Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odgrzybianie klimatyzacji - Octavia II FL 2010

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odgrzybianie klimatyzacji - Octavia II FL 2010

    Witam,

    Poczytałem sobie trochę o odgrzybianiu klimatyzacji, mam wyjąć filtr i podać piankę itd ...

    Nie ma problemu, ale ma ktoś jakiś manual ze zdjęciami, żebym wiedział w którą stronę w komorze filtra pryskać czyli dokładnie gdzie jest parownik. Może macie jakiś schemat serwisowy, aby wyobrazić sobie konstrukcyjnie umiejscowienie filtra w stosunku do wentylatora i parownika.

    Gdzie jest filtr, jak się wymienia to wiem

    Proszę o pomoc !
    Ostatnio edytowany przez golibroda; 7638.
    Pozdrawiam
    Piotr


  • #2
    jest na forum instrukcja filmowa, poszukaj

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Video od kolegi HAKSIU

      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #4
        Dziękuję, film znam i już oglądałem.

        Wsadzałem rękę w otwór po filtrze, jest tam jakiś tunel w lewą stronę w okolicach lewego górnego narożnika filtra. Nie wiem tylko jak daleko mam wsunąć wężyk i czy pryskać w kierunku frontu czy tyłu samochodu, bo nie wiem gdzie i jak umieszczony jest parownik.

        Raczej chodziło mi o jakiś schemat (zdjęcie) tej części tunelu z filtrem i parownikiem.
        Pozdrawiam
        Piotr

        Komentarz


        • #5
          Może to Ci da pogląd na temat:
          Loading...
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • #6
            Jak się położysz pod schowkiem i poświecisz latarką to powinieneś zobaczyć co i jak. Z tego co pamiętam to przez otwór na filtr widać parownik.

            Wysłane przy użyciu Tapatalka


            Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
              Może to Ci da pogląd na temat:
              Loading...
              Tutaj już coś widać. Dziękuję. Próbuję sobie wyobrazić
              Pozdrawiam
              Piotr

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez opermon Zobacz wpis
                Jak się położysz pod schowkiem i poświecisz latarką to powinieneś zobaczyć co i jak. Z tego co pamiętam to przez otwór na filtr widać parownik.

                Wysłane przy użyciu Tapatalka

                Wiem, że wchodzę wężykiem przez wnękę filtra, kieruję się do góry i w lewo. Jestem wtedy w kanale powietrznym, który prowadzi do parownika. I jak dotrę końcówką do parownika ( jaka to długość od wejścia do kanału do samego parownika ?), który umiejscowiony jest chyba prostopadle do kierunku jazdy to mam psikać w prawo (kierunek jazdy) czy w lewo (kierunek wnętrza samochodu) ? A może gdzie popadnie Logika mówi, że w prawo w kierunku silnika, ale któż to wie !


                W sumie tylko tego szczegółu mi brakuje
                Ostatnio edytowany przez golibroda; 7638.
                Pozdrawiam
                Piotr

                Komentarz


                • #9
                  Jak wsuniesz rurkę to parownik masz po lewej stronie (po strobie kabiny). Nie ma tam za wiele miejsca, od parownika do obudowy masz może z 3-4 cm luzu więc jak wsadzisz rurkę do końca i będziesz ją powoli wyciągał to pianka będzie i tak w całej przestrzeni jaka tam jest. Jak będziesz miał wszystko to tak jak pisałem weź latarkę połóż się i zerknij, a będziesz wszystko widział.
                  Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez opermon Zobacz wpis
                    Jak wsuniesz rurkę to parownik masz po lewej stronie (po strobie kabiny). Nie ma tam za wiele miejsca, od parownika do obudowy masz może z 3-4 cm luzu więc jak wsadzisz rurkę do końca i będziesz ją powoli wyciągał to pianka będzie i tak w całej przestrzeni jaka tam jest. Jak będziesz miał wszystko to tak jak pisałem weź latarkę połóż się i zerknij, a będziesz wszystko widział.
                    O to chodziło. Konkretnie i precyzyjnie. Dziękuję bardzo.
                    Pozdrawiam
                    Piotr

                    Komentarz


                    • #11
                      Zanim użyjesz tej pianki radzę sprawdzić jak wygląda powierzchnia nią pokryta po wyschnięciu - większość pozostawia lepką, oleistą warstwę do którego przylega kurz i wszelkie inne drobinki przepuszczone przez filtry. W krótkim czasie parownik wygląda gorzej niż przed "czyszczeniem".

                      Komentarz


                      • #12
                        Najlepiej jak juz ktos ma zamiar ogarnac parownik od sytony filtra uzyc chemi caljowicie plynnej silnie odkarzajacej aby zabic to co rosnie i splukac zanieczyszczenia aby splynely na zewnatrz. Pianka nie zmyje nic tylko zakryje do czasu odparowania.
                        Ja uzylem wurtha do odkarzania parownika, i cale lato spokoj mam od zapachow juz. Alebprzy aplikowaniu jest tak mocny ze faze mozna zlapac przy aplikowaniu, tym bardziej ze chcialem dokladnie odkazic parownik i prawie caly mi poszedl. Pod samochodem ciemna masa wyplynela i jestem teraz pewien ze mam czyste powietrze bez grzybni i bakterii.

                        Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X