Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Interwał wymiany rozrządu 1.6TDI CAYC ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Interwał wymiany rozrządu 1.6TDI CAYC ?

    W Octavia 2 1.6TDI CAYC poliftingowa posiadam taką naklejkę, która sugeruje interwał wymiany rozrządu na 50k km. Instrukcje piszą różnie od 150k km do 210k km. Opinie na forach też różne...
    A jak powinno być i czy to zależy od producenta paska i napinaczy? A jakie najlepsze?

    IMG_5123.JPG

  • #2
    jeśli masz ori rozrząd to według instrukcji co 210tys
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • #3
      Co 210 kkm

      Komentarz


      • #4
        Ok, tylko czemu na naklejce jest interwał 50k km? (wymiana przy 160k km a kolejna zaplanowana na 210k km)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez toivlas Zobacz wpis
          50k km?
          tak niski interwał to aż nie możliwy nawet starsze auta miały 60,a później 90kkm
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            Ktoś sobie z palca wyssał te daty. Przewertowałem programy Elsa Win oraz ETKA i nie znalazłem tam żadnych informacji na temat następnej wymiany paska rozrządu niż ta po 210 000 km.
            Najprawdopodobniej producent nie przewiduje kolejnej wymiany ;-) Szkoda tylko, że nie ma tam takiej informacji, że np. co 210k km lub co 5 lat, bo przecież elementy gumowe wieczne nie są.
            Jeszcze mi przychodzi do głowy taka myśl, ze mechanik jak robił ci rozrząd to nie wymienił pompy wody i dlatego wpisał taki mały interwał.
            Ja wymieniłem przy 160 (mam gdzieś zapisane) razem pompą wody - jak będę miał 260 to znowu wymienię.

            Komentarz


            • #7
              Wymienili przy 160, nastepna wymiana za max 5 lat i 90kkm. Portfela nie rozerwie, a zawsze spojniej sie spi

              A pompy wody to na 99% nie wymienili, bo na zachodzie stosuja metode wymiany gdzie zmieniaja rolki, pasek, napinacz i co druga wymiane pompe wody.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                u mnie w CAYC-u na gw. przy 100tyskm zaczeła lać pompa....ASO wymieniło samą pompę rozrządu nie wymienili
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X