Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A pokażesz jakie to dezenty? (bo nie śledziłem tematu :P)

    I pytanko - co sądzicie o takich?

    http://olx.pl/oferta/kola-felgi-aluf...tml#378515a341

    Walczę ze sobą...16" vs 17" i nie wiem co począć (tak wiem, setki wątków:P)

    EDIT: Troszkę się rozjaśniło, póki co moim faworytem są 17" od superba



    Myślicie, że będzie to dobrze wyglądać na OII kombi? Moim zdaniem w miarę dobrze, ponieważ OII przed liftem ma ostre linie...no tak jak te felgi.

    225/45 R17 7,0J x 17 ET 54 - ten rozmiar jest dopuszczony przezproducenta, więc tego się powinienem trzymać mniej więcej?

    No ale takie 16" też widzę na mojej OII
    http://allegro.pl/felgi-alu-16-advan...450807629.html

    No i taki wzór mnie zastanawia jeszcze - tylko pytanie czy od A4 wchodzą plug&play czy trzeba jakieś pierścienie?

    Komentarz


    • Gdzies tu przeczytalem, ze ET35 nie pasuje do skody. Moze ktos rozwinac ten watek? Dlaczego nie?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez mirekm71
        Gdzies tu przeczytalem, ze ET35 nie pasuje do skody. Moze ktos rozwinac ten watek? Dlaczego nie?
        Gupoty ktoś pisze.Ja mam takie ET u siebie z 16kami i nic nie obciera nawet przy pełnym załadunku.
        Kondziu

        OCP

        Komentarz


        • Na moim zdjeciu nie bardzo widac ale tez mam et35. Jest szeroko i fajnie wchodzi w zakrety mimo tego, ze mam miekkie chinskie opony i jezdze na niskim cisnieniu bo miasto mam dziurawe.

          Komentarz


          • Podanie samego ET nie da odpowiedzi czy pasuje czy nie, dopiero szerokosc felgi + ET da pelny obraz
            Black magic

            Komentarz


            • greg505, wiesz jak to jest... zero konkretów ale posta muszę napisać
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • Zamieszczone przez lu5asz
                Zamieszczone przez mirekm71
                Gdzies tu przeczytalem, ze ET35 nie pasuje do skody. Moze ktos rozwinac ten watek? Dlaczego nie?
                Gupoty ktoś pisze.Ja mam takie ET u siebie z 16kami i nic nie obciera nawet przy pełnym załadunku.
                Tutaj bym nie generalizował...spotkałem się z opinią, że w zależności od szerokości felgi i opony przy sporym załadowaniu może czasem obetrzeć. Podobnie miałem w poprzednim aucie - utarła się opinia, że przy wsadzeniu felg 16' i 7J z oponami 205/55/16 trzeba klepnąć kielich żeby weszło i może przytrzeć przy większym obciążeniu...a u mnie z kolei weszło bez problemu i nigdy nie przytarło...a to już kwestia opon

                Ostatecznie ja zdecydowałem się na ET 45 i zakupiłem felgi MSW 22 (black). Zobaczymy co z tego wyjdzie - w poniedziałek pewnie montaż

                Komentarz


                • Panowie, jak są Panie też pytanko

                  te felgi Link nie będą ocierały z oponą 225/45 wydaje mi się że nie ale jeszcze zapytam może akurat ktoś na takich lata

                  pozdrawiam
                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                  Komentarz


                  • gusiak11, pare osob takie miało i nikt nie narzekał, wiec nie ma czego się obawiać

                    Komentarz


                    • Ocierać nie będą...ale problemem jest waga - są strasznie ciężkie.
                      Napisz do kolegi Britos i jak chcesz, to zajrzyj do jego tematu (śmiga na takich felgach).

