Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymianan oleju w skrzyni biegów 1Z3 1.6 TDI 105KM CAYC CR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymianan oleju w skrzyni biegów 1Z3 1.6 TDI 105KM CAYC CR

    Witam,
    chcę zmienić olej w skrzyni biegów, wybór padła na Liqui Moly. Bardzo proszę o informację ile wlać oleju do skrzyni biegów, i który z Liqui Moly będzie odpowiedni?

  • #2
    Na ich stronie masz dobieraczkę ze szczegółami: Strona domeny liquimoly.pl

    Komentarz


    • #3
      Dzięki, a ile tego oleju wlać? w VIN jest podane że, skrzynia na kod MWX

      Komentarz


      • #4
        Wejdź w link podany wyżej to będziesz wszystko miał podane.

        Komentarz


        • #5
          Już jestem po wymianie oleju ze skrzyni 0A4 5-biegów, korkiem zlewowym zlałem jakieś 0,7l z mechanizmu różnicowego, torxem 45 odkręcałem różne śruby w drugiej części skrzyni ale nie udało mi się nimi nic spuścić, postanowiłem więc przez korek wlewowy wężykiem ze strzykawką odciągnąć jak najwięcej oleju. W sumie zlałem 1,3l oleju. Wiem, że w skrzyni powinno być 1,9L. Nie wiedziałem ile mogło pozostać w skrzyni więc postanowiłem wlać 1,5L (doszedłem do wniosku, że skoro w skrzyniach po zlaniu z reguły pozostaje około 0,2l i ja prawdopodobnie wężykiem nie zlałem wszystkiego, więc w skrzyni może być więcej niż te 0,2l co dało by bezpieczny margines bezpieczeństwa przed przelaniem), ale teraz zastanawiam się czy przypadkiem tym wężykiem nie zlałem więcej i być może mógł bym spokojnie dolać do skrzyni jeszcze 0,2-0,4l. Czy ktoś z was ma doświadczenie z tymi skrzyniami? jak uważacie dolać jeszcze czy zostawić tak jak jest?

          Komentarz


          • #6
            Przecież tam lejesz aż zacznie wyciekać. Większa ilość oleju w skrzyni nie zaszkodzi tak bardzo jak jego niedobór (to nie silnik gdzie masz odmę i katalizator ).

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez radekrp90 Zobacz wpis
              Przecież tam lejesz aż zacznie wyciekać. Większa ilość oleju w skrzyni nie zaszkodzi tak bardzo jak jego niedobór (to nie silnik gdzie masz odmę i katalizator ).
              jesteś pewien? gdy odkręciłem korek wlewowy przed spuszczeniem oleju (imbus 17) to wyciekło trochę oleju, więc poziom oleju jest powyżej korka. Fakt, że szybko przyłożyłem korek i zakręciłem więc nie wiem ile by wyleciało tego oleju, samochód mógł być minimalnie pochylony.

              Komentarz


              • #8
                Skrzynia jest pochylona więc wycieknie. Wlewa się do niej 1.7 litra minimalnie więc możesz śmiało dolać. Wielu (w tym mechanicy trudniący się naprawami skrzyń) zalecają wlać okrągłe 2 litry. Z czasem i tak część się "ulotni".

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez radekrp90 Zobacz wpis
                  Skrzynia jest pochylona więc wycieknie. Wlewa się do niej 1.7 litra minimalnie więc możesz śmiało dolać. Wielu (w tym mechanicy trudniący się naprawami skrzyń) zalecają wlać okrągłe 2 litry. Z czasem i tak część się "ulotni".
                  Ok, czyli rozumiem, że przez korek wlewowy mogę wlać max. 1,7L? a jeżeli chcę więcej to przez czujnik biegu wstecznego, Dobrze zrozumiałem?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zawsze wlewasz przez czujnik. Przez korek nie wlejesz 1.7 litra.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez radekrp90 Zobacz wpis
                      Przecież tam lejesz aż zacznie wyciekać. Większa ilość oleju w skrzyni nie zaszkodzi tak bardzo jak jego niedobór (to nie silnik gdzie masz odmę i katalizator ).

                      Czyli, że mam lać olej przez otwór po czujniku aż zacznie wyciekać? ile w ten sposób da się wlać oleju? 2 litry ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zapoznaj się z tym:
                        Skoda – Dysk Google

                        Może Ci coś rozjaśni

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X