Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

bicie na kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • bicie na kierownicy

    cześć Załoga :-)

    Mam problem a mianowicie - przy hamowaniu z 90km w górę okrutnie trzęsie kierownicą- jak hamuję z 60km/h nie czuć nic za to jak jadę szybciej bicie jest okrutne.

    dzisiaj jadę wyważyć koła ale może macie jakieś inne pomysły?

    dodam że po wyjeżdżaniu z parkingu jak po cofnięciu wbiję jedynkę i ruszam jest takie puknięcie-nie zawsze ale się zdarza. byłem na trzepakach i nic nie znaleźli- 150kkm przelotu nic w zawieszeniu nie ruszane.
    MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

    KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

  • #2
    Jak drgania kierownicy przy hamowaniu z dużych prędkości to tarcze hamulcowe krzywe
    Maciek
    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
    Zapraszamy....

    Komentarz


    • #3
      Niekoniecznie muszą być tarcze, miałem tez lekkie bicie przy hamowaniu z >90 kmph, po sprawdzeniu zbieżności, wymianie tarcz i opon na nowe problem nadal się pojawiał, jak zrobiłem renowacje felg to zniknął. Sprawdź kola na innym komplecie najlepiej jak masz możliwość.
      Ostatnio edytowany przez Rauxel; 36386.

      Komentarz


      • #4
        Kolego przyczyn może być kilka.
        Najczęściej krzywe tarcze.(90%)
        Czasem rozwarstwiona opona albo wybulona.
        Miałem też nazbierane błota na feldze i po wyczyszczeniu i wyważeniu przestało.
        Ostatnio odpadł odważnik i też tłukło ok 90km/h.
        A nalatałem już w swoim zyciu pewnie ok 1 000 000 km w sumie swoimi i firmowymi wozami. Trzeba sprawdzić i tyle. Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          tarcze są fabryka więc zaczne od nich i zbieżność jak nie pomoże pewnie nowe opony. Dzięki
          MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

          KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X