Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spadek prędkości wycieraczek. Silnik sprawny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spadek prędkości wycieraczek. Silnik sprawny

    Cześć,

    Mam następujący problem w swoim samochodzie. Uruchamiam przednie wycieraczki (wychylenie dźwigni bez znaczenia. Na ostatnim poziomie to najlepiej widać) i po 10 - 20 sekundach wycieraczki zwalniają swoje tempo. Jeżeli szybko wyłączę wycieraczki i z powrotem ustawię "najszybszą pracę" to znowu pracują idealnie przez 10 - 20 sekund i zwalniają pracę. Problem jest powtarzalny.
    Dzisiaj rozebrałem podszybie, zdemontowałem mechanizm wycieraczek i wszystko nasmarowałem. Jednakże mam wrażenie że nie w tym tkwi problem. Z uwagi na powtarzalność problemu. Gdyby mechanizm był zatarty wówczas po ponownym uruchomieniu wycieraczki pracowałby wolno. Słyszałam że w VW jest moduł centralny elektryki, który tym steruje. Ponoc moduł ten znajduje się pod kierownicą za bezpiecznikami. Czy ktoś miał podobny problem ? Bądź ma pomysł jak zdiagnozować moją usterkę ?

    Pozdro

  • #2
    Sterowanie jest w silniku wycieraczek. Ja bym szukał tutaj przyczyny.

    Komentarz


    • #3
      Problem leżał w mechanizmie, który porusza wycieraczkami. Trzeba było wyciągnąć ten sworzeń, do którego przykręcona jest wycieraczka i nasmarować.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X