Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaby zasięg radia w O2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Słaby zasięg radia w O2

    Witajcie , to mój pierwszy post na tym forum.
    Mam problem z zasięgiem radia, a mianowicie: od pół roku jak kupiłem moją octavie mam bardzo słaby zasięg. Poprzedni właściciel (znajomy) już tak miał jak ją kupił od innego kolesia.
    na dachu miałem zamontowaną antenę ze wzmacniaczem - rekinek. Kupiłem taką samą na allegro - po zamontowaniu działa tak samo. Wymieniłem cały kabel koncentryczny od anteny do radia na taki bardzo cienki kupiony w elektronicznym.
    Dalej to samo.
    Stacja radiowa oddalona od mojej miejscowości o ok. 20 km dobrze odbiera, ale o radio Zet czy RMF FM czy innych stacjach mogę zapomnieć. Oddalając się 20 km od mojej miejscowości w przeciwnym kierunku do tej lokalnej stacji to już sygnał całkiem zanika.

    Koleś w elektronicznym powiedział, że jak radio łapię jakaś stacje to jest sprawne.

    Radio mam wbudowane, ale nawet w Ibizie rodziców, która ma zwykłe radio wkładane te wszystkie radia odbierają znakomicie.

    Teraz się zastanawiam , czy w Octavi powinna być antena ze wzmacniaczem?

    Na allegro czy innych stronach do tego modelu jest oferowana antena ze wzmacniaczem i bez.
    Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć fachowo ?

    Dane auta:
    Skoda Octvia 2, Kombi, 1.9 TDI 105KM, 2006 r., BXE, VIN: TMBGS61Z462241484

    Z góry dziękuję za pomoc.

    MK

  • #2
    Wymień rekina na oryginalny bat ze wzmacniaczem. Te pseudo rekiny chińczyki są guzik warte. Jeżeli auto byłoby przystosowane do tego typu anteny to by takie wyjechało z salonu.

    Zamiana bata na rekina zawsze się tak kończy.

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za odzew. Zamówiłem nową antenę z "batem" i napiszę czy coś poprawiło się.

      Komentarz


      • #4
        Wymiana anteny pomogła. Nie wygląda to tak jak płetwa rekinka, ale przynajmniej radio gra tak jak należy. Dzięki za pomoc

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X