Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda octavia tour 2 -1.6 MPI BSE-kontrolki asr i kontrola układu spalin

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda octavia tour 2 -1.6 MPI BSE-kontrolki asr i kontrola układu spalin

    Witam.
    Tydzień temu zaświeciły się dwie kontrolki-asr i kontrola układu spalin.
    Autem szarpało w czasie jazdy i był trochę bez mocy,trochę nim pogazowaliśmy na wolnym biegu, było parę głośnych huków z wydechu i wyłączyliśmy silnik.
    Na drugi dzień auto zostało odpalone i kontrolki się już nie świeciły a auto miało swoją moc.
    Wczoraj ponownie zaświeciła się kontrolka ale tylko od kontroli układu spalin i te same efekty czyli szarpało autem.
    Auto mamy od nowości i ma przejechane 95 tysięcy kilometrów. I chciałem zaznaczyć że od nowości nic nie było w nim zmieniane oprócz oleju i hamulców.
    Parę dni temu byliśmy u mechanika żeby na razie podłączył komputer i powiedział nam mniej więcej jaka może to być usterka.
    Po podłączeniu powiedział nam że komputer pokazuje jakieś problemy na 1 i 4 cylindrze i zasugerował że to może być cewka zapłonowa.Oprócz tego powiedział też że koniecznie wymiana świec zapłonowych i przewodów.
    Czy świece i cewka lub przewody mogą powodować te problemy?

    I przy okazji chciałem się zapytać co powinno być wymienione w aucie które ma już prawie zrobione 100 tysięcy kilometrów, np. pasek rozrządu kiedy powinien być wymieniony.

    Albo czy można znaleźć gdzieś w internecie listę co powinno być wymienione w aucie po przejechaniu iluś tam kilometrów.
    Za pomoc z góry dziękuje.

    Skoda Octavia Tour 2 -1.6 MPI BSE zakupiona w 2012 roku.

  • #2
    No gratuluję , 95 tys bez wymiany świec .... Po 60 tys jazdy na benzynie powinny zostać wymienione . O kresy przeglądowe oraz co i kiedy powinno być wymienione znajdziesz w książce serwisowej którą dostaliście wraz z samochodem . Płyn hamulcowy też do wymiany .

    Komentarz


    • #3
      Właśnie przy przeprowadzce instrukcja i książka serwisowa nam gdzieś się zagubiła.

      Komentarz


      • #4
        No i ten czas niestety leci człowiek zawsze zalatany i nigdy nie miał czasu a auto sprawowało się wręcz doskonale.

        Komentarz


        • #5
          Jak masz 95 000 km to pasek rozrządu razem z pompa wody też do wymiany. Ile auto ma lat?

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Auto odebrane w salonie w grudniu 2 dni przed sylwestrem w 2011 roku.

            Komentarz


            • #7
              Oj przepraszam żona już mnie poprawiła- auto odebrane w grudniu ale w 2010.- wtedy kiedy tour 2 wchodził na salony.

              Komentarz


              • #8
                To pasek zdecydowanie do zrobienia tak jak pisałem oraz jak poprzednicy - płyn hamulcowy, świece koniecznie - po ich wymianie wyjdzie czy trzeba jeszcze wymienić cewkę i przewody zapłonowe.

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Ok-narazie na poniedziałek jesteśmy ustawieni na wymiane świec i przewodów a potem się ustawimy z mechanikiem na wymianę reszty co powinno być zmienione.

                  Komentarz


                  • #10
                    To powodzenia.
                    Ogarniesz świece i przewody i będzie poprawa, potem reszta obowiązkowych wymian i następne 8 lat nudy

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • #11
                      Już nie pamiętam nr błędów ale u mnie przy takich samych objawach pomogła wymiana świec, przewodów i cewki.

                      Komentarz


                      • #12
                        A czy muszę wymieniać pompę wody gdy będzie będzie wymieniany pasek rozrządu?

                        Komentarz


                        • #13
                          Wypada wymienić dla własnej spokojności . Pasek i napinacz obowiązkowo . Pasek alternatora wraz z rolką również . Olej w skrzyni biegów też by wypadało .

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Kot72 Zobacz wpis
                            Olej w skrzyni biegów też by wypadało .
                            Ma 90 000 m najechane, niech ogarnie to co niezbędne na maxa.
                            Rozrząd kompletny z pompą wody oraz świece i kable i może cewka jeśli konieczna.

                            ...Moje Cappuccino MPi...

                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                            Komentarz


                            • #15
                              Ok na razie dzięki wam za wszystkie porady.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X