Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szyba czołowa OII FL zamiennik czy oryginał?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szyba czołowa OII FL zamiennik czy oryginał?

    Witam,
    W mojej OII fl szykuje się wymiana szyby czołowej ponieważ w wyniku eksploatacji jest wypiaskowana do tego stopnia , że jak świeci słońce to nic przez nią nie widać
    Pytanie brzmi czy kupować oryginalną szybę czy też zamiennik ?
    Jak zamiennik to z jakiej firmy polecacie? No i gdzie w okolicach Katowic polecacie serwis do kupna i wymiany szyb?

  • #2
    Ja zakładałem pilkingtona który nie wytrzymał 10 miesięcy, teraz mam fuayo od 7 m-cy. Jak na razie się sprawuje.
    Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Angel Zobacz wpis
      Ja zakładałem pilkingtona który nie wytrzymał 10 miesięcy, teraz mam fuayo od 7 m-cy. Jak na razie się sprawuje.
      A koszt fuayo (samej szyby) ?

      Komentarz


      • #4
        Fuayo 440 a pilkington 550
        Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

        Komentarz


        • #5
          ok dzięki za pomoc, bo dzwoniłem do aso z czystej ciekawości ile oryginał i... 1800 zł za wszystko czyli szyba 1200 zł , 400 montaż, 200 montaż czujnika deszczu.

          Komentarz


          • #6
            Nie policzyli Ci czujnika, który jest integralną częścią szyby . W przedlifcie co prawda, ale tam z AC podliczyli mnie 3 klocki z hakiem.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
              Nie policzyli Ci czujnika, który jest integralną częścią szyby . W przedlifcie co prawda, ale tam z AC podliczyli mnie 3 klocki z hakiem.
              Jak dzwoniłem do ASO to powiedzieli że czujnik trzeba na nowo przykleić jakimś żelem i stąd ta cena

              Komentarz


              • #8
                Bakus900 może mają podwójne standardy dla AC i dla prywatnych...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
                  Bakus900 może mają podwójne standardy dla AC i dla prywatnych...
                  Tak czy siak 1800 zł to jest przesada

                  Komentarz


                  • #10
                    Polecam nordglass w Katowicach na ul. Zeliwnej, tanio, szybko, od ręki zalatwione, miła obsługa, naklejkę z rejestracją też ci przekleja w cenie.

                    Jak by ktoś zmieniał auta z innego miasta i miał t z naklejkę do zerwania to dosłownie chwila roboty i 10zl biora.
                    Octavia II Tour

                    Komentarz


                    • #11
                      Pilkington albo Sekurit. W dobrym zakładzie znajdziesz. Kiedyś się orientowałem to ok 550zł + montaż. Odradzam za to Nordglass. Kiedyś wymieniłem, za wycieraczkę spadł liść (!) i już na zawsze zostały rysy na szybie. Dużo ludzie narzeka, że to szkło jest "miękkie" i podatne na zarysowania.

                      GARAŻ

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja odnosze wrazenie ze teraz wszystkie szyby sa robione z jakiegos syfu.

                        W starym Audi (15 lat) po 250kkm oryginalna szyba wyglada lepiej niz dwu letnia ori z ASO Skody na wymiane po 30kkm przebiegu. No to co jest ?? U nas jest inny wiatr znad Sahary czy co ??

                        Wiec ja uwazam, ze obojetne co wsadzic bo albo kamien zaraz strzeli, albo i tak za 2-3lata trzeba bedzie ja wymienic, bo bedzie tak zrysowana i wypiaskowana.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X