Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Nowe felgi dla szkodnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koledzy czy do octavi ii będą pasować felgi Moon 16" 7Jx16 ET45 ?
    Dedykowane są rzekomo do yeti i suberba.

    Komentarz


    • Witam,
      Mam pytanko odnośnie felgi i opon potem do tego?
      Mianowicie O2 FL
      Co lepsze:
      17x7j et40
      czy
      17x8j et35
      Proszę podpowiedzcie co lepiej założyć i jakie potem na to oponki naciągnąć.
      Z góry dzięki za pomoc

      Komentarz


      • witam zastanawiam się jak te felgi wyglądają na aucie i jak chowają się z tyłu w nadkole(mile widziane foto) i jaka jest ich nazwa to są neptuny?

        ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...combi-czcz-vrs

        Komentarz


        • To sa oryginalne felgi Skody RS18 cali.Jak wyglądają na aucie?Bardzo dobrze
          Kondziu

          OCP

          Komentarz


          • wiem że ori VRS chodzi mi o ich nazwę, wiem ze dobrze wyglądają(chodź jakoś muszę się jeszcze do nich przekonać bo jakoś tak średnio mi się widzą) tylko jak się chowają w nadkola przy załadunku czy opierają się ładnie na odbojach i nie trą o nadkole np.
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...combi-czcz-vrs

            Komentarz


            • Czemu mają trzeć skoro są ori?
              Felga to Neptune

              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • wiem że niby nie powinny przy 16 nie miał bym takich wątpliwości...ale 18 przy dobrym załadowaniu...a oponki są 225/40 R 18 więc chyba takie jakie powinny być?
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...combi-czcz-vrs

                Komentarz


                • Zamieszczone przez promader Zobacz wpis
                  225/40 R 18 więc chyba takie jakie powinny być?
                  .tak.
                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                  Komentarz


                  • Koledzy a ktoś ma 16x7j et 38?? planuje kupić Borbet'y

                    Komentarz


                    • Witajcie,
                      zapewne gdzieś moje pytanie się pojawiło natomiast muszę szybko podjąć decyzję.

                      Auto: Octavia RS 2008r.

                      Kupuję opony 225/45/17 oraz alufelgi. I przy felgach pojawił się problem z parametrami jakie wybrać.
                      Czy taka felga będzie pasować?
                      • Średnica: 17″
                      • Szerokość: 7,00″
                      • Otwór centralny: 70,10
                      • Rozstaw śrub: 5x112
                      • Osadzenie ET: 48,00

                      Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

                      Komentarz


                      • Koledzy pomóżcie, bo już nie wiem, czy źle szukam...
                        Chcę do mojej białej octavii założyć ładne felgi na lato.
                        Teraz mam oryginalne stalówki z oponami 195/65 R15
                        felga
                        średnica 15''
                        szerokość 6''
                        rozstaw śrub 5x112
                        otwór 57,1 mm
                        ET 47

                        Chcę mieć oponki 225/45 R17
                        i z tego co się już naczytałem, to potrzebuje felgę
                        średnica 17''
                        szerokość 7,5'' (ewentualnie 7'')
                        rozstaw 5x112
                        otwór 57,1 mm
                        ET 40 (ewentualnie 38 - 42) żeby nie obcierały

                        Ale felg o szerokości 7 lub 7,5 cali i ET w okolicach 40 prawie nie ma... Czy ja coś źle myślę?? Owszem, są 6,5 cala, ale nie chcę żeby opona na niej dziwnie wyglądała według tabel, na oponę 225 najlepsza felga to 7,5 cala.

                        Podpowiedzcie coś.
                        Najbardziej chciałbym felgę w miarę ori skoda VAG.

                        Komentarz


                        • Pełno takich jest. "W miarę ori" to co znaczy dla ciebie? Skoda czy inne marki VW AG nie produkują felg, tylko zamawiają. A zamawiają zwykle węższe niż na wolnym rynku. Poszukaj wśród borbet (często od nich biorą), ronal, ats itd. Na 101% znajdziesz w poszukiwanym rozmiarze.

                          Oczywiście, otwór centralny będzie regulowany pierścieniem.

                          A wziąłeś też pod uwagę, że już nie ma czym jechać, a z oponami szerszymi łącznie o 12 cm będzie jeszcze gorzej?
                          Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                          Komentarz


                          • michumal mam do sprzedania swoje DENOM po 2 sezonach z oponami Dunlop Bluresponse 205/55/17
                            Ale odbiór osobisty 3 miasto i okolice
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                              Pełno takich jest. "W miarę ori" to co znaczy dla ciebie? Skoda czy inne marki VW AG nie produkują felg, tylko zamawiają. A zamawiają zwykle węższe niż na wolnym rynku. Poszukaj wśród borbet (często od nich biorą), ronal, ats itd. Na 101% znajdziesz w poszukiwanym rozmiarze.

