Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia JHT - jak wymienić olej?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzynia JHT - jak wymienić olej?

    Witam Kolegów,

    Z racji profilaktycznej wymiany "płynów ustrojowych" w moim aucie tym razem wpadłem na pomysł odświeżenia oleju w skrzyni biegów. Skrzynia JHT - pięciobiegowa. Proszę o informację jaka jest procedura wymiany oleju w tej skrzyni. Z tego co gdzieś przeczytałem, należy odkręcić korek spustowy oraz jakąś dodatkową śrubę. Także wlewanie oleju odbywa się w inny sposób niż normalnie. Niestety wszędzie są tylko szczątkowe informacje na ten temat. Proszę o jakieś szersze wskazówki.

    Pozdrawiam

  • #2
    Nieaktualne. Odpowiedzi udzielono mi na konkurencyjnym forum.

    Komentarz


    • #3
      Widzę, że masz BSE silnik więc pewnie skrzynia szła taka sama 5-cio biegowa po lifcie. Też mam 5b i myślałem o wymianie oleju. Możesz podać te informacje to przydadzą mi sie i może komuś jeszcze z forum? Olej jaki zalewasz? ASO czy cos innego?

      Komentarz


      • #4
        Olej zalałem oryginalny zakupiony w ASO. Cena wyszła około 120zł za dwie litrowe butelki. Wymiana oleju w JHT jest bajecznie prosta. Są w skrzyni dwa otwory - dolny spustowy i górny wlewowy. Odkręcasz dolny, zlewasz całą zawartość. Następnie górnym za pomocą lejka i wężyka zalewasz nową oliwę aż pod krawędź otworu, żeby się delikatnie ulało. Mi weszło 1,75 litra. Na filmie masz identyczną wymianę. Skrzynie JHT zwłaszcza z silnikami BSE dostają mocno w d... z racji wysokich obrotów. Mój olej przy przebiegu 90kkm miał kolor przepalonego karmelu więc prosiło się o wymianę.




        403 Forbidden

        Komentarz


        • #5
          A była róźnica między starym a nowym była oprócz koloru?

          Komentarz


          • #6
            Tzn? Nie przyglądałem się dokładniej na gęstość.

            Komentarz


            • #7
              Chodziło mi o gęstość. A różnica jakaś jest w pracy skrzyni?

              Komentarz


              • #8
                U siebie nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu przed i po wymianie oleju.

                Komentarz


                • #9
                  Witam. Zapraszam na mój film o wymianie oleju w skrzyni JHT




                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X