Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wymianą płynu chłodniczego w ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z wymianą płynu chłodniczego w ASO

    Witam,
    mam do Was pytanie odnośnie zmiany płynu w chłodnicy. Mianowicie zakupiłem Dynagel 2000+ spełniający normę G12++, byłem dzisiaj się ugadać na wymianę w ASO bo jeszcze do zmiany mam syrenę od alarmu i powiedziano mi że muszę zalać ich płyn albo najlepiej tego nie wymieniać. Na moje słowa że płyn spełnia wymagania normy Pan powiedział, że do tych aut jest specjalny płyn i że jego się nie wymienia, a jak już to na płyn VW bo mogą ale nie muszą powstać nieszczelności na pompie. O ile z tym, że nie ma przewidzianej zmiany tego płynu się mogę zgodzić to odnoszę wrażenie, że po prostu chcą mnie naciągnąć na ich płyn. Zwykle nie było problemu w tym ASO ale też nigdy ten facet mnie nie obsługiwał. Proszę o wasze opinie w tym temacie, zmieniać czy nie, a jak zmieniać to czy ten Dynagel faktycznie może mi narobić takich problemów ?

  • #2
    Jeśli płyn ma inny skład to wypłucze dotychczasowe zanieczyszczenia i zrobi się syf. Musiał byś mieć zupełną pewność co do składu tego co chcesz wlać.

    W Peugeocie miałem Dynagel a w Skodzie jest ten G12 i organoleptycznie to są trochę inne płyny. Dynagel tracił z upływem czasu kolor. Może to przypadek ale jakoś tak po 6 latach pływało w nim już trochę takich fusów z kamienia. Z G12 takie jaja mi się nie zrobiły przez 8 lat.

    Komentarz


    • #3
      Generalna zasada jest taka ,że nie zalewa się gotowych płynów, tylko koncentrat + woda destylowana. Z mojego doświadczenia to zawsze z gotowych płynów prędzej czy później robił się muł, natomiast w przypadku koncentratów nie miałem nigdy problemów... np mój zabytek Fiat z 1971r który na to wszystko wskazuje od początku jeździł na Paraflu 11, i wnętrznościach silnika nie ma ani grama mułu i osadów, jedynie delikatny nalot niebieskiego barwnika który dodają do koncentratu...


      Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
      CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

      Komentarz


      • #4
        Hmm, to w takim wypadku chyba jednak odpuszczę temat, dużo za ten płyn nie dałem więc nie mam ciśnienia żeby teraz na siłę go zalewać. Wolę tylko dolewać tego VW G12++ jak ubędzie i mieć spokojną głowę.

        Komentarz


        • #5
          to zanieś im swój G12 np. FEBI
          a nie przepłacaj w ASO
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
            to zanieś im swój G12 np. FEBI
            a nie przepłacaj w ASO
            Wiem tylko ten Dynagel spełnia normę G12, G12+ i G12++ więc ja teoretycznie kupiłem właściwy płyn, rozumiem jak bym miał jakiś płyn który tej normy nie spełnia. Skoro kręcą na taki płyn nosem to ja nie chce się pakować w kolejne koszty bo mogę usłyszeć to samo. Pan z ASO zaprzeczył temu co pisze producent płynu na etykiecie i jeszcze straszył że mi się rozszczelni układ więc ja zgłupiałem.
            Ostatnio edytowany przez Drzosz; 32642.

            Komentarz


            • #7
              Witam,
              temat stary jak świat, ale odgrzeję. Octavia I 2010 1.6 75KW
              Na zbiorniczku wyrównawczym G12, w instrukcji obsługi G13. Czym zalać przy wymianie rozrządu i pompy wody ?
              Zakupiłem koncentrat SWAG G12, będzie się gryzło ?

              Komentarz


              • #8
                G13 zastąpił płyn G12, G12+, G12++ jest z nimi mieszalny.
                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X