Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ON - Paliwa premium Wasze opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ON - Paliwa premium Wasze opinie

    Witam Was serdecznie, jestem ciekawy Waszych opinii dotyczących paliw (głównie chodzi mi o diesla) premium typu Verva, Ultimate i wszystkie inne z tzw. uszlachetniaczami. Mają one niby jakies dodatki i jak każda z tych stacji twierdzi, że są one super, ale są też opinie, że są one bardziej suche i nie są dobre do układów CR. Ciekaw jestem Waszych opinii i np. tego czy faktycznie auta pala mniej np. Takiego oleju napędowyego czy wlasnie jest odwrotnie?
    Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!


  • #2
    Sam kiedyś się nad takimi dodatkami zastanawiałem. Pytałem wielu osób o co kaman i większość mi tego typu wynalazki odradzała.
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
    przedstawiam smerfetke

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez upel Zobacz wpis
      Witam Was serdecznie, jestem ciekawy Waszych opinii dotyczących paliw (głównie chodzi mi o diesla) premium typu Verva, Ultimate i wszystkie inne z tzw. uszlachetniaczami. Mają one niby jakies dodatki i jak każda z tych stacji twierdzi, że są one super, ale są też opinie, że są one bardziej suche i nie są dobre do układów CR. Ciekaw jestem Waszych opinii i np. tego czy faktycznie auta pala mniej np. Takiego oleju napędowyego czy wlasnie jest odwrotnie?
      2-3lata temu zwykly ON z Orlenu w mocnych mrozach (ponizej -20C) przez ekododatki tak gestnial, ze zapychal filtr paliwa i przewody. Jedyne rozwiazanie, to zlanie calosci, wymiana filtra i swieze paliwo. Mialem we flocie 50aut tankowanych na roznych orlenach w Polsce i jednej zimy ponad 30 mialo ta przypadlosc. W ON Verva problem nie wystepowal. Osobowki tankowane na zwyklym dieslu ale z Shella i rowniez problem nie wystepowal.

      Te paliwa czyms sie roznia, ale wg mnie tylko wlasnie w takich skrajnych warunkach, mozna na to zwracac uwage.

      Komentarz


      • #4
        Przy -20 to parafina się wytrąca, normalna reakcja paliwa letniego na mocno ujemne temperatury. Ja biorę hurtowo paliwa z Orlenu i nic złego nie mogę powiedzieć o nich.

        Komentarz


        • #5
          No wlasnie opini jest bardzo dużo. Ja tez jestem głownie na Orlenie i problemow nie bylo jak do tej pory. Ciekawi mnie ta faktyczna rożnica miedzy np. ON Efecta a Verva z Orlenu. Grono osób twierdzi, ze m.in. Verva nie jest dobra dla wtryskow bo jest za sucha, nie wiem czy w coś takiego mozna wierzyc. Podobno wiele firm regenerujacych wtryski tak uwaza. Na pewno w specyfikacjach z Orlenu jest w Vervie podwyzszona liczba cetanowa. Zamiast 51 to jest 55.
          Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X