Jakieś dodatki do paliwa czy coś stosujesz?

                Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.

                Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                Komentarz


                • Nie stosuję żadnych dodatków. Teraz tankuje praktycznie na każdej stacji. Problemy miałem tylko jak tankowałem na Bliskiej,ale tej marki już nie ma.

                  Komentarz


                  • Hej wszystkim, no i padł wtrysk... Na kompie pokazuje 2 cylinder uszkodzenie wtrysku. Natomiast w parametrach na żywo nie ma żadnych danych z wtrysku czwartego.... Jak tu podejść to wymian. NIe bardzo mam teraz pieniądze na nowe, ale te chce sprawdzić gdzies na maszynie i te pseudo regenerowane z alledrogo ktoś testował?

                    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

                    Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                    Komentarz


                    • Ktoś gdzieś kupował wtryski? Jakieś namiary czy coś? Nowe czy używane, jakieś doświadczenie macie z tym?
                      Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                      Komentarz


                      • Witam, temat trochę zamarł ale odnowię. Mam ponad 230tkm i ostatnio na serwisie usłyszałem że trzy wtryski są do wymiany lub naprawy. Silnik zapala bez problemu i chodzi równo więc nabrałem wątpliwości. Zalałem do baku preparat do czyszczenia wtrysków (na ok. 25-30 ltr w baku) i po niecałych 300 km sprawdziłem korekcje wtrysków. Wyglądają tak:
                        IDE00365 Różnica dawki wtrysku cylinder 1 0.15 mg/stroke
                        IDE00366 Różnica dawki wtrysku cylinder 2 -0.13 mg/stroke
                        IDE00367 Różnica dawki wtrysku cylinder 3 -0.05 mg/stroke
                        IDE00368 Różnica dawki wtrysku cylinder 4 0.03 mg/stroke
                        ​ Nie sprawdzałem po wizycie w warsztacie i nie wiem jak było wcześniej.
                        Teraz pytanie czy faktycznie widać coś złego we wtryskach, czy uznać że są ok ?
                        sprawdzane VCDS-em na wolnych obrotach, silnik nagrzany po jeździe.
                        Ostatnio edytowany przez malutki640; 9993412.

                        Komentarz


                        • korekcje dawek jak nowe
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • Takie pytanie, bo kojarzę gdzieś na necie film, gdzie koleś pokazywał, że dawki mogą być poprawne, a mimo wszystko wtryskiwacz nie pracuje poprawnie, bo nie rozpyla a "rozlewa" paliwo. Niestety nie mogę znaleźć. Ma to sens?
                            U mnie jest 330 tys km i niby wszystko w porządku.

                            GARAŻ

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X