Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przeglad 1.4 TSI po 90tys.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przeglad 1.4 TSI po 90tys.

    Hej

    Zbliza sie niestety 90tys wiec porzeglad musze zrobic...

    Jaki jest dokladnie zakres - filtr powietrza, filtr kabinowy, olej, plyn hamulcowy?
    Czy cokolwiek z rozrzadem przy tym przebiegu sie robi???

    Nie moge znalezc jaki dokladnie mam silnik na pasku czy lancuchu?
    Moj VIN to TMBHJ61Z0D2121296. Pomozecie?

    Jakub

  • #2
    Zalecenia (część z dokumentacji, część z głowy):
    - Olej:
    ----tryb Long-Life - wymiana co 30.000 lub według wskazań,
    ----tryb stały: wymiana co 15.000 (zalecane, ja zmieniam co 10.000),
    - Filtr powietrza: co 60.000 km lub 6 lat (ja zmieniam co drugą wymianę oleju, bo koszt praktycznie żaden),
    - Filtr paliwa: zależny od modelu, w Skodach jest chyba wymienny i wymiana co 60.000 km (z głowy), w Audi i Passacie zintegrowany z pompą i jest tzw. lifetime czyli niewymienny oddzielnie.
    - Świece zapłonowe: co 60.000 km, choć ja wymieniłem po 40.000 bo już szarpał więc raczej należałoby to zmniejszyć lub zawsze wymieniać na porządne świece (poprzednik zakładał BERU, ja dałem NGK takie jak w oryginale).
    - Olej w skrzyni biegów manualnej: kontrola co 60.000 km, ja polecam co tyle go wymieniać, bo skrzynie nie grzeszą trwałością.
    - Płyn hamulcowy: wymiana co 2 lata.
    - Płyn chłodniczy: kontrola co 2 lata.

    Rozrząd niby jest również "lifetime" (jak każdy łańcuchowy) ale warto zrobić kontrolę w okolicach 100.000 km (czy pasują blokady), a jeśli pojawiają się hałasy przy odpalaniu raczej wymiana (i co ważne podwyższone obroty i świst turbiny raz na jakiś czas to normalne w 1.4 TSI - to nie awaria, to tak na zaś jakbyś myślał, że to już rozrząd).

    Komentarz


    • #3
      Hej

      Tak mi sie wydawalo, ze mam CAXA Dzieki. Jeszcze z tydzien - dwa i trzeba bedzie niestety wrocic z serwisu na butach

      ps. Z drugiej strony u mnie w zasadzie ograniczy sie robota do wymiany oleju i filtra, moze wiec samemu? hmm
      Ostatnio edytowany przez kukubara; 6828.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X