Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Naprawa blacharsko-lakiernicza w Aso a GWARANCJA na perforacje nadwozia .

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Naprawa blacharsko-lakiernicza w Aso a GWARANCJA na perforacje nadwozia .

    Witam !
    Chciałbym poradzić sie forumowiczów na temat problemów z naprawa w ASO. Tym razem problem dotyczy wadliwie wykonanej naprawy blacharsko lakierniczej w ASO w Lublinie. Co prawda naprawa miała miejsce w 2012 roku- przelakierowanie błotnika tylnego po delikatnej obcierce parkingowej . W zimie zauważyłem bomble (wykwity) w miejscu naprawy . Aso odmówiło mi naprawy reklamacyjnej ze względu na czas który upłynąl od momentu naprawy czyli ok.6 lat. Może ktoś jest zorientowany w przepisach gwarancyjnych dotyczących nadwozia Skody .Skoro gwarancja na perforację nadwozia wynosi 12 lat a Aso odmawia naprawy skorodowanego błotnika ( okazało sie ,że pod parchami (bomblami) blacha jest przekorodowana na wylot (dziury w błotniku !!!) to czy ma prawo do odmowy naprawy reklamacyjno- gwarancyjnej skoro gwarancja na perforację trwa do 2021 roku (Skoda jest z 2009 roku )??

    Z góry dziękuję za porady .
    Maxio
    Czarna turbo torpeda

  • #2
    A czy serwisujesz cały czas skode w ASO zgodnie z harmonogramem książki serwisowej? Bo jak nie to pewnie gwarancja na blachę przepada

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
      A czy serwisujesz cały czas skode w ASO zgodnie z harmonogramem książki serwisowej? Bo jak nie to pewnie gwarancja na blachę przepada
      Potwierdzam. Każde ASO w tym temacie działa tak samo - brak serwisów/przeglądów zgodnych z harmonogramem - brak gwarancji na perforację nadwozia.

      Przechodziłem to z Peugeotem 207. 1 rok bez przeglądu i brak gwarancji na perforację nadwozia.

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis

        Potwierdzam. Każde ASO w tym temacie działa tak samo - brak serwisów/przeglądów zgodnych z harmonogramem - brak gwarancji na perforację nadwozia.

        Przechodziłem to z Peugeotem 207. 1 rok bez przeglądu i brak gwarancji na perforację nadwozia.
        Niestety nie przechodziłem przeglądów blacharskich ponieważ auto było prawie cały czas za granicą .
        Chodzi mi głównie o fakt ,że naprawy blacharskie wykonywałem w ASO własnie z powodu obaw o utratę gwarancji. A teraz oni wypinają się na mnie... Poza oznakami korozji po wykonanej naprawie na aucie tzn na innych elementach nie ma korozji .
        Dzięki za odpowiedzi ..

        Pozdro
        Czarna turbo torpeda

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez maxio Zobacz wpis
          Poza oznakami korozji po wykonanej naprawie na aucie tzn na innych elementach nie ma korozji .
          Pozostaje CI kupić używany element z oryginału i dać do wymiany/polakierowania bo zamienniki są lipnej jakości.

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis

            Pozostaje CI kupić używany element z oryginału i dać do wymiany/polakierowania bo zamienniki są lipnej jakości.
            Chodzi niestety o tylny błotnik..
            Czarna turbo torpeda

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez maxio Zobacz wpis

              Niestety nie przechodziłem przeglądów blacharskich ponieważ auto było prawie cały czas za granicą .
              Chodzi mi głównie o fakt ,że naprawy blacharskie wykonywałem w ASO własnie z powodu obaw o utratę gwarancji. A teraz oni wypinają się na mnie... Poza oznakami korozji po wykonanej naprawie na aucie tzn na innych elementach nie ma korozji .
              Dzięki za odpowiedzi ..

              Pozdro
              W takim wypadku poprostu do napraw wybrałeś droższą firmę i jedyne co od nich dostawałeś do jekojma za usługe na rok czy dwa lata i nie ma się to nic do gwarancji od producenta na blachę Także możesz u nich kupić naprawę błotnika lub udać się do innego tańszego blacharza który ci to zrobi.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez maxio Zobacz wpis
                Chodzi niestety o tylny błotnik..
                Jeśli to sam brzeg to zostaje reparaturka. Nic innego nie można zrobić.

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Zawsze można kupić ćwiartke, reperaturka brzegu czy nie i tak spawać trzeba

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
                    Zawsze można kupić ćwiartke, reperaturka brzegu czy nie i tak spawać trzeba
                    No to przosz

                    CZ1



                    CZ2


                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X