Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kable zapłonowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kable zapłonowe

    Witam, ostatnio mechanik powiedział mi, że mam do wymiany kable zapłonowe, robi się dyskoteka po popsikaniu wodą, uszkodzona izolacja. Obecnie mam kable NGK. Mechanik poleca orgyinały, bo dopłacam 1/3 ceny a mam kable co nie będą się tak łamały jak te NGK...hmm... co o tym myślicie? Moglibyście podać numer katalogowy ORI kabli do 1,6 BSE? W jakiej cenie można takie dostać? warto zainwestować? Mam założony gaz LR

  • #2
    W ASO oferuja ORI za 440zł, a takie NGK chodzą po 120 za komplet . Czy większa cena ORI przeklada się faktycznie na jakość? czy możecie polecic jakieś wysokiej jakości zamienniki? czy tylko ORI warto? Co u siebie stosujecie? zależy mi najbardziej na opinii osób, które też mają LPG.

    Komentarz


    • #3
      1cyl. 06A905430AH, 2cyl. 06A905430AJ, 3cyl. 06A905430AP, 4cyl. 06A905430AQ. Nie ma sensu przepłacać za ori. bo przecież VAG też u kogoś kupuje te kable... Ja już to Bosch, Beru, Champion...


      Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
      CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
        ... Nie ma sensu przepłacać za ori. bo przecież VAG też u kogoś kupuje te kable... Ja już to Bosch, Beru, Champion...
        Zgadza się - ja miałem podobny dylemat z inną częścią elektryczną (cewką WN) i pierwsza myśl: ASO.... A tam (Łódź, ul. Rzgowska) pan poinformował mnie ze i owszem mogą zamówić oryginał (jakiś mało znany niemiecki producent) ale potrwa to 3-4 dni no i miałbym dać zadatek 350 zł (a finalna cena coś ok. 900 zł)... W tym momencie doszedłem do wniosku że jednak chyba tych cewek NIKT w ASO nie kupuje.... oczywiście podziękowałem, pojechałem (tego samego dnia) do sklepu stacjonarnego i kupiłem Boscha za 260 zł (gwarancja 2 lata)..... Zamontowałem rok temu i jak do tej pory działa bez zarzutu.. Przy okazji wymiany cewki wymieniłem też przewody WN na NGK. Reasumując : nie lubię oszczędzać ale ja bym nie kupił do tego auta przewodów zapłonowych za 440 zł.
        Ostatnio edytowany przez Jaroslav92525; 7495.
        Pozdrawiam,
        Jaroslav92525

        -----------------------
        VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

        Komentarz


        • #5
          Ok, w sumie to mnie przekonaliście, odpuszczam sobie ori tylko teraz jakie kupić porządne zamienniki? Ktoś może podać model konkretny?

          Komentarz


          • #6
            Champion CLS048
            Beru PRO1224, ZEF1224
            Ostatnio edytowany przez pietrek125; 25421.


            Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
            CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

            Komentarz


            • #7
              Z tego co pamiętam przez dłuższy czas kable oryginalne dla VW robiło BERU. I jest to jedna z najlepszych firm. Więc jak nie ta to jeszcze śmiało można brać Championy. NGK, uważam też nie jest złe i chyba najtańsze z tej trójki.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X