Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wypalanie filtra dpf a kontrolki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wypalanie filtra dpf a kontrolki

    Witajcie.
    Miałem wszystkie objawy wypalania dpf a kontrolki nic nie pokazywały. Możliwe?
    Czy po prostu silnik był gorący i wentylatory chodziły i były podwyższone obroty i spalanie?
    Ktuś cuś?

    Wysłane z mojego R1 HD przy użyciu Tapatalka


  • #2
    W przypadku wypalania dpfa nie świeci żadna kontrolka , podwyższają się obroty i spalanie , dopiero jak dpf się zapcha i nie da rady go wypalić to zapala się kontrolka

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez zadariusz1
      W przypadku wypalania dpfa nie świeci żadna kontrolka , podwyższają się obroty i spalanie , dopiero jak dpf się zapcha i nie da rady go wypalić to zapala się kontrolka
      Jak dobrze mieć kogoś kto pouczy. Dziękować wielce.
      PE.

      Wysłane z mojego R1 HD przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez zadariusz1
        W przypadku wypalania dpfa nie świeci żadna kontrolka , podwyższają się obroty i spalanie , dopiero jak dpf się zapcha i nie da rady go wypalić to zapala się kontrolka
        Jak dobrze mieć kogoś kto pouczy. Dziękować wielce.
        PE.

        Wysłane z mojego R1 HD przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez zadariusz1
          W przypadku wypalania dpfa nie świeci żadna kontrolka , podwyższają się obroty i spalanie , dopiero jak dpf się zapcha i nie da rady go wypalić to zapala się kontrolka
          A w innych autach tego koncernu? Tez kontrolki się nie świecą? Widziałem na yt że sie świecą.

          Wysłane z mojego R1 HD przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            Jak się świeci to znaczy że masz już problem... Jak wszystko działa poprawnie to poza tym co kolega wyżej napisał nie ma śladu.

            Komentarz


            • #7
              No wiec tak. Wypalanie przebiegło bez problemów. Najpierw trwało kilkanaście minut (jakieś 10 min) i je przerwałem, gasząc silnik. Po 3 dniach odpaliłem auto i jechałem ok. 25 minut i w ciągu tych minut skończył się proces. Auto miało podniesione obroty i spalanie. Po stronie tłumika było cieplej niż zwykle. ale bez przesady. Tak to u mnie trwało. Poprzedni właściciel też tak miał i nawet mi opowiadał, że jakby nie wiedział, że tak się to odbywa to nawet by nie wiedział że było. Z ze mną tak samo.
              Jak się komuś ten post przydaje to proszę bardzo. A jak wątek niepotrzebny to chyba można zamknąć?

              Komentarz


              • #8
                nie dopalił do końca, zapisał to sobie i w ciągu najbliższych jazd wypalił się jeszcze raz, to normalne
                dla mnie szkoda, że nie ma sygnalizacji wypalania, np. piknięcie i mrugająca kontrolka dpfa, po wypaleniu piknieni ecię i kontrolka gaśnie
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez krzynol
                  nie dopalił do końca, zapisał to sobie i w ciągu najbliższych jazd wypalił się jeszcze raz, to normalne
                  dla mnie szkoda, że nie ma sygnalizacji wypalania, np. piknięcie i mrugająca kontrolka dpfa, po wypaleniu piknieni ecię i kontrolka gaśnie
                  Super. Dzięki. Warto wiedzieć.

                  Wysłane z mojego R1 HD przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                  • #10

                    Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
                    W przypadku wypalania dpfa nie świeci żadna kontrolka , podwyższają się obroty i spalanie , dopiero jak dpf się zapcha i nie da rady go wypalić to zapala się kontrolka
                    Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
                    Jak się świeci to znaczy że masz już problem
                    Zapalenie się kontrolki każdemu może się zdarzyć, jeśli przez pewien czas jeździ na krótkich dystansach, ale to jeszcze nie tragedia ani żaden poważny problem. Mnie to się przytrafiło kilka razy, ale po odpowiedniej kilku- kilkunasto- minutowej "wycieczce" dpf się wypalił i kontrolka gasła.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X