Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe?

    Witam serdecznie. To mój pierwszy post i temat, za wszelkie przewinienia z góry przepraszam.

    A więc tak: w piątek zmieniłem koła z letnich na zimowe i przy okazji zmierzyłem grubość tarcz przy wszystkich czterech kołach. Z tyłu (na obu stronach) było to 10mm, zaś z przodu 21 mm. Przy jakiej grubości powinienem te tarcze wymienić? Z góry dziękuję.

  • #2
    Dla zacisku FS-III, silnik 1.9 dla średnicy tarcz 256/280 mm książka z serii "sam naprawiam" podaję dla skrzyni mechanicznej:

    Grubość przód 22mm, min19mm, tył nominalna 9mm, minimalna grubość 7mm.
    Dlaczego z tyłu zmiezrzyłeś 10mm nie wiem. Może masz tarcze jakieś zamienniki, może błąd pomiaru a może błąd w książce.
    ​​​​
    Dla skrzyni automatycznej i średnicy przód 280mm
    Minimalna przód 22m, min tył 7mm.

    Tablica 18-4 książka str 210 Mario Rene Cedrych, Jiri Schwarz
    Tłum. Jerzy Jałowiecki

    UPS... Podałem dane dla OI a to dział OII... Przepraszam nie zauważyłem.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Tarcza tylna 256 nowa ma 12 mm grubości. A tarcza 272 tylko 10. Taka ciekawostka.

      Tarcze jeszcze oblecą, ale ile zostało klocków?

      Komentarz


      • #4
        Zazwyczaj jest to 2-3 mm od nominalnej grubości tarczy hamulcowej
        Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

        Komentarz


        • #5
          Wg serwisówki:
          Przód
          dla zacisku FN3 - średnica tarczy 288mm - grubość tarczy 25mm - minimalna 22mm (tylko z DSG)
          dla zacisku FS-III - średnica tarczy 280mm - grubość tarczy 22mm - minimalna 19mm

          Tył
          dla zacisku C II 41 - średnica tarczy 260mm - grubość tarczy 12mm - minimalna 10mm
          dla zacisku CI 38 - średnica tarczy 255mm - grubość tarczy 10mm - minimalna 8mm

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X