Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cewka i kable [BSE]. 9,5 roku, mam dylemat :D

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Cewka i kable [BSE]. 9,5 roku, mam dylemat :D

    Moja Skoda przejechała ledwo ponad 70k od jesieni 2008 roku.

    Wypadało by niedługo zrobić coroczny serwis i tym razem wypada wymiana świec na nowe (już raz były wymieniane).

    Serwis zaleca przy okazji wymianę kabli i cewki bo są już zwyczajnie stare a i mnie ten okres dla tych elementów wydaje się być na swój sposób sensowny.

    Oba elementy działają, iskry nie szaleją pod maską a silnik po prostu działa i nie mam większych zastrzeżeń do jego pracy.

    Ruszać czy nie ruszać. Chciał bym mieć auto stosunkowo niezawodne

  • #2
    Jak chcesz spokojnie spać to wymieniaj , a czy nowe rzeczy nie strzelą wcześniej niż te co masz w aucie tego nikt ci nie powie.

    Komentarz


    • #3
      O profilaktycznej wymianie cewek to nie słyszałem?

      Komentarz


      • #4
        Podobno po tylu latach to już gniazda na cewce mogły się zespawać z kablami (nikt nigdy tych kabli nie zdejmował z cewki) i z uwagi na starość wypada to wymienić. Można też poczekać aż przestanie działać Można też liczyć na to, że skoro jeździ już 9,5 roku to i kolejne 4 lata całość będzie działać

        Komentarz


        • #5
          Skoro dobrze działa to po co zmieniać?

          Gdy będą pojawiać się jakieś objawy to wówczas można diagnozować i w dalszym etapie wymieniać, nie ma po co uprzedzać faktów - to nie rozrząd, że w razie czego może rozwalić się pół silnika

          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
            to nie rozrząd, że w razie czego może rozwalić się pół silnika
            Jestem tego samego zdania. Moja O1 ma 190 000km bez wymian i 17 lat a O2 164 000 km i 4 lata - też bez wymian.

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              To nie ruszam na zapas. Auto było garażowane i jest w bardzo dobrym stanie. Silnik nigdy nie sprawiał problemów i jedyne co się w jego okolicy kiedykolwiek popsuło to termostat w minionym roku. Wystarczy wymiana świec bez zdejmowania fajek z cewki. Jak siedzi to siedzi

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X