                      Poza sporą wagą, to wszystko pasuje :P

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez gusiak11
                        Panowie, jak są Panie też pytanko

                        te felgi Link nie będą ocierały z oponą 225/45 wydaje mi się że nie ale jeszcze zapytam może akurat ktoś na takich lata

                        pozdrawiam
                        przy tych felgach przód jest na styk z obrysem

                        tutaj z oponą 205/50/17 - chociaż coś wspominał o 225/45/17 - wysmaruj pw do niego

                        Britos w swojej O2FL ma właśnie takie felgi
                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez LUKI
                          przy tych felgach przód jest na styk z obrysem

                          tutaj z oponą 205/50/17 - chociaż coś wspominał o 225/45/17
                          Dzięki

                          wygląd fajny, pójdą do takiej samej skody tylko czerwonej

                          U siebie mam 205/55/16 na et 35 jest ok nic nie ociera ale tu jest opona 20mm szersza i stąd moje wątpliwości żeby sie nie okazało ze wydane 2000 a felgi nie pasują
                          albo ok ale jak auto ma jednego pasażera
                          http://carsdetailing.blogspot.com/

                          Komentarz


                          • Wygląd świetny - sam takie rozważałem Jednak w końcu postawiłem na 16" MSW 22 Black (i jestem zadowolony, wyglądają nieźle ).

                            Z tego co ja rozmawiałem z Britosem - jeździł na początku na 225/45/17...ale czy nic nie obcierało np. przy max. załadowaniu - najlepiej dopytać.

                            Druga sprawa - biorąc właśnie 205/50/17 trzeba się liczyć z wysokim kosztem zakupu opon - mało popularne. 225/45/17 też najtańsze nie są, ale z uwagi na ich popularność można dorwać coś w dobrej cenie.

                            Komentarz


                            • Sprawa wyjaśniona więc opony 225/45/17 sie mieszczą na tej feledze do OII FL

                              Jeszcze raz dzięki kolegom LUKI, i Britos,

                              P.S. Jak poskładamy to się pochwalimy ja albo właściciel zobaczymy
                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                              Komentarz


                              • Felga Ronal R41 17" ET35 i opony 225/45 wchodzą bez problemu. Od 2 lat jeżdżę i nic nie ociera

                                Komentarz


                                • Witajcie,
                                  Kupiłem niedawno Skodę Ocatvia II FL Combi 4x4 (ma o 24 mm wyższy prześwit od standardowej wersji). Handlarz wstawił do tego samochodu felgi od Scouta i opony mają rozmiar 225/45R17. Moje pierwsze wrażenie po kupnie Skody, było, że auto jest strasznie twarde i czuję każdą nierówność. Wygląd felg jest spoko, ale ja sobie zdecydowanie bardziej cenię komfort oraz dobre trzymanie drogi, dlatego zastanawiam się czy zmieniając felgi i opony na inny rozmiar mógłbym poprawić komfort? Jeśli tak, to jakie zalecacie?
                                  Czy przy 2015/55/R16 zauważalnie odczuję poprawę komfortu?

                                  Komentarz


                                  • pajakleon, zawsze możesz kupić 205/50/17 i zostawić sobie te 17''. Na profilu 50 będzie lepszy komfort. Musisz tylko zobaczyć jaką masz szerokość felgi, bo przy takiej oponce max szerokość to 7.5 cala. Oczywiście najlepiej jak będzie 7.0x17

                                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                    Fotki
                                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                    Fotki

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez mirek_p11
                                      zawsze możesz kupić 205/50/17 i zostawić sobie te 17''. Na profilu 50 będzie lepszy komfort
                                      Temat wałkowany juz na tym wątku kilka razy, jak siedząc za kierownica wyczujesz ok. 6mm różnicy miedzy oponami to szczerze ... chylę czoła
                                      Różnica wg. mnie nie warta zachodu ...

                                      pajakleon,

                                      To zawsze jest kompromis... albo wygląda, lepiej sie trzyma drogi albo masz d...wóz na balonie 195/65/15 ja mam takie na zime, lato to 205/55/16 jak sie przekłada to czuć różnicę pod każdym względem ale po 2-3 dniach przyzwyczaja sie człowiek
                                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                                      Komentarz


                                      • gusiak11, obecnie przesiadłem się z 225/45 na 205/50 i ogólnie wrażenia są pozytywne ( lżej kiera się kręci, jazda w koleinach stała się znacznie przyjemniejsza, profil 50 lepiej amortyzuje na wybojach i felga jest mniej narażona na uszkodzenie, szum opon mniejszy, niższe spalanie ) Z minusów to gorsza trakcja no i wolniej trzeba wchodzić w zakręty, ale można sie do tego przyzwyczaić Warto kupić oponki 205/50/17 wzmacniane XL i z rantem ochronnym

