Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż szyby w drzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Demontaż szyby w drzwiach

    Cześć,

    Nie wiedziałem jak nazwać temat. Podobnego nie znalazłem. Muszę nasmarować prowadnicę szyby, wymienić wew. plastik/mechanizm klamki ponieważ obecnie lata mi bębenek zamka. Zdemontowałem tapicerkę, teraz pozostało mi:

    1. Zabezpieczyć szybę - taśmą klejącą a następnie przez dwa otworzy odkręcić szybę. Cyferka 1 i 2 na zdjęciu.
    2. Usunąć wszystkie nity.

    Czy po tym będę mógł swobodnie wyciągnąć element, który jest teraz trzymany przez nity ?
    Załączone pliki

  • #2
    Nikt ?

    Komentarz


    • #3
      Wyjdzie bez problemu, tylko odepnij wiązkę żeby nie przeszkadzała, trzeba usunąć 9 nitów żeby ta blacha zeszla.

      Komentarz


      • #4
        Mam pytanie odnośnie tych nitów, a raczej zamiany ich na nitonakrętki. Ktoś już to robił u siebie, jaki rozmiar nitonakrętki będzie dobry M4 czy M5? Czy ewentualnie darować sobie te nitonakrętki i dać nity?
        Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

        Komentarz


        • #5
          Jak dobrze pamiętam to nity były fi 6. Co do szyby to musisz wyjąć kołek zabezpieczający w otworze z numerem 1. Szyba jest umocowana tylko tym jednym kołkiem. Musisz uważać aby kołek nie wpadł do środka bo wtedy na pewno będziesz musiał demontować prowadnice.
          Ja w tamtym roku pryskałem smarem w spreju przez te otwory i jak na razie pomogło. Nie piszczą po nagrzaniu przez słońce.
          Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem; toż to nie piwo.

          Komentarz


          • #6
            Pojechałem z tym do lakiernika. Szyba trzymana jest na dwóch plastikowych kołkach. Artur. pryskałeś na co ? na linki ?

            Nity ze sklepu sa za małe. W sklepie są 4,8 mm a w drzwiach są 5 albo 6. Tak jak pisał ktoś powyżej.

            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Dzisiaj areozole mają rurki i dzięki takiej rurce można spryskać prowadzenie.
              Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem; toż to nie piwo.

              Komentarz


              • #8
                Artur. mówisz o linkach czy rolkach. Co rozumiesz przez prowadnice ? :-) czy smarowaleś wszystko :-)

                Komentarz


                • #9
                  Smarowałem prowadzenia szyb, wszystko co współpracuje ze sobą podczas otwierania i zamykania.
                  Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem; toż to nie piwo.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X