Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprężarka klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sprężarka klimatyzacji

    Witam was, niestety padła u mnie sprężarka klimatyzacji i dostałem wycenę w ASO na jakies straszne pieniądze. Ale... Wycenili mi część nr. 5N0820803HX ale mam pytanie bo na aukcjach dostępna jest 5N0820803H czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica między tymi dwoma modelami?

    Jeszcze mozecie polecić gdzie można kupić większą ilość części, np skraplacz do klimy, tarcze na tył + klocki i inne.

    Bartek

  • #2
    Szukaj u forumowych sprzedawców. Mogę Ci ewentualnie sprzedać graty, ale tylko z montażem.
    www.k-mot.pl
    Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
    Autoholowanie.
    Robert Kulma

    Komentarz


    • #3
      Musisz mieć identyczną jak miałeś sprężarkę, mimo iż wg tabeli producenta może pasować to niekoniecznie może działać. Ja przerabiałem to w ub roku, oddałem do regeneracji, taniej i wiem co mam niż kupiona regenerowana.

      Komentarz


      • #4
        Ciekawe, bo miałem 1.6MPI z sprężarką 1K0820859S Sanden 1620E, teraz mam 2.5MPI z sprężarką 1K820859G Sanden U4572 i wszystko hula... bez żadnych modyfikacji reszty układu chłodniczego i elektrycznego...


        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

        Komentarz


        • #5
          w moim RSie też chyba sprężarka padła bo czynnik jest a klima nie chce działać, i czeka na gościa który kiedyś w innym aucie robił żeby to naprawić, bo bylem z niego zadowolony
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

          Komentarz


          • #6
            Zanim zaczniecie wymieniać sprężarki za xxxx PLN - poczytajcie ten topic
            [OIIFL] Klimatyzacja - poluzowana śruba sprzęgła kompresora - Octavia Club Polska

            Komentarz


            • #7
              Proponuję sprawdzić sprzęgło kompresora klimatyzacji...

              Komentarz


              • #8
                W OII nie ma sprzęgła... a problem jest z tłumikiem drgań skrętnych...


                Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                Komentarz


                • #9
                  To co mi wymieniał mechanik przed tygodniem w mojej OII 1.9 TDI BKC...? Też był czynnik i nie chłodziło. Po wymianie sprzęgła (czy jak to się zwie na kompresorze, na czym założony jest pasek) klima wróciła do życia...

                  Komentarz


                  • #10
                    Na pewno nie sprzęgło, bo w OII sprężarki są z zmiennym skokiem tłoka, napędzane na stałe, nawet z wyłączoną klimą...


                    Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                    CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ale jeśli to było zerwane (bo jest zrywalne), to istotnie mogło mieć to wpływ na brak chłodzenia. Zanim się jednak je wymieni należy sprawdzić dlaczego uległo uszkodzeniu.

                      Komentarz


                      • #12
                        Przyczyny od najczęściej występującej ( czynnik jest ): zatarty zawór, zatarty kompresor, uszkodzone mocowanie sprzęgła, uszkodzony czujnik ciśnienia, uszkodzone sprzęgło - jeśli zatarty kompresor, uszkodzony panel sterowania. Diagnostyka usterki wymaga podstaw znajomości działania układu.
                        www.k-mot.pl
                        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                        Autoholowanie.
                        Robert Kulma

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie "to" (sprzęgło), a "ten" (tłumik)...


                          Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                          CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                          Komentarz


                          • #14
                            Jest to sprzęgło zrywalne pełniące funkcję tłumika drgań - to, że jest gumowe nie zmienia jego funkcji, bo nadal "sprzęga" ono dwa elementy obrotowe.

                            Komentarz


                            • #15
                              Sprzęgło służy do rozłączania i załączania napędu, a tu jest na stale, więc jest to przegub-tłumik...


                              Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                              CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                              Komentarz


                              • #16
                                Cześć Wszystkim. Jestem nowy na forum i puki co nie mam możliwości dodawania nowych tematów (powód mi nieznany) dlatego nadpisuje sie pod tym postem za co z góry wielkie przepraszam,.

                                Mam Octavie 1 2001 rok silnik 2,0 PB i mam problem z klimatyzacją. W skrócie powiem tak działa i po następnym uruchomieniu już nie chłodzi.
                                Pojechałem do servisu i ukłąd szczelny i pełny naładowany. Diagnoza wstępna ale to tylko wniosek Pana, że to może przekaźnik który załącza wentylatory. Pojechałem do servisu klimy i tam info zepsuta sprężerka koszt 1200 zł . Zanim wydam pieniądze to jak można to samemu sprawdzić domowymi sposobami ? Jesli nie ma mozłiwości samodzielnej diagnozy to używana czy nowa ? Co byście doradzili ?

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X