Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy mam czujnik zużycia klocków tył Tour i jakie polecacie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy mam czujnik zużycia klocków tył Tour i jakie polecacie

    Witam,
    Od niedawna jestem drugim właścicielem Skody Octavii Tour z 2010 i podczas zmiany kół na letnie, wulkanizator powiedział, że czas wymienić klocki z tyłu. W intercarsie zapytali się czy życzę sobie klocki pod czujnik zużycia czy nie. Jak można stwierdzić czy taki czujnik posiadam? I pytanie drugie jakie klocki polecacie do tyłu? Dodam, że żadna kontrolka mi się póki co nie zapala.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Edit: nie wiem dlaczego ale podczas dodawania zdjęcia obraca mi je na bok, sorry za niedogodność
    Załączone pliki

  • #2
    Zajrzyj na wewnętrzny klocek lewego przedniego koła i będziesz wiedział czy jest czujnik zużycia. Tylne klocki nie posiadają czujnika. Na forum jest temat o tarczach i klockach. Poczytaj i będziesz wiedział. Troszkę wysiłku
    Ostatnio edytowany przez endryu; 861.
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz


    • #3
      W tylnych klockach jeżeli już jest czujnik zużycia, to jest to zrobione za pomocą blaszki, która zaczyna ocierać o tarczę jak klocek się zetrze.
      Np w takim wydaniu

      Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

      Komentarz


      • #4
        W Octavii nie ma tylnych klocków z czujnikiem zużycia !
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz


        • #5
          Żadne O2 tour nie posiadały czujnika zużycia klocków w serii , tu rządził księgowy i aut miało być tanie .

          Komentarz


          • #6
            Sprawdź czy przed rozruchem w pozycji kluczyka zapłon świeci się kontrolka sygnalizująca zużycie klocków. Jak nie świeci to nie ma, jak świeci na sekundę to jest.

            Komentarz


            • #7
              W O2T nie ma czujnika z przodu, więc tym bardziej nie ma go z tyłu...


              Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
              CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                Żadne O2 tour nie posiadały czujnika zużycia klocków w serii , tu rządził księgowy i aut miało być tanie .
                Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                W O2T nie ma czujnika z przodu, więc tym bardziej nie ma go z tyłu...
                Nie do końca.
                Osobiście mam Toura z VI.2011 i czujnika nie mam, ale mój tata ma Toura z XII.2010 i ten jest wyposażony w czujnik. Dlaczego tak jest nie wiem, może początek produkcji był mniej okrawany przez księgowych.
                Żeby się upewnić jak jest w konkretnym egzemplarzu, trzeba sprawdzić lewe przednie koło. z tyłu czujników nie było.
                SATYNOWA O2 Tour
                Z pozdrowieniami
                Bartek

                Komentarz


                • #9
                  U mnie w Octavii Elegance z 2011 roku nie ma czujnika zużycia klocka.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X