                                        Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                        Fotki
                                        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                        Fotki

                                        Komentarz


                                        • Serio zauważacie różnice w spalaniu między 225, a 205?
                                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez gusiak11
                                            mirek_p11 napisał/a:
                                            zawsze możesz kupić 205/50/17 i zostawić sobie te 17''. Na profilu 50 będzie lepszy komfort


                                            Temat wałkowany juz na tym wątku kilka razy, jak siedząc za kierownica wyczujesz ok. 6mm różnicy miedzy oponami to szczerze ... chylę czoła
                                            Różnica wg. mnie nie warta zachodu ...
                                            ...ale te opony nie mają 6mm różnicy przecież. Różnica w wysokości ścianki to 1,25mm, co na średnicy daje 2,5mm.
                                            SATYNOWA O2 Tour
                                            Z pozdrowieniami
                                            Bartek

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez TwoB
                                              Zamieszczone przez gusiak11
                                              mirek_p11 napisał/a:
                                              zawsze możesz kupić 205/50/17 i zostawić sobie te 17''. Na profilu 50 będzie lepszy komfort


                                              Temat wałkowany juz na tym wątku kilka razy, jak siedząc za kierownica wyczujesz ok. 6mm różnicy miedzy oponami to szczerze ... chylę czoła
                                              Różnica wg. mnie nie warta zachodu ...
                                              ...ale te opony nie mają 6mm różnicy przecież. Różnica w wysokości ścianki to 1,25mm, co na średnicy daje 2,5mm.
                                              tam miało być 0,6mm przepraszam za błąd ops: ale to i tak zle kolega ma racje

                                              pomijając już ze 205/50/17 jest uważana za nietypową i jest sporo droższa od 225/45/17 ale mówię temat już był wałkowany kilka razy wg. mnie szkoda kasy za zmianę nic kolega nie zyska poza troszkę mniejszym spalaniem i jak pisze mirek_p11 mniej wozi w koleinach choć to też dyskusyjna kwestia wynikająca z twardości ścianki opony.
                                              Było 215/50/17 GY i w porównaniu z URS3 225/45/17 parametry pozostałe takie same czyli 94XL, GY dużo bardziej szarpały w koleinach
                                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                                              Komentarz


                                              • Dzięki za porady. Jeśli cena 225/45/R17 jest niższa od 205/50 to zostanę przy 225/45.
                                                Natomiast pytanie o komplet na zimę - wnioskuję, że 225/45/R17 to będzie już za szerokie na śniegi, więc widzę takie opcje:
                                                a) nie kupować drugiego kompletu felg i wstawić zimowe 205/50/R17
                                                b) kupić drugi zestaw felg, jeśli tak to lepiej oponę 195/65/15 czy 205/55/16. 195 lepsza na śniegu, ale 205 lepiej się trzyma drogi, a w sumie w PL tak dużo tego śniegu nie ma, plus ja mam w razie czego 4x4.

                                                Co polecacie?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez pajakleon
                                                  Natomiast pytanie o komplet na zimę - wnioskuję, że 225/45/R17 to będzie już za szerokie na śniegi
                                                  imho coś słabo wnioskujesz...

                                                  Zamieszczone przez pajakleon
                                                  b) kupić drugi zestaw felg, jeśli tak to lepiej oponę 195/65/15 czy 205/55/16. 195 lepsza na śniegu, ale 205 lepiej się trzyma drogi, a w sumie w PL tak dużo tego śniegu nie ma, plus ja mam w razie czego 4x4.
                                                  mieszkasz w DW więc spokojnie 225/45/17

                                                  ale jak nie chcesz 225/45/17 to idź w 205/55/16
                                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                  Komentarz


                                                  • No właśnie problem w tym, że nie tylko po mieście, ale jeżdżę co tydzień w góry i tam już warunki gorsze. Dlatego kupiłem 4x4. Tylko pytanie brzmi czy 225 nie będą za szerokie na śniegi? Czy może jak jest 4x4 to różnicą w szerokości opony 225 i 205 nie ma dużego znaczenia, bo 4x4 dużo i tak da?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X