Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy można się dostać bezpośrednio do parownika?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy można się dostać bezpośrednio do parownika?

    Smierdzi mi z klimy.
    Czytam wątki o czyszczeniu parownika: żeby kupić środek i rurką wsuniętą w miejsce po filtrze kabinowym spryskać parownik.
    Czy da się w jakiś łatwy sposób odsłonić parownik i zobaczyć w jakim jest stanie? Chyba to by było lepsze niż wsuwanie rurki i psiukanie na chybił-trafił?

  • #2
    Wsadż dłoń w miejsce filtra i go tam namierzysz, i będziesz wiedział jak rurkę poprowadzić - ja tak robiłem i jest OK.


    Moje MPI

    ...Dominik...

    Komentarz


    • #3
      Octavia 1 ??

      Jeśli tak to zdemontuj schowek. Jest przykręcony po obwodzie dwa torxy na górze, i dwa na dole. Później go wysuń i odczep przewód od lampki żeby go nie urwać. Zobaczysz pod spodem wentylator, na spodzie jest jeszcze takie coś ochronnego ()gąbka?) którą musisz delikatnie zdemontować. Na samym dole tuż przy nogach pasażera jest tak taka klapka - właz rewizyjny. Odkręć ją tutaj chyba krzyżakiem. Później to wyjmujesz i masz dostęp do kanałów wentylacyjnych za filtrem przeciwpyłkowym i wentylatorem i z idealnym widokiem na parownik. Ja zawsze tak robię, ze co sezon to demontuje i psikam tam to coś do dezynfekcji. Daje to najlepsze efekty na smród z nawiewów.
      Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Pixon Zobacz wpis
        Octavia 1 ??

        Jeśli tak to zdemontuj schowek. Jest przykręcony po obwodzie dwa torxy na górze, i dwa na dole. Później go wysuń i odczep przewód od lampki żeby go nie urwać. Zobaczysz pod spodem wentylator, na spodzie jest jeszcze takie coś ochronnego ()gąbka?) którą musisz delikatnie zdemontować. Na samym dole tuż przy nogach pasażera jest tak taka klapka - właz rewizyjny. Odkręć ją tutaj chyba krzyżakiem. Później to wyjmujesz i masz dostęp do kanałów wentylacyjnych za filtrem przeciwpyłkowym i wentylatorem i z idealnym widokiem na parownik. Ja zawsze tak robię, ze co sezon to demontuje i psikam tam to coś do dezynfekcji. Daje to najlepsze efekty na smród z nawiewów.
        Octavia II FL - czy tu jest podobnie?

        Komentarz


        • #5
          Bez demontażu schowka mozna dojsc do parownika
          .zdejmujesz prawa oslone tunelu (3 sruby :2 za popielniczka 1 w nogach wyciagasz z zaczepow w strone silnika i masz dostep do czujnika parownika po jego wyjeciu mozesz zobaczyc jak on wyglada na zywo

          Komentarz


          • #6
            Nie wiem, Dbam tylko o swój samochód którym jest O1. Także ciężko jest mi powiedzieć jak jest w O2 fl
            Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

            Komentarz


            • #7
              Dzięki za odpowiedzi. Postaram się jakoś dobrać do tego parownika.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X