Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu w 1,6 BSE, 102km.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana rozrządu w 1,6 BSE, 102km.

    Witam,
    Jestem posiadaczem Octavii II z 2011 roku . Właśnie minęło mojej skodzinie 5 lat , i zastanawiam się nad wymianą rozrządu. Przebieg jak mam na tą chwilę to 40 000 km .Auto jeździ na krótkich odcinkach w mieście. Przebieg mam mały ale minęło już 5 lat. Pytanie czy wymieniać już rozrząd czy może jeszcze poczekać.? Jakiego producenta część byście polecili ? Jakie mogą być koszty wymiany? Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

  • #2
    ja wymieniłem po 6 latach i ok 115 tys. chyba. dobry zestaw to INA . koszt 300zl plus 200-250 robota. ja bym conajmniej jeszczeb z rok poczekal przy takim szokujacym przebiegu.
    Sławka wozi Superb 2 FL
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez termit886 Zobacz wpis
      Jakie mogą być koszty wymiany
      W ASO około 1200 pln. Taką informację dostałem jak na początku roku zadałem pytanie o koszt wymiany rozrządu.
      SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
      ​​​
      Grzegorz

      Moja Ambitna Czarnula

      Komentarz


      • #4
        Mam też z 2011 r i 80 tys, zaglądałem do paska i wygląda bardzo dobrze, może za rok zbiorę się do wymiany. Minęło właśnie 6 lat )

        Komentarz


        • #5
          Cena w ASO rozrząd + wymiana do 1.6BSE w 2014 w Krakowie kosztowała nas 566,28zł. Cena uwzględniała 230zł robocizny za 2,2h pracy. Wiec te 1200 to może z przeglądem.

          Pełen serwis z rozrządem, świecami i płynem hamulcowym wyniósł wtedy 1700

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Pawelt Zobacz wpis
            Cena w ASO rozrząd + wymiana do 1.6BSE w 2014 w Krakowie kosztowała nas 566,28zł.
            Pompę wody też wymieniłeś?
            SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
            ​​​
            Grzegorz

            Moja Ambitna Czarnula

            Komentarz


            • #7
              Zalecana jest wymiana co 90 tys km lub co 5 lat w zależności co nastąpi pierwsze takie są zalecenia producenta, pozostałe warianty to wróżenie z fusów. Ja wymieniłem po 5 latach chociaż przebieg miałem trochę ponad 50 tys. km.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez dziadekk Zobacz wpis
                Mam też z 2011 r i 80 tys, zaglądałem do paska i wygląda bardzo dobrze, może za rok zbiorę się do wymiany. Minęło właśnie 6 lat )
                No to i ja pochwalę się - jestem chyba większym hazardzistą: przebieg: 75 tys. auto z 2009 roku. Za wymianę zabiorę się osobiście w czasie najbliższych wakacji (graty już zgromadzone: pasek Contitech, pompa Hepu P572 (wzmocniona) i rolka skf). Ale stresu nie ma specjalnego bo rzeczywiście stan paska można podejrzeć bez demontażu połowy auta.
                Pozdrawiam,
                Jaroslav92525

                -----------------------
                VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                Komentarz


                • #9
                  Faktycznie źle policzyłem i źle popatrzyłem.

                  Pasek z rolkami 269,65
                  Pompa 175,92
                  G13 21,50
                  wymiana 282,11

                  Suma 749,18. Mój błąd.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam juz z glowy.marzec 2011 i 92kkm.wymiana paska,rolki,pompy i plyn chlodniczy g13.calosc 660pln

                    Komentarz


                    • #11
                      W Warszawie za zrobienie rozrządu z pompą w ASO 1500 chcą.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X