                              Oczywiście, otwór centralny będzie regulowany pierścieniem.

                              A wziąłeś też pod uwagę, że już nie ma czym jechać, a z oponami szerszymi łącznie o 12 cm będzie jeszcze gorzej?
                              W miarę ori, znaczy, że nie muszą być koniecznie skodowe, mogą być z grupy VAG (jeśli chodzi o kształt).
                              No szukam już drugi tydzień i w rozmiarze 17' 5x112 najczęściej są 6 lub 6,5'' szerokie, jak znalazłem 7'' to ET jest 54 i koła będą schowane.
                              Ja chciałbym felgę pod oponę 225, czyli 7,5 cala z ET około 40, tak, żeby nie wystawały za bardzo, ale też żeby nie były cofnięte do środka za bardzo.

                              Co do Twojej uwagi, że nie ma czym jechać, to ja traktuję moją skodzinę jako autko rodzinne do normalnej jazdy, a nie jak wyścigówkę, na mój styl jazdy, osiągi są dla mnie wystarczające i nie uważam, że te dodatkowe 12 centymetrów spowoduje,że auto przestanie jeździć. Chciałbym po prostu mieć ładne koła i tyle.

                              prezez73
                              dzięki, ale szukam samych felg, oponki chcę nowe, jakie są parametry Twoich felg?

                              Komentarz


                              • Oryginalne Części do Skody i Hondy | czesci.zagielauto.pl
                                Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                                Komentarz


                                • Wszystko pięknie, tyle że ET 49, czyli koło wejdzie do środka na 17mm, a na zewnątrz na 13mm.
                                  A z lektury tego wątku dowiedziałem się, że bezpieczne (żeby nie obcierało) ET to 40 i wtedy mamy 8 do środka 22 na zewnątrz.
                                  Chyba że ktoś podał złe to ET jednak.

                                  Komentarz


                                  • Miałem je zainstalowane w O2 fl 1.4TSI, nic nie obcierało z oponami 205/55/17 , wymiar opony niestandardowy, dużo większa opona, za to dużo lepszy komfort niż na 225.
                                    Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                                    Komentarz


                                    • Kurcze, to miałeś wąską oponę na tą felgę, ja chcę założyć 225 i trochę się boję, że przy tym ET może obcierać.
                                      A same felgi chciałbyś sprzedać? W jakiej cenie?

                                      Komentarz


                                      • niestety ale tylko w komplecie z oponami 2000zł
                                        felga ż takim wymiarem opony super wypełnia nadkole i na pewno ja osobiście nie brał bym już 225 jeżdżąc na 225/17, dużo lepiej jak dla mnie wyglądała felga z oponą 205/17 i było bardziej komfortowo, zwłaszcza na koleinach.
                                        Opona w niestandardowym wymiarze jak moja była duuużo droższa, z tego co pamiętam prawie 2x niż standard, niżej nie sprzedam zestawu niż 2000zł
                                        A wąska opona to 165 ;-)
                                        Załączone pliki
                                        Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                                        Komentarz


                                        • tak to wyglądało (sorki za jakość zdjęcia)
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • No flegi ładne, jednak ja chcę 225. Dzięki.

                                            Komentarz


                                            • Koledzy rozglądam się za czymś nowym na lato, z racji, że obecne poszły na reklamację raczej już ich chciał nie będę.

                                              Szukam czegoś w rozmiarze 18" w budżecie 3000-3500 zł.
                                              Myślałem na 19" ale mam opony 18" po jednym sezonie, szkoda byłoby szukać i płacić za nowe.

                                              Felgi do mojego RS'a 5x112
                                              Warunek konieczny to taki aby felgi były zrobione z twardego materiału i nie deformowały się od uważnej jazdy (czytaj omijanie dziur, krawężników itd).

                                              Ktoś coś poleci?

                                              Zastanawiam się nad felgami z o3 RS, mimo, że design nie bardzo mi pasuje ale jakość ich podobno jest bardzo dobra a na tym głównie mi zależy.
                                              Chodzi mi o ten model

                                              felga.jpg
                                              Ostatnio edytowany przez oolsztyniak; 1498.
                                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                              Komentarz


                                              • Witam chciałbym założyć do mojej octavi hatchback 2004 srebnej alufelgi 17 i mam pytanie czy te by się nadawały czy raczej szukać czegoś innego Link mają one et 40 i 7 cali. Przymierzałem et 30 i 7.5 cala ale wystawały poza obrys z 1.5 cm

                                                Komentarz


                                                • Nie masz czasem OI a co za tym idzie rozstaw 5x100
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                                  przedstawiam smerfetke

                                                  Komentarz


                                                  • mam octavie 2 5x112

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X