Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

samoistne załączanie się klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • samoistne załączanie się klimatyzacji

    Witam.
    Mam pytanie, niedawno kupiłem Skodę Octavię. Nieraz zdarza się, że po uruchomieniu silnika i np. zwiększeniu nadmuchu powietrza w kabinie, nastąpi samoistne załączenie się klimatyzacji (AC). Komputer nie wywala żadnego błędu. Czy w Waszych Skodach też zdarza się taka sytuacja? Czym to jest powodowane?
    Będę wdzięczny za podpowiedź.

  • #2
    Klimatyzacja automatycznie się włącza jak masz ustawiony nadmuch tylko na przednią szybę. Tobie się załącza na każdym ustawieniu nadmuchu?

    Jest: Octavia 2 FL 1.9 TDI BXE Mint 2010
    Jest także: Skoda Fabia 2 1.4 16v 2009

    Komentarz


    • #3
      Dziękuje za odpowiedź.
      Prawdę mówiąc nie przypuszczałem, że to samoistne czy automatyczne załączanie może być zależne od sposoby nawiewu, jutro to sprawdzę. Jednak jeśli jest taka opcja to pewnie wszystko jest dobrze. Tak z ciekawości - a po co jest ta automatyka? Czy chodzi o odparowanie szyby? Czy to załączanie nie zależy od temperatury zewnętrznej powietrza i w przypadku ustawionego nawiewu na przednią szybę zawsze się załącza po uruchomieniu silnika? No i czy się również automatycznie wyłącza po jakimś czasie?
      Nie wpadłbym na taki wynalazek.

      Komentarz


      • #4
        Klimatyzacja osusza powietrze z wilgoci i dzięki temu szyby szybko odparowują, działa to niezależnie od temperatury i tylko w pozycji nawiewu na szybę, zawsze się uruchamia i nie kojarzę by się samo wyłączyło.
        Daj nawiew np. tylko na nogi i wyłącz klimę, a potem daj tylko na szybę to klima się sama włączy, jak wrócisz znowu na nogi to klima powinna się wyłączyć.
        Weź się pobaw różnymi ustawieniami to zobaczysz.

        Jest: Octavia 2 FL 1.9 TDI BXE Mint 2010
        Jest także: Skoda Fabia 2 1.4 16v 2009

        Komentarz


        • #5
          W Citroenie C5 II mam to samo - włącza się nawiew na szybę, to włącza się klima i dodatkowo wentylatory ustawiają się na max. Także jak kolega pisze wyżej pobaw się ustawieniami i popatrz jak to działa. Zachęcam ponownie do szukania wiedzy na forum (tak, szukajka działa jak chce i polecam wpisywać zagadnienia tak, by nie było polskich znaków), jak i zapoznania się z instrukcją obsługi auta .

          Pozdrawiam.
          Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
          Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

          Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
          Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez budzik12 Zobacz wpis
            Klimatyzacja osusza powietrze z wilgoci i dzięki temu szyby szybko odparowują, działa to niezależnie od temperatury i tylko w pozycji nawiewu na szybę
            Niestety ale i w moim przypadku również nie załączy się klima przy temperaturze poniżej +5 stopni. Mam climatic i ten typ tak ma.

            Komentarz


            • #7
              Fakt, jest zabezpieczenie w większości aut, że klima poniżej +5*C się nie załączy (ogółem przy niskich temperaturach się nie załączy). Dziś sprawdzałem w C5, ale było +7 .
              Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
              Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

              Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
              Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                Niestety ale i w moim przypadku również nie załączy się klima przy temperaturze poniżej +5 stopni. Mam climatic i ten typ tak ma.
                Właściwie to każdy współczesny typ tak ma. Moja automatyczna też nie działa przy niskiej temperaturze. Mam cały czas ustawiony (ręcznie) nawiew na wszystkie 3 strony (w tym na szybę), ale nie klimatyzacja nie włącza się. I to mi się podoba.

                Komentarz


                • #9
                  W moim przypadku to mi się bardzo nie podoba, zobacz teraz, +3*C, wchodzi w szkodnika zmoczonych od deszczu 4 chłopa po 100kg każdy i szyby moment w środku zaparowane, teraz czekaj jak to wydmucha Przy klimie nie ma tego problemu, moment i para pozamiatana z szyb ;-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Może się podobać, a może nie, ale to zabezpieczenie przed uszkodzeniem sprężarki klimatyzacji.
                    "Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb."
                    Pozdrawiam,


                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                      wchodzi w szkodnika zmoczonych od deszczu 4 chłopa po 100kg każdy i szyby moment w środku zaparowane.
                      To na bank nietrzeźwi.

                      Ale statystycznie to mało prawdopodobne, że czterech grubasów się jednocześnie ładuje do jednego auta. ;-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
                        nie załączy się klima przy temperaturze poniżej +5 stopni
                        Fakt, zerknąłem w instrukcję i faktycznie jest:
                        Układ może chłodzić, gdy są spełnione następujące warunki:
                        - silnik pracuje,
                        - temperatura zewnętrzna jest wyższa niż około +2 *C,
                        - włączony przycisk AC
                        także mój błąd z tym
                        Zamieszczone przez budzik12 Zobacz wpis
                        działa to niezależnie od temperatury

                        Jest: Octavia 2 FL 1.9 TDI BXE Mint 2010
                        Jest także: Skoda Fabia 2 1.4 16v 2009

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                          Ale statystycznie to mało prawdopodobne, że czterech grubasów się jednocześnie ładuje do jednego auta. ;-)
                          Nie chciał byś spotkać ich na ulicy twierdząc że to grubasy

                          Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                          To na bank nietrzeźwi.
                          Niestety ale tylko w deszczowy dzień.
                          Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X