Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do BMN?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki olej do BMN?

    Szukałem, nie znalazłem...

    Podpowiedzcie, jaki olej lejecie do BMN??
    Do tej pory łany shell helix 5w30.
    ​​​​​​silnik ma tendencje do spalania oleju, ale nie wiem czy lepiej mu będzie z 5w40.

    Co myślicie?

  • #2
    Co by nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.
    Doczytałem ze powinno sie wymieniać olej co 15tys km auto mam od 3/4 miesięcy i ten temat właśnie nadszedł. Octavia kombi II 1.6 102km benzyna+gaz. Poprzednik lał Castrol 5w40 i Pierwsze moje pytanie czy zostawić ten czy zamienić na Shell Hellix 5w40?? Słyszałem że lepszy ?? Czy oprócz wymiany oleju wymienić jeszcze dodatkowo jakieś filtry ?? I czy ktoś poleci godnego mechanika na terenie Katowic ew. Miasta w pobliżu który by zrobił wymianę oleju oraz to co wy spędzicie, za nieduże pieniadze??
    Octavia II Tour

    Komentarz


    • #3
      ja wymieniam olej co 10 tyś km, a leje castrola 5w30 i wszystko jest ok,

      Komentarz


      • #4
        Czy przy wymianie oleju wymieniasz jeszcze jakieś filtry, niezależnie ??
        Octavia II Tour

        Komentarz


        • #5
          filtr oleju, ale to chyba oczywiscie, i co trzecią wymianę czyli co 30 tyś km filtr paliwa, powietrza i kabinowy

          Komentarz


          • #6
            Ok jeśli chodzi o filtr oleju to wiadomo ale pytanie jeszcze co do filtra paliwa czy wymienić go samemu czy lepiej żeby to zrobił mechanik razem z olejem i filtrem oleju ?
            Octavia II Tour

            Komentarz


            • #7
              temat znow wraca jak bumerang z mojej strony

              od kwietnia zrobilem juz 14 tys. km takze zbliza sie wymiana oleju, niestety musialem robic dolewke bo wyskoczyla kontrolka..

              mialem od kwietnia 10 W 40 Castrol i pytanie na co zmienic ?? biorad pod uwage ze wlasnie co 5 miesiecy teraz bede trzaskal tyle km. jazda w 70 % po miescie, reszta trasa.
              Octavia II Tour

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Sszary Zobacz wpis
                temat znow wraca jak bumerang z mojej strony

                od kwietnia zrobilem juz 14 tys. km takze zbliza sie wymiana oleju, niestety musialem robic dolewke bo wyskoczyla kontrolka..

                mialem od kwietnia 10 W 40 Castrol i pytanie na co zmienic ?? biorad pod uwage ze wlasnie co 5 miesiecy teraz bede trzaskal tyle km. jazda w 70 % po miescie, reszta trasa.


                Ty powinieneś jeździć maxymalnie długo na 5W40 ale temat jest o oleju do BMN a nie BSE

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X