Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przegląd skody po 200 tyś km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przegląd skody po 200 tyś km

    Witam.

    Moja skodzina przekroczyła 200 tyś km, związku z tym zastanawiam się co wymaga wymiany przy takiej ilości przejechanych km. Co możecie poradzić? Czy warto podjechać do jakiegoś specjalisty w celu dogłębnego sprawdzenia auta. Zastanawiam się nad wymianą wszystkich węży gumowych bo już 2x miałem problem z wężykiem paliwa... póki co to mi przychodzi do głowy...

    Pozdrawiam

  • #2
    Poza takimi rzeczami jak olej, filtry, rozrząd, pompa wody to nie ma co na siłę wymieniać przy jakimśtam przebiegu.
    Prosta sprawa - działa - nie ruszać

    Jeżeli jakiś wąż masz uszkodzony / sparciały / spękany - to wiadomo, wymieniaj. Można rzucić okiem, czy coś się nie sypie, cieknie itp - i tyle.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      No po części jestem podobnego zdania, w sumie szukanie na siłę czasem może przynieść więcej problemów.... a druga sprawa lepiej dać auto do jakiegoś serwisu w celu sprawdzenia ?

      Komentarz


      • #4
        Jeżeli masz sprawdzony serwis / mechanika to czemu by nie. Bo jak nie, to możesz usłyszeć, że do wymiany: amory, gumy, łączniki, sprzęgło, tarcze, klocki, osłony przegubów itp. Wyliczać można tak dalej.

        A podczas przeglądu diagnosta coś mówi o stanie auta? Ma jakieś uwagi? Czy Octa przechodzi OBT bez problemu?
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz


        • #5
          Bardzo dziękuje za odpowiedź. Serwis mam średni w okolicy, dlatego się obawiam, aby dać tam auto, może podłączenie pod komputer? Przegląd przechodzi bez problemu.

          Komentarz


          • #6
            Nie szukać dziury w całym. Jak coś ulega uszkodzeniu wymieniać, 200 tkm to nie jakaś magiczna bariera
            Czyli eksploatacja i jak to mawiają "jeździć i obserwować"
            p.s. po co wymieniać wszystkie węże przy 200 tkm? jakiś nonsens, wymieniaj tylko te co padły, ewentualnie od podciśnienia turbo na świeże, jak coś się z turbem dzieje, bo myślę, że piszesz o tej 1.9 tdi Oci swojej.

            Komentarz


            • #7
              tak zgadza się 1.9 TDI.

              Komentarz


              • #8
                olej często zmieniaj co 10-12 tkm, niby bjb lepsze od bxe, ale nie zaszkodzi

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X