Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

serwis klimy-krok po kroku.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • serwis klimy-krok po kroku.

    jak powinien wyglądać przegląd/nabicie klimy? w szukajce wyskoczyły takie tematy Search Result - Octavia Club Polska ale to nie pomaga.



    zrobiło się ciepło trzeba nabić klimę.

    ale co pierw zrobić-co wymienić?

    dodam że od 30kkm na bank nie było tam zaglądane i lekki smrodek przez chwilę czuć zwłaszcza po wyłączeniu klimy a nadmuch nadal dmucha.

    dodam że klima manualna.
    MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

    KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

  • #2
    Sam możesz co najwyżej pojechać do warsztatu gdzie:

    Podepną ci maszynę i sprawdzą:
    - szczelność ( ciśnienie)
    - poziom czynnika
    - spuszczą zamierzą, a potem wpuszczą czynnik nowy (z olejem i najlepiej kontrastem dla sprawdzenia szczelności lampą UV za kilka dni)
    Skasują
    Dodatkowo warto zrobić wydajny ozon- wyjmujesz filtr kabinowy ( stary wywalasz) i porządnym/wydajnym ozonatorem na włączonej klimie ( obieg zamknięty) 30-60 minut dezynfekujesz układ.

    Komentarz


    • #3
      najpier sprawdzuc czy kllima sprawna, potem sprawdzenie szczelnosci i popiecie pod maszynbe co by zweryfikowala ilsoc plyny i uzupelnila ew z olejem. , wymiana fitra kabinowego i odgrzybianie mi kiedyś dopier 3 raz odgrzybianie pomogla za kazdym razem robili inna metodą. ja klime robie raz w roku...plus darmowy przeglad (cisnienie) w trakcie zimy.
      Spalanie - Motostat.pl
      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
      Sprzedam na OLX!!

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez himi Zobacz wpis
        Dodatkowo warto zrobić wydajny ozon- wyjmujesz filtr kabinowy ( stary wywalasz) i porządnym/wydajnym ozonatorem na włączonej klimie ( obieg zamknięty) 30-60 minut dezynfekujesz układ.
        ten zabieg zakłąd czy mogę sam coś wpuścić w układ?
        MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

        KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

        Komentarz


        • #5
          Jak masz ozonator to rób sam. Spraye wg mnie są nic nie warte, ale mają swoich zwolenników.

          Komentarz


          • #6
            Witam,

            mam O2 Tour 1.6 MPI od nowości. Produkcja styczeń 2011, czyli ma 6 i poł roku. Nigdy nie serwisowana klimatyzacja. Dziś byłem na wymianie czynnika klimatyzacji oraz oleju sprężarki (przed serwisem miałem wrażenie, że włączeniu klimy towarzyszą dzwięki "przelewania cieczy", których wczesniej nie było).

            I co się okazało - serwis odpompował 530 gramów czynnika (wg. naklejki ma być 525 plus/minus 25). Czyli w ogóle nic nie ubyło z układu przez 6 i pół roku. Na razie wydaje się, że nie mam już "przelewania cieczy", ale może to sobie tylko wmawiam, po serwisie przejechałem raptem ze 2 kilometry.

            Wniosek - jesli ktoś ma auto od nowości i klimatyzacja działa skutecznie, to nie ma co się sugerować, że po 6 latach koniecznie trzeba zrobić serwis klimy.

            Pozdrawiam,

            Przemek

            PS Wymiana filtra kabinowego we własnym zakresie co 15 tys km. Auto ma teraz przebieg 133 tys.

            Komentarz


            • #7
              wiesz ale w czynbniku tez jest smar wiec zawsze wyciagany jest cały czynnik i potem wlewany z powrotem wraqz zuzupelnienienm oraz ze smarem zby wszytko działało, nie generalizowałbym ze 6 lat bez sersiu mozna jeźdzc i nbedzie ok, bo jak ci sie zatrze konpresor czy cos to juz droga sprawa, minimum to raz na 2 lata taki serwis zrobic i raz w roku szczelność.
              ja mam seris co raz w roku robie kompletnyprzeglad i na zime w gratrisie sprawdzenie szczelnosci czy nic nie ubywa, bojak ci juz zacznie ubywac i kompresor bez smarowania pochodzi to patrz wyzej.
              Spalanie - Motostat.pl
              Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
              Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
              Sprzedam na OLX!!

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez siemi1 Zobacz wpis
                ..........nie generalizowałbym ze 6 lat bez sersiu mozna jeźdzc i nbedzie ok, bo jak ci sie zatrze konpresor czy cos to juz droga sprawa, minimum to raz na 2 lata taki serwis zrobic.......
                zgoda, lepiej serwisować, niż naprawiać, taniej wyjdzie.

                mój post miał bardziej na celu podzielenie się wiedzą, że prawidłowo zaprojektowany i wykonany układ potrafi być szczelny wiele lat....brawo dla Skody/VW, przynajmniej dla tamtych roczników i technologii

                Komentarz


                • #9
                  Panowie dzisiaj nabijałem klime , autko mam od roku , klima podobno nabita w zeszłym roku.

                  Komentarz


                  • #10
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 1 photos.

                    Komentarz


                    • #11
                      co jest nie tak ?

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X