Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Termin wymiany świec

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Termin wymiany świec

    Cześć,

    Sprawa dotyczy silnika 1.4TSI. Przekopalem cały internet i mam pytanie? Czy przy wymianie świec patrzeć tylko na przebieg, czy też lata eksploatacji?

    W necie wszyscy piszą, że świece powinno wymieniać się co 60k km lub 4 lata. Dlaczego czas jest taki ważny? Przecież to nie jest element wykonany z gumy, czy plastiku.

    Obecnie na świecach przejechałem w 4 lata 31k km i nie wiem, czy wymieniać? Tak, samochód więcej stoi niż jeździ

  • #2
    Nikt nie jest w stanie przewidzieć ile fizycznie czasu wytrzymają świece. Możesz je wymienić dla świętego spokoju. Koszt za 4 świece ngk ok 200 zł i pół godzinki pracy przy piwku.

    Komentarz


    • #3
      Ja mam nalatane 83 tys w 9 lat i nadal oryginalne swiece i nic sie nie dzieje. Wg ksiazki powinienem zkladac pewnie juz 3 komplet...

      Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • #4
        Są tacy co świec nie zmieniają nigdy bo działają, inni zmienią profilaktycznie mniej więcej w okresie jak przewiduje producent. Prawda jest taka, że świeca w najlepszym wypadku poprostu przestanie działać po pewnym przebiegu, w najgorszym urwie się elektroda masy poprzez np skruszenie izolatora i poleci w dół silnika powodując szkody. O ile wypadek pierwszy to koszt nowych świec to drugi przypadek trochę droższy. Dlatego poprostu warto świece zmienić co te 50kkm no i wkładać renomowanej firmy.

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za rady. Po urlopie dam samochod do serwisu.

          Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X