Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana płynu chłodzącego BSE O2T

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana płynu chłodzącego BSE O2T

    Witam. Chciałbym zrobić płukanie układu chłodzącego ze względu iż poprzedni właściciel po wymianie uszczelki pod głowicą nie zrobił płukania z nagaru po oleju. Niestety jak zauważyłem w mojej O2 Tour BSE nie ma zaworu spustowego płynu chłodzącego na rurce na dole chłodnicy. Nie ma otworu w osłonie i ręcznie od góry nie wymacałem ani zaworu ani dodatkowego króćca, jest tylko czujnik tam. Moje pytanie jest następujące, czy jest jakiś prosty i łatwy patent na wypuszczenie całego płynu z układu (bo chyba w takim przypadku jak nie ma tego zaworu spustowego to bez kanału się nie obejdzie?) oraz kolejne, czy występuje w tym aucie "odpowietrznik" układu chłodzenia ?
    Nie wiem co było wcześniej lane i czy w ogóle wymieniał poprzedni właściciel płyn stąd będzie wlany płyn czyszczący, a potem wypłukane wodą dem. tak aby było już czysto i zalany od nowa gotowym płynem.
    Pozdrawiam

  • #2
    Spuść płyn odpinajac wąż od chłodnicy na samym dole. Trochę zostanie za termostatem ale nie wiele max 0.5l możesz też wyciągnąć termostat.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X