Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II 1.6Mpi BSE Ustawienie Gazu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II 1.6Mpi BSE Ustawienie Gazu

    Witam Panowie

    Przydałby się temat dla posiadaczy Octavii z silnikiem 1.6 Bse z fabryczną instalacją gazową.

    Powinniśmy zacząć od początku jakiego kabelka użyć? Jakie oprogramowanie i skąd je pobrać będzie najlepsze do łatwej i szybkiej kalibracji instalacji?
    Następnie można by przejść do prawidłowych korekt ustawiania map itp. itd.
    W temacie można by również poruszyć serwisowanie instalacji oraz manuale dotyczące wymiany części, filtrów i inne ciekawe pomysły.
    Liczę na zaangażowanie osób znających się na rzeczy oraz pasjonatów z zamiłowaniem do dłubania przy swoich skodzinach.

  • #2
    Witaj.

    Tu znajdziesz wszystkie informacje odnośnie fabrycznych instalacji, komponentów serwisowania oraz oprogramowania.

    Właściciel forum jest pasjonatem z zamiłowania. Napisał REWELACYJNY program do strojenia instalacji LR w autach, który stroi sam instalację.

    Kabel kup na allegrogo, potem się tam zaloguj i wszystko ogarniesz sam w swoim aucie.

    Ja przy jego zdalnej pomocy wystroiłem swoja instalację, wymieniłem wtryskiwacze itd.

    Forum Omegas Reader - Wykaz forów

    Powodzenia.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Ja kupiłem sobie ten kabel i 3 końcówki, pod Win 10 nic nie musisz instalować (sterownik EFDTI) i śmiga. Program do LR znajdziesz w necie (ja pobrałem z jakiegoś chomika)
      kabel: https://viaken.pl/pl/interfejs-lpg-usb-pro-bazowy.html
      reszta co do strojenia itp to znajdziesz na necie
      Ostatnio edytowany przez smajler; 44848.

      Komentarz


      • #4
        Kabelek zakupiony coś tam patrzałem ale nie bardzo wiem co z czym się je, myślę że wszystkiego z czasem się nauczę. Spójrzcie na parametry jakie odczytałem i doradzie czy coś zmienić. Oraz dlaczego nie mogę zrobić automatycznego mapowania w programie omegas 2.16.9?





        Komentarz


        • #5
          Maniek89 wejdź na stronkę którą CI podałem wyżej, ściąg program Omegas Reader i instrukcję do niego i wszystko zrobisz sam. Ja z oryginału LR korzystam tylko wtedy gdy mam zapisać konfigurację do pliku lub sprawdzam czy nie ma błędów. Reszta to tylko Omegas Reader. Jak go zarejestrujesz to program podczas jazdy zapisuje pracę instalacji do pliku a potem wysyła ten zapis do właściciela forum a on jak znajdzie czas to CI napisze co masz źle ustawione

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Panowie mamy na forum może kogoś z Gdańska kto ogarnia te ustawienia i wgl temat naszych Skodzin z lpg może dało by rade się umówić na jakiś krótki instruktaż. Pierwszy samochód na gaz a nigdy nie widziałem jak ustawiają gaz pod korekty i tak dalej a lepiej dwa razy zapytać niż mam raz coś namodzić. Kabelek posiadam oraz laptopa z programem od Landi a także omegas readera. Oczywiście 4-ro Pak pod Niedzielny meczyk stawiam.

            Komentarz


            • #7
              Warsztaty polecanie u Ciebie

              Error 503: Unknown domain

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                Jak ściągałem z chomikuj soft do LR to była także instrukcja jak kalibrować i na czym to polega. Poszukaj po chomikach i pewnie znajdziesz o co to w ogóle chodzi

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X