Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakup Octavia 2.0 TFSI 200 koni kombi rocznik 2006-2007

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zakup Octavia 2.0 TFSI 200 koni kombi rocznik 2006-2007

    Witam kolegów

    Noszę się z zamiarem zakupu auta jak w tytule. Proszę o pomoc. Na co zwracać uwagę, czy w tym modelu był problem z wałkami rozrządu itp. A może nie pakować się w ten silnik....?
    Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.

  • #2
    nie tyle z wałkami rozrządu co z popychaczem wysokociśnieniowej pompy paliwa co finalnie faktycznie powodowało problem z wałkiem, silnik na pasku więc odpada problem łańcucha, nie wiem jak z olejem w tych starszych modelach. Silnik ogólnie ok zresztą tak samo jak te nowsze pod warunkiem że ktoś dba i nie nastawia się na obsługę typu tylko olej + filtry.
    Ostatnio edytowany przez ; 113.

    Komentarz


    • #3
      Kupiłem niedawno 2006 rsa jestem ogólnie po paru wymianach i ogólnie auto jest spoko. Polecam odkręcić korek wlewu oleju i zobaczyć jak wygląda. Bo niestety o rs-ki trzeba dbać szczególnie o olej. Częsta wymiana co 10/15tys max. Bo są podatne na olej akurat te motory

      Komentarz


      • #4
        Sprawdz jak masz mozliwosc popychacza na pompie paliwa wysokiego cisnienia. Wrazie potrzeby wymien i bedziesz mial z tym spokoj. Koszt jest nie wielki. I z wymiana tez nie ma problemu
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

        Komentarz


        • #5
          no chyba że ktoś nie wymieniał nigdy popychacza...wtedy koszt może być większy

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X