Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kilka pytań O2 1.9 tdi (rozrząd, chip tuning)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kilka pytań O2 1.9 tdi (rozrząd, chip tuning)

    Witam. Za miesiąc będę wymieniał rozrząd w swojej octavii 2FL 1.9 tdi 105km (bls) i chciałbym zakupić oryginalne zamienniki, jakie szły na pierwszy montaż, oczywiście nie w Aso. Ma ktoś informacje, jakiej firmy kupić pasek, rolki i pompę wody?

    Pytanie 2: mam w planie wykonać lekki chip tuning do max 130 km. Czy nie odbije się to w jakiś sposób na podzespołach? Mam na myśli turbo, wtryski, dwumasa? Mam 245 tys oryginalnego przebiegu, silnik zdrowy bez wycieków, dpf czysty.

    Czy powinienem wyrzucić dpf i egr przy podniesieniu mocy? Jeśli wyrzucę egr, a dpf zostawię to czy spaliny „nie zjedzone” przez silnik zapchają mi dpf?

    Dziękuje za wszelka pomoc.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • #2
    Co do rozrządu to po cholerę przepłacać. Teraz są zestawy Dayco z pompą za niecałe 300 zł. Zestaw bdb jakościowo. Masz w nim pasek Dayco (pierwszy montaż), rolki na łożyskach GMB, NSK, NTN które niczym nie ustępują dla łożysk INA. Z pompami nie ma żadnych problemów po 120kkm wyglądają jak nowe.

    Jak osprzęt działa poprawnie to nie wyrzucaj tylko spokojnie rób virusa nic się złego z motorownią nie stanie.

    Komentarz


    • #3
      siema
      kolego nie oszczędzaj na rozrządzie. ja wsadziłem komplet INA do 2.0 TDI ( pasek, pompa, rolka, napinacz), jak poszukasz na necie w dobrej cenie będzie.i głowa spokojniejsza

      Komentarz


      • #4
        rozumiem, że Dayco (pasek, rolka napinacz, pompa) szły na pierwszy montaż? Właśnie zastanawiam się między Dayco, INA, Contitech. DPF raczej zostawie, bo mają być jakieś zmiany w przepisach dot. spalin, ale EGR mogę wyrzucić? podobno to tylko niszczy silnik, "jedząc" swoje spaliny.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X