Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Światła mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Światła mijania

    Witam ,
    Mam prawdopodobnie jak każdy kto posiada octavię 2 FL w wersji Classic , ze światła gdy są wyłączone to po odpaleniu silnika świecą , a gdy włączę je pokrętłem to włącza się podświetlenie deski rozdzielczej .
    Moje pytanie brzmi następująco : Czy jest jakakolwiek możliwość ustawienia tego w vcds czy jakoś ręcznie żeby np świeciły tylko te małe żaróweczki na 0 a przy przekręconym pokrętle na włączone światła świeciły wtedy wszystkie ?
    Pozdrawiam


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • #2
    Zamieszczone przez Wapniaro Zobacz wpis
    np świeciły tylko te małe żaróweczki na 0 a przy przekręconym pokrętle na włączone światła świeciły wtedy wszystkie ?
    czy możesz rozwinąć temat o jakie światła ci chodzi

    pozdrawiam
    roberta

    Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

    http://chomikuj.pl/Roberta9

    Komentarz


    • #3
      Mam wersję classic czyli taką z przełącznikiem bez pozycji " AUTO". Gdy włączam zapłon/silnik na pozycji 0 świecą mi światła , (z tego co wyczytałem w instrukcji to mijania i postojowe), a gdy włączę pozycję 3 czyli ta co aktywuje podświetlenie deski rozdzielczej , te światła które już były włączone świecą mam wrażenie trochę mocniej. No i moje pytanie brzmi czy jest możliwość aby na pozycji 0 świeciły mi albo światła mijania albo postojowe a nie obydwa na raz, a gdy po zmroku włączę sobie "pozycję 3 " żeby wtedy świeciło tak jak na pozycji 0 aktualnie?
      Mijania światła to chyba te centralnie umiejscowione na środku , a postojowe to te małe żarówki w rogach . Więc uściślając 0- świecą te środkowe albo małe w rogach , pozycja 3 - świecą 2 na raz czyli jak to jest aktualnie
      Mam nadzieję, że zrozumiale to napisałem :S

      Komentarz


      • #4
        Opcje w twoim przypadku są następujące :
        1. w pozycji "0" nic nie świeci ( możesz to spróbować samemu za pomocą manetki kierunkowskazów -opisano to w instrukcji )

        2. w pozycji "0 " pozostaje bez zmian jak masz ale światła mijania są przyciemnione do określonej wartości czyli DRL w mijania i wszystkie pozycje . ( tu wymagana jest interwencja interfejsem diagnostycznym VCDS , VAS , ODIS itp. ) .

        3 . w pozycji "0" świeca tylko mijania z przodu jako DRL z przyciemnieniem i nic więcej bez pozycyjnych z przodu i z tyłu ( tu wymagany jest interfejs diagnostyczny VAS ,Odis VCDS-em też można ale jest to kombinacja ale zadziała ).

        We wszystkich wariantach pozycja 3 włącznika pozostaje bez zmian , czyli mijania i pozycje przód tył i oświetlenie tablicy .

        Teraz masz opcję nr 2 z tym że mijania świecą jak na pozycji 3 ( chyba że ktoś już tam coś dłubał i obniżył moc świecenia ) .
        Decyzja należy do Ciebie co teraz chcesz osiągnąć .
        Ostatnio edytowany przez Wojtenio; 23729.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
          3 . w pozycji "0" świeca tylko mijania z przodu jako DRL z przyciemnieniem i nic więcej bez pozycyjnych z przodu i z tyłu ( tu wymagany jest interfejs diagnostyczny VAS ,Odis VCDS-em też można ale jest to kombinacja ale zadziała ).
          właśnie ja tak mam i jest
          z ręcznym nic nie świeci
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            Chyba ktoś dłubał bo delikatnie słabiej świecą na pozycji 0 , to jak ogarnę sobie kabel albo kogoś kto to umie to zrobie sobie pewnie punkt 3 dziękuje za info


            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Wapniaro Zobacz wpis
              Chyba ktoś dłubał bo delikatnie słabiej świecą na pozycji 0
              ja mam dzienne ustawione w światłach na 60%
              Dawid
              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

              Komentarz


              • #8
                Ja nie wiem bo mam VCDSA ale nie mam kabla :P

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Wapniaro Zobacz wpis
                  ale nie mam kabla
                  bracia skośnoocy za grosze sprzedają na alliexpress
                  Dawid
                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                    Opcje w twoim przypadku są następujące :
                    1. w pozycji "0" nic nie świeci ( możesz to spróbować samemu za pomocą manetki kierunkowskazów -opisano to w instrukcji )

                    2. w pozycji "0 " pozostaje bez zmian jak masz ale światła mijania są przyciemnione do określonej wartości czyli DRL w mijania i wszystkie pozycje . ( tu wymagana jest interwencja interfejsem diagnostycznym VCDS , VAS , ODIS itp. ) .

                    3 . w pozycji "0" świeca tylko mijania z przodu jako DRL z przyciemnieniem i nic więcej bez pozycyjnych z przodu i z tyłu ( tu wymagany jest interfejs diagnostyczny VAS ,Odis VCDS-em też można ale jest to kombinacja ale zadziała ).

                    We wszystkich wariantach pozycja 3 włącznika pozostaje bez zmian , czyli mijania i pozycje przód tył i oświetlenie tablicy .

                    Teraz masz opcję nr 2 z tym że mijania świecą jak na pozycji 3 ( chyba że ktoś już tam coś dłubał i obniżył moc świecenia ) .
                    Decyzja należy do Ciebie co teraz chcesz osiągnąć .
                    Czy ten nr 1 działa we wszystkich modelach? bo w mojej instrukcji nie ma o tym mowy (OT2 z 2008r) a u kolegi w OT2 z 2011 już jest napisane o tej opcji z dzwignią kierunkowskazów. Próbowałem i u mnie mi nie wychodzi.
                    Nie wstydź się kliknij POMÓGł

                    Komentarz


                    • #11
                      W 2008 roku nie było O2 Tour , robili ja chyba przez dwa lata ale na pewno nie w 2008 .Pozostaje Ci kabel i ingerencja w sterowniku .

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X