Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kilka pytań po zakupie - Octavia II Tour

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pietrek86k
    odpowiedział(a)
    Zamiast zapasówki mam jakiś mini asistance w axa - cos około 100zl za lawety i naprawa opon w razie konieczności

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
    Jest jeszcze taka możliwość, że sama instalacja może się podpierać dawkami benzyny powyżej iluśtam obrotów - ale to jest dziadowstwo takie rozwiązanie.
    Jeśli masz fabryczny gaz i nikt przy tym nie majstrował to na autostradzie między 3000 a 4000 obrotów będziesz miał włączony dotrysk benzyny a powyżej 4000 będziesz jechał na benzynie. Tak jest ustawiony komputer Landi Renenzo. Więc polecam mieć 1/2 baku benzyny bo możesz się szybko zdziwić.

    A wzięło się to stąd że 1.6 MPi był masowo kupowany przez floty i były przypadki że kierowca jechał non stop 180 KM/H i pękały głowice więc wprowadzono "bezpieczne rozwiązanie" z dotryskiem.

    Oleju nie zmieniaj - Lej Motul 5W40 X-cess. Jest ok.

    Przetestowałem to u siebie.

    Zostaw komentarz:


  • Andrzej.P
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Arias Zobacz wpis
    Czy na gazie da radę jechać jakoś rozsądnie na autostradzie, tzn. około tych 140-150 km/h bez szkody dla silnika? Poprzedni właściciel twierdził, że jadąc gdzieś dalej na wakacje, powyżej tych 3500 obrotów raczej jeździł na benzynie. I podobno spalanie było całkiem znośne. Jak Wy praktykujecie? Jeśli jest gaz to na benzynie tylko z konieczności? Czy czasem właśnie przy większych prędkościach staracie się jechać jednak na benzynie?
    Mieć instalkę i z niej nie korzystać w pełni... masakra jakaś.
    Jeżeli z tą instalacją jest wszystko OK, to z benzyny korzystaj tylko przy uruchamianiu zimnego silnika i awaryjnie jak gaz się skończy a tak ciesz sie z jazdy na tańszym paliwie, jakim jest gaz.

    Jest jeszcze taka możliwość, że sama instalacja może się podpierać dawkami benzyny powyżej iluśtam obrotów - ale to jest dziadowstwo takie rozwiązanie. Dobrze wyregulowany gaz nic nie popsuje, także można śmigać - inna kwestia, że skrzynie biegów dobrane do 1.6 są dość krótkie i przy tych 150km/h to wyjdzie jakieś 4,500 obr albo i 5000 - już nie pamiętam. No ale taka natura tego duetu (silnik+skrzynia).

    Reasumując - polecam rozwiązanie: butla gazu do pełna, zbiornik beny ~1/4-1/3, żeby pompa nie robiła na sucho i ciesz się tańszą jazdą.

    A z gadania, że trzeba na benę przełączać, bo cośtam cośtam to możesz się śmiać.

    Co do zapasu - normalne koło, ew. dojazdówka - żadnych zestawów naprawczych itp.

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Arias Zobacz wpis
    Poprzedni właściciel jeździł na Motulu 5w40
    lej to co było - nie koniecznie Motul, ale trzymaj się się specyfikacji

    Zamieszczone przez Arias Zobacz wpis
    Na biegu jałowym czuć lekkie wibracje, nie zauważyłem tego na początku ale już później tak, nie jest to jakoś mega odczuwalne. Wskazówka obrotomierza nie faluje, obroty sa około 800 i czuć takie lekkie drgania silnika,
    przyzwyczaj się

    Zamieszczone przez Arias Zobacz wpis
    po uruchomieniu klimatyzacji obroty idą trochę do góry i drgania znikają - częsty przypadek w tych silnikach 1.6 102 km
    tak jest

    Zamieszczone przez Arias Zobacz wpis
    Wybieram się za miesiąc w trasę taką wększą, około 3500 kilometrów. Co ewentualnie jeszcze w tych pojazdach muszę sprawdzić, na co zwrócić uwagę przy tych silnikach? Co ze sobą zabrać?
    jedź i nic ni zabieraj, zrób najwyżej przegląd i .....

    co do gazu - niech podpowiedzą Ci co go mają.

    Ja 1.6 w O I jeździłem pod 180 km/h i śmigała. Głośno, ale dawała radę. 140 - 150 - bez żadnych problemów.

    Zostaw komentarz:


  • Arias
    rozpoczął temat Kilka pytań po zakupie - Octavia II Tour

    Kilka pytań po zakupie - Octavia II Tour

    Witam wszystkich!

    Od kilku dni jestem posiadaczem Skody Octavii II Tour, kombi, 2011 rok, 16. MPI benzyna plus gaz.

    Długo szukałem autka dla siebie i mojej rodzinki, rozważałem rózne marki i modele - Forda Mondeo, Hondę Accord, Toyotę Avensis czy VW Tourana. Chicałem przed wszystkim kupić samochód sprawdzony, z pewnym przebiegiem, w benzynie i możliwie najtańszy w serwisowaniu. Nie znalazłem żadnego sensownego egzemplarza z tych wymienionych ale znalazłem Octavię, której aż tak nie brałem pod uwagę. Stwierdziłem, że mocny silnik nie jest mi aż tak niezbędny, jeżdzę głównie po mieście i zdecydowałem się na Octavię, przebiegu ma 115 tys więc według mnie mało i to też miało wpływ na to, że się skusiłem na tę Skodę. Oprócz tego jeden właściciel, krajowa i zadbana więc decyzję podjąłem dosyć szybko

    Mam teraz kilka pytań odnośnie podstawowych spraw w Octavii II.

    Chcę wymienić olej. Poprzedni właściciel jeździł na Motulu 5w40. Zostawić ten sam? Czy mogę zalać coś innego? W serwisie do którego mam najbliżej i czasem coś tam robiłem mają olej Castrol Edge(z beczki) i właśnie nie wiem czy ewentualnie zaprowadzić im i niech wleją tego Castrola, czy zamówić Motula.

    Koło zapasowe mam pełnowymiarowe, kupię raczej dojazdówkę. Jak Wy sobie radzicie mając gaz? Raczej z dojazdówką,. z nomalnym kołem czy z zestawem naprawczym?

    Na biegu jałowym czuć lekkie wibracje, nie zauważyłem tego na początku ale już później tak, nie jest to jakoś mega odczuwalne. Wskazówka obrotomierza nie faluje, obroty sa około 800 i czuć takie lekkie drgania silnika, po uruchomieniu klimatyzacji obroty idą trochę do góry i drgania znikają - częsty przypadek w tych silnikach 1.6 102 km? Coś czytałem ale jeszcze się nie zagłębiałem w temat, nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe. Coś można z tym zrobić? Czy ten typ tak ma?

    Wybieram się za miesiąc w trasę taką wększą, około 3500 kilometrów. Co ewentualnie jeszcze w tych pojazdach muszę sprawdzić, na co zwrócić uwagę przy tych silnikach? Co ze sobą zabrać? Czy na gazie da radę jechać jakoś rozsądnie na autostradzie, tzn. około tych 140-150 km/h bez szkody dla silnika? Poprzedni właściciel twierdził, że jadąc gdzieś dalej na wakacje, powyżej tych 3500 obrotów raczej jeździł na benzynie. I podobno spalanie było całkiem znośne. Jak Wy praktykujecie? Jeśli jest gaz to na benzynie tylko z konieczności? Czy czasem właśnie przy większych prędkościach staracie się jechać jednak na benzynie?

    Pozdrawiam